ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

معنی پنهان در پرچم های جهان

نویسنده: علی باستانی

معنی پنهان در پرچم های جهان

 

پرچم های جهان,عکس پرچم های جهان,پرچم باشگاه های جهان,زیباترین پرچم های جهان,اسم پرچم های جهان,پرچم کشور های جهان با نام,پرچم های کشورهای جهان,لیست پرچم های جهان,تمام پرچم های جهان,نام پرچم های جهان,معنی پرچم های جهان,معنی پرچم های دنیا,معنی پرچم های کشورها,معنی پرچم های کشور,معنی رنگ های پرچم ایران,معنی رنگ های پرچم آلمان,معنی رنگ های پرچم افغانستان,معنی رنگ های پرچم عراق,معنی رنگ های پرچم کشورها,معنی ستاره های پرچم آمریکا,

 

در این خبر برای شما نمونه هایی از پرچم های کشورهای گوناگون در جهان را می آوریم که هر یک نماد هر کشور هستند. در اینجا دلیل رنگ ها و طرح هایی که در این پرچم ها آمده، آورده شده که شاید دانستن این پشت پرده های پرچم کشورها، خالی از لطف نباشد. با هم می بینیم.

رنگهای پرچم هند نشان ازتنوع ادیان د این کشور است. رنگ نارنجی که نشانه شهامت است برای دین هندو و بودایی مهم است. سفیدسمبل پاکی وسبز ایمان وباروری است. دایره آبی رنگ دروسط هم “آشوکا چوکرا” نام دارد.

معنی پنهان در پرچم های جهان
27ستاره نقش پرچم برزیل نشانه استانهای این کشور است و به همان صورت که در آسمان دیده میشود براین پرچم نقش بسته است. رنگ سبز سمبل جنگل ها و زرد نشانه ثروت طلای این کشور است.

معنی پنهان در پرچم های جهان
پرچم امارات در سال 1971 طراحی شد. بنا به گفته روزنامه اماراتی “گلف نیوز” رنگ سفید در این پرچم نشانه صلح و صداقت است، رنگ سیاه پیروزی بر دشمن، رنگ قرمز شجاعت و شهامت است، و رنگ سبز نشانه امید است.

معنی پنهان در پرچم های جهان
قرمزی پرچم چین نشانه انقلاب کمونیستی است. ستاره طلایی بزرگ نشان از نظام کمونیستی دارد، و 4 ستاره کوچکتر نشانه طبقات اجتماعی مختلف است.

معنی پنهان در پرچم های جهان
پرچم استرالیا در سال1901 طراحی شد، پرچم بریتانیا در گوشه آن نشانه جزئی از امپراتوری بریتانیا بودن است. زمینه آبی هم در تمام پرچم های مستعمرات بریتانیا آمده است. 6 ستاره نشانه 6 ایالت در استرالیاست.

معنی پنهان در پرچم های جهان
پرچم پادشاهی متحده یک زمینه آبی دارد و از ترکیب سه پرچم تشکیل شده: صلیب سنت جرج انگلستان، صلیب سنت آندرو اسکاتلند، و صلیب سنت پاتریک ایرلند.

معنی پنهان در پرچم های جهان
در پرچم لبنان دو نوار قرمز در بالا و پایین پرچم نشانه خون هایی است که در جنگ رهایی بخش ریخته شده است. سفید نشانه صلح و کوههای برفی است و درخت سبز سدر- که سمبل ملی است- نشان از جاودانگی دارد.

معنی پنهان در پرچم های جهان
آفریقای جنوبی: پس از برقراری دموکراسی در سال 1994، پرچم جدیدی طراحی شد تا معرف تنوع و وحدت این کشور باشد. پرچم بریتانیا در نیمی از این پرچم جای دارد، و در نیمی دیگر پرچم کنگره ملی آفریقا نقش بسته است.

معنی پنهان در پرچم های جهان
معنی پنهان در پرچم های جهان:رنگ قرمز پرچم کره شمالی رنگ کمونیسم است. این پرچم نوارهای سفید دارد که نشانه پاکی و نوارهای آبی نشانه صلح هستند.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت