ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

مک‌کین: با پرداخت باج اوباما به ایران، واشینگتن به سخره گرفته شد/ اکنون جان آمریکایی‌ها در خطر است!

نویسنده: احمد اعجازی

مک‌کین: با پرداخت باج اوباما به ایران، واشینگتن به سخره گرفته شد/ اکنون جان آمریکایی‌ها در خطر است!

مک کین,مک کین البغدادی,مک کین نفت,مک کینن,مک کینزی,مک کینلی,مک کین کیست,مک کین کتل,مک کین و بغدادی,مک کین و ابوبکر بغدادی,واشنگتن دی سی,واشنگتن پست,واشنگتن تایمز,واشنگتن پست فارسی,واشنگتن دی سی مناطق دیدنی,واشنگتن دفتر حافظ منافع,واشنگتن ایرونیک,واشنگتن ایروینگ,واشنگتن dc,جورج واشنگتن,

تاریخ انتشار : شنبه, 30 مرداد 1395

سناتور تندروی آمریکایی به شدت از پرداخت نقدی 400 میلیون دلار از سوی واشینگتن به تهران واکنش نشان داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از واشینگتن اگزمینر، سناتور تندرو آریزونای آمریکا در تازه ترین حمله ی خود به دولت اوباما به پرداخت نقدی 400 میلیون دلار از بدهی های این کشور به ایران اشاره کرد و چنین پرداختی را باج دهی آشکار دولت اوباما برای آزادی زندانیان خواند.

جان مک‌کین در بیانیه‌ای به اذعان وزارت خارجه آمریکا به منوط شدن پرداخت بخشی از بدهی به ایران، به آزادی اتباع آمریکا که در تهران زندانی بودند اشاره کرد و افزود: « اذعان وزارت امور خارجه چیز تازه‌ای نیست، بلکه تاییدی است بر اینکه دولت اوباما  به حامی شماره یک تروریسم در دنیا باج داد و تلاش کرد آن را تکذیب کند. و در دو هفته ی گذشته، سیاست دیرینه آمریکا که بر باج ندادن در هیچ شرایطی قرار داشت بواسطه این دولت به سخره گرفته شد و بدین ترتیب جان آمریکایی‌ها در معرض خطر قرار گرفت.»

این سناتور تندروی آمریکایی در ادامه مدعی شد: « این تازه‌ترین نمونه از ناکامی های دولت اوباما در قبال ایران است. دولت اوباما برای تحمیل توافق هولناک هسته‌ای با ایران داستان‌سرایی کرد و از ایران به خاطر دستگیری غیر قانونی ده ملوان آمریکایی تقدیر به عمل آورد. برخورد با ملوان‌ها نقض آشکار قوانین بین المللی بود.»

وی افزود: « فقط با گذشت زمان مشخص می‌شود که دولت اوباما برای جلب نظر دشمنان ما در ایران تا کجا پیش رفته است.»

وزارت  خارجه روز پنج شنبه گفت از 400 میلیون دلار استفاده کرده تا از آزادی زندانی های آمریکایی از ایران اطمینان پیدا کند؛ اما جان کربی، سخنگوی این وزارتخانه گفت مذاکرات درباره پرداخت باقیمانده بدهی هیچ ربطی به زندانیان آمریکایی در ایران نداشت.

پیشتر ، هم کاخ سفید و هم وزیر خارجه آمریکا ارتباط میان  پرداخت نقدی با آزادی زندانیان را تکذیب می کردند. این پرداخت نقدی بخشی از یک میلیارد و هفتصد میلیون دلار بود که قرار بود برای پایان دادن به دعوی حقوقی بلندمدت دو کشور صورت گیرد.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت