ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

«منشور» کاوه یغمایى به بازار می‌آید

نویسنده: علی باستانی

«منشور» کاوه یغمایى به بازار می‌آید

 

کاوه یغمایى,کاوه یغمایی من با توام,کاوه یغمایی دانلود,کاوه یغمایی مترسک,کاوه یغمایی بکش,کاوه یغمایی خیابان یک طرفه,کاوه یغمایی جاده,کاوه یغمایی میبینمت هنوزم,کاوه یغمایی mp3,آلبوم کاوه یغمایی,آلبوم کاوه یغمایی سکوت سرد,البوم های کاوه یغمایی,تاریخ انتشار آلبوم کاوه یغمایی,آلبوم کاوه یغمایی,فول آلبوم کاوه یغمایی,آلبوم جدید کاوه یغمایی,دانلود آلبوم کاوه یغمایی سکوت سرد,آلبوم مترسک کاوه یغمایی,آلبوم جدید کاوه یغمایی,

 

جدیدترین آلبوم کاوه یغمایى با نام «منشور» در حالی از روز سه شنبه ١٢ مردادماه به طور رسمى در سراسر کشور منتشر می‌شود که هم‌اکنون پیش‌فروش آن به صورت مجازی آغاز شده است.
دو روز پس از اعلام مجوزِ انتشار آلبوم «منشور» از طرف دفتر موسیقى وزارت ارشاد، سومین آلبوم کاوه یغمایى پس از ٩ سال انتظار از روز سه شنبه 12 مردادماه به طور رسمى در سراسر کشور منتشر خواهد شد.

«منشور» شامل ۹ قطعه در سبک راک و پاپ راک است که در بخش خوانندگی «دیوید استیل»، «ساتگین یغمایی» و «نیلوفر فرزندشاد» کاوه یغمایی را همراهی کرده‌اند. یغمایی در این آلبوم که آهنگسازی آن را خود برعهده داشته است، از اشعار روزبه بمانی، حسین غیاثی، میثم یوسفی و همسرش نیلوفر فرزندشاد استفاده کرده است.

از نکات قابل توجه آلبوم «منشور»، ضبط قطعات آن در کشور کانادا است که دنیل ادیر، درامر گروه مشهور «نیکل‌بک» نوازندگی درامز را در این آلبوم برعهده داشته و در کنارش دیوید اسپایدل نوازندگی گیتارباس و برایان پولسن نواختن گیتار الکتریک را برعهده داشته و کاوه یغمایی به جز خوانندگی و نوازندگی گیتار الکتریک، گیتار آکوستیک و کیبورد هم نواخته است.

نیکل‌بک (Nickelback) یکی از گروه‌های موسیقی سبک هاردراک در کانادا است که چاد کروگر، مایک کروگر، رایان پیک و برندن کروگر این گروه را در سال ۱۹۹۵ بنیان گذاشتند. «نیکل‌بک» ازلحاظ تجاری یکی از موفق‌ترین گروه‌های موسیقی در کانادا است که در دهه ۲۰۰۰ به‌عنوان یازدهمین گروه پُرفروش آن کشور شناخته شد. آثار «نیکل‌بک» تابه‌حال بیش از ۲۱ میلیون نسخه در آمریکا و ۳۰ میلیون نسخه در تمام دنیا فروش داشته‌است.

اواسط دهه هشتاد کاوه یغمایی بعد از آخرین اجرای خود در سالن میلاد نمایشگاه به همراه همسرش از ایران رفت و در این سال‌ها تلاش‌هایی هم برای حضور مجدد و فعالیت مجاز در ایران انجام داد که سرانجام امسال با انتشار آلبوم «منشور» توانست جواز فعالیت مجاز در ایران را به دست آورد.

کاوه یغمایی تاکنون با نوازنده‌های مختلفی همکاری داشته که فرشاد رمضانی، بابک ریاحی‌پور و کسری سبکتکین در این سال‌ها او را به عنوان نوازنده گیتارباس همراهی کرده‌اند و نیلوفر فرزندشاد هم همیشه در کنار همسرش به عنوان نوازنده کیبورد و پیانو حضور داشته است. سپنتا هدایت‌نوری درامر گروه او بود که اواسط دهه هفتاد از ایران مهاجرت کرد و بعد از او، هومن غفاری به عنوان نوازنده درامز او را همراهی کرد.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت