ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

معرفی نامزد خطرناک رئیس جمهوری آمریکا+ تصاویر

نویسنده: احمد اعجازی

معرفی نامزد خطرناک رئیس جمهوری آمریکا+ تصاویر

, رئیس جمهوری آمریکا , رئیس جمهور آمریکا , رئیس جمهور آمریکا در جنگ جهانی دوم , رئیس جمهور آمریکا در زمان انقلاب , رئیس جمهور آمریکا 2012 , رئیس جمهور آمریکا کی شد , رئیس جمهور آمریکا در سال 1357 , رئیس جمهور آمریکا که ترور شد , رئیس جمهور آمریکا کیست؟ , رئیس جمهور آمریکا اوباما , بازگشت رئیس جمهور از آمریکا , رئیس جمهور امریکا اوباما , رئیس جمهور آمریکا چگونه انتخاب می شود؟ , رئیس جمهور امریکا در زمان انقلاب ایران , انتخابات رئیس جمهوری آمریکا , نتایج انتخابات رئیس جمهوری امریکا , رئیس جمهور آمریکا از ابتدا تا کنون , رئیس جمهور آمریکا انتخاب شد , رئیس جمهور آینده آمریکا , پیام نوروزی رئیس جمهور آمریکا برای ایران , رئیس جمهور آمریکا بوش , رئیس جمهور بعدی آمریکا , سفر رئیس جمهور به آمریکا , رئیس جمهور بازیگر آمریکا , نامه رئیس جمهور آمریکا به معلم فرزندش , هشدار معاون رئیس جمهور آمریکا به ایران , رئیس جمهور آمریکا در زمان پیروزی انقلاب اسلامی , رئیس جمهور آمریکا در زمان پیروزی انقلاب , رئیس جمهور امریکا که ترور شد , رئیس جمهور آمریکا که ترور شد , رئیس جمهور امریکا ترومن , کدام رئیس جمهور آمریکا ترور شد , رئیس جمهور آمریکا جنگ جهانی دوم , رئیس جمهور آمریکا جانسون , رئیس جمهور جدید آمریکا , رئیس جمهور آمریکا در جنگ ویتنام , ریاست جمهوری جدید آمریکا , رئیس جمهور آمریکا در جنگ جهانی اول , رئیس جمهور آمریکا زمان جنگ جهانی دوم , رئیس جمهور جمهوری خواه آمریکا , انتخابات ریاست جمهوری آمریکا چگونه برگزار می شود؟ , ریاست جمهوری در آمریکا , انتخاب رئیس جمهور در آمریکا , رئیس جمهور آمریکا در زمان کودتای مرداد 32 , خاتمی رئیس جمهور آمریکا را شهید , خاتمی رئیس جمهور آمریکا را شهید یاد کرد , نتایج رای گیری رئیس جمهوری امریکا , انتخابات ریاست جمهوری آمریکا زنده , رئیس جمهور زن امریکا , رئیس جمهور آمریکا در زمان جنگ جهانی دوم , رئیس جمهور امریکا در زمان مصدق , رئیس جمهور سابق امریکا , سایت رئیس جمهوری آمریکا , رئیس جمهور آمریکا در سال 1864 , رئیس جمهور آمریکا در سال 2012 , اولین رئیس جمهور سیاهپوست امریکا , رئیس جمهور ترور شده امریکا , رئیس جمهور ترور شده آمریکا , اوباما رئیس جمهور امریکا شد , باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا شد , رئیس جمهور آمریکا قبل از کارتر , انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قیمت طلا , کادیلاک مخصوص رئیس جمهوری امریکا , رئیس جمهور آمریکا کندی , اولین رئیس جمهور آمریکا که بود , رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا , رئیس جمهور مقتول آمریکا , رئیس جمهور منتخب آمریکا , نتیجه انتخابات رئیس جمهوری آمریکا , نتایج انتخابات رئیس جمهوری آمریکا , نحوه انتخاب رئیس جمهوری آمریکا , انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ویکی پدیا , انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ویکی , رئیس جمهوری های آمریکا , رئیس جمهور های آمریکا , ریاست جمهوری های آمریکا , رییس جمهوری های امریکا , اسامی رئیس جمهور های آمریکا , فهرست رئیس جمهورهای آمریکا ,
بوشهرنیوز: «آن چه برای آمریکا بهترین است، برای دنیا هم بهترین است.»؛ این شعار انتخاباتی تد کروز است. نامزدی که پس از پیروزی در آیووا، زنگ خطر را برای آمریکایی‌ها به صدا درآورده است.

به گزارش “بوشهرنیوز” چندی قبل در رای گیری در مجمع انتخاباتی حزب جمهوری خواه در ایالت «آیووا»، سناتور «تدکروز» توانست با 27 درصد آراء از مهم‌ترین رقیبش، دانلد ترامپ، پیشتاز فعلی حزب جمهوری‌خواه، با 24 درصد آراء، پیشی بگیرد.  این توفیق بزرگ برای تد کروز، تا حدی غافلگیرکننده بود و دغدغه‌های زیادی را در داخل آمریکا درباره محکم‌تر شدن موضع محافظه‌کاران تندرو و حتی شبه فاشیست در اردوی جمهوری‌خواهان به همراه داشته است.

گرچه این پیروزی در همین ابتدای راه با جنجال همراه بود، چرا که کمپین انتخاباتی کروز، برای کسب رای بیشتر در آیووا، شب قبل از رای‌گیری به یک حربه کثیف متوسل شد و با ارسال پیامک به رای‌دهندگان، از انصراف «بن کارسن»، یکی از رقبای کروز در این ایالت، خبر داد و از طرفداران احتمالی کارسن خواست به کروز رای بدهند. این در حالی بود که کارسن به هیچ وجه از رقابت کناره نگرفته بود. همین مساله البته بازخورد منفی زیادی نسبت به سلامت اخلاقی تد کروز به همراه داشته که بسیار از مذهب دم می‌زند و به اصطلاح خودمانی، جانماز آب می‌کشد.
کروز گرچه به اندازه دانلد ترامپ هیاهوی پوپولیستی ندارد و کم‌تر در سخنرانی‌های عمومی خود  مواضع جنجالی عوام‌پسند ابراز می‌کند، لیکن با مواضع و دیدگاه‌های به مراتب خطرناک‌تر از ترامپ، آهسته و پیوسته کار خود را پیش می‌برد و حتی اکنون صحبت پیشتازی عنقریب او در حزب جمهوری‌خواه است. اما افکار و برنامه‌های تد کروز چیست که موجبات نگرانی و دغدغه عقلای سیاسی در ایالات متحده شده است؟
تد کروز، متولد 1970، سناتور فعلی ایالت تگزاس (از 2013) و معاون اسبق دادستان کل ایالت تگزاس (2008-2003) است. شاید هیچ چیز به اندازه شعار اصلی کمپین انتخاباتی تد کروز، ماهیت امپریالیستی تفکر او را نشان نمی‌دهد: «آن چه برای آمریکا بهترین است، برای دنیا هم بهترین است.»
شاید بخش زیادی از اعضای حزب جمهوری‌خواه هم با عقاید و شعارهای او موافق نباشند، لیکن پیروزی هفته گذشته او در رای‌گیری داخلی حزب جهوری‌خواه در ایالت آیووا، و پیش افتادن از سایر رقبا در این ایالت، ثابت کرد که دیدگاه فوق محافظه‌کار و ارتجاعی او را دیگر نمی‌توان نادیده گرفت، همین‌طور که در ابتدای ورود دانلد ترامپِ دلقک ماب هم کسی پیشتازی امروز او را در حزب پیش‌بینی نمی‌کرد.
کروز این امتیاز را نسبت به سایر نامزدهای انتخابات (به استثناء برنی سندرز دموکرات) دارد که از ابتدا دیدگاه خود را درباره آینده امریکا صریح و شفاف بیان کرده است. مساله این جاست که این دیدگاه برای بسیاری از خود آمریکایی‌ها هم ترسناک جلوه می‌کند. دیدگاه او را بی‌هیچ اغراقی می‌توان امپریالیستی، نژادپرستانه، جنسیت‌گرا، طبقاتی و بیگانه‌هراسانه خواند. برای مثال، او پیشنهاد داده است که علاوه بر به کارگیری فناوری فوق پیشرفته نظارتی، یک دیوار عظیم بتونی هم در مرز آمریکا با مکزیک ساخته شود، تا جلوی هرگونه ورود غیرقانونی مکزیکی‌ها به خاک آمریکا را بگیرد. این در حالی است که تنها نیاز شرکت‌های آمریکایی به کارگر، معیار مورد پذیرش تد کروز برای قانونی‌بودن یک مهاجر است.
کروز خواهان پررنگ شدن دوباره نقش نیروی نظامی در اعاده و تثبیت سلطه آمریکا بر جهان است. به علاوه، او از حامیان سرسخت تقویت حمایت نظامی آمریکا از رژیم صهیونیستی است و از همین رو به دلیل آن چه «مواضع یهود‌ستیزانه سازمان ملل» علیه سیاست‌های اسراییل می داند، ایده قطع بودجه سازمان ملل را از جانب آمریکا مطرح کرده است.
طرح مالیات ثابت (flat) یکی از جنجال‌برانگیزترین طرح‌های کروز در زمینه اقتصاد است که منفعت مستقیم شرکت‌های بزرگ آمریکایی و میلیونرهای این کشور را تامین می‌کند.  در عین حال، از آن جا که کروز «گرم شدن هوا» را یک شوخی و غیرواقعی می‌داند، قصد دارد انقلابی در احیای صنعت سوخت فسیلی آمریکا به راه بیاندازد.
کروز بازیچه هلدینگ‌های بزرگ صهیونیستی مثل «گلدمن ساکس»
بخش مثبت دیدگاه او را باید مخالفت با «ازدواج همجنس‌بازان» دانست که ریشه در ذهن ایدئولوژیک مسیحی او دارد.
کروز بی‌شک محافظه‌کارترین نامزد ریاست جمهوری دست کم در چند دهه اخیر آمریکاست.
این سناتور نسبتا جوان 45 ساله، برای مبارزه با مهاجرت غیرقانونی مکزیکی‌ها به آمریکا علاوه بر ساخت دیوار بتونی، سیستم بیومتریک ورود و خروج و همچنین سه برابر کردن نیروی گارد مرزی، حداقل 5 سال حبس را هم برای هر کسی که غیرقانونی وارد ایالات متحده شود، در نظر گرفته است.
طبق عقاید کروز که کاملا در شعارهای انتخاباتی او هم عیان است، او برای رییس جمهور آمریکا این حق را قایل است که به ملت‌های دیگر، چگونه زیستن را دیکته کند، چرا که «ایالات متحده یک کشور استثنایی است، کشوری که سایر ملل آرزو دارند شبیه آن باشند. ما باید مثل یک چراغ تابان هدایت برای انسان‌های آزاد دنیا باشیم، مردمی که از بازار آزاد و نظام حکومتی ما بهره‌مند هستند!»
به بیان دیگر، اگر «انسان‌های آزاد» سایر کشورها تصمیم بگیرند که نمی‌خواهند در بازار آزاد تحت نظام حکومتی آمریکا زندگی کنند، آمریکایی‌ها باید آن‌ها را به این کار وادارند چرا که آن‌ها درک درستی ندارند که چه چیز بهترین انتخاب برای آن‌هاست. همین امر جایگاه آزادی ملل را در ذهن این نامزد ریاست جمهوری آمریکا معلوم می‌دارد.
تد کروز قول داده است که به محض تحویل گرفتن منصب ریاست جمهوری، «منافع مربوط به امنیت ملی آمریکا را در همه مصادیق آن در اولویت قرار دهد.» مهم‌ترین روش تحقق این هدف، افزایش قابل توجه بودجه نظامی برای تضمین ادامه سلطه آمریکا بر سرتاسر جهان است. او مدافع سرسخت و متعصب تقویت پیوندهای نظامی آمریکا و رژیم صهیونیستی است، پیوندی که همین الان هم یک چهارم کمک‌های خارجی آمریکا را تشکیل می‌دهد. به عقیده او «یک اسراییل نیرومند به طرز قابل توجهی امنیت آمریکا را ارتقاء می‌دهد.» در وجه سیاسی هم، کروز مخالف راه حل «دو کشوری » برای سازش فلسطین و اسراییل است و هشدار داده که در صورت انتخاب، به دلیل مواضع ضد یهودی سازمان ملل! بر سر مساله شهرک‌نشینان صهیونیست، تمام تلاش خود را برای قطع بودجه سازمان ملل از جانب آمریکا انجام خواهد داد.
تد کروز به قدری حامی رژیم صهیونیستی است که حتی به راه‌حل سازش و تشکیل دو دولت که بسیاری از صهیونیست‌ها نیز موافق هستند، رضایت نمی‌دهد!
او حتی گامی پیش‌تر رفته و دانشگاه‌هایی که در آمریکا به جنبش بایکوت اسراییل پیوسته‌اند، به قطع بودجه فدرال، در صورت انتخاب خود تهدید کرده است. همزمان با این موضع حمایتی از اسراییل، او به طرفدارانش وعده داده است که به محض ورود به کاخ سفید، توافق هسته ای دولت اوباما با ایران را به سطل زباله بیاندازد.
همزمان در عرصه داخلی کروز در نظر دارد تا «سرویس درآمدهای داخلی» که یک نوع نهاد ممیز مالیاتی در این کشور است حذف نماید تا یک نرخ ثابت 10 درصدی مالیات بر همه اقشار اعمال گردد. منفعت مستقیم این سیاست به طبقه 1 درصدی بالای جامعه آمریکا می‌رسد که مالیات حدودا 40 درصدی امروز آن‌ها به 10 درصد کاهش می‌یابد.
کاهش مالیات‌گیری، مساوی با کاهش بودجه دولتی، قطع بسیاری از یارانه‌ها و بودجه‌های رفاهی دولت و اثرات منفی مستقیم بر بخش‌های عمومی چون بهداشت و درمان و آموزش است. این مساله، در کنار افزایش قابل توجه بودجه نظامی، به معنای برداشته‌شدن بیش از پیش حمایت دولتی از اقشار آسیب‌پذیر جامعه آمریکا خواهد بود. در زمینه سلامت عمومی، کروز اعلام کرده که یکی از برنامه‌هایش، کنار گذاشتن طرح بیمه فراگیر اوباما (موسوم به Obama care) را ابطال خواهد کرد.
«در صورت انتخاب شدن به عنوان رئیس جمهور، اولین اقدامی که انجام خواهم داد ابطال تمام دستورات اجرایی غیرقانونی باراک اوباماست»
 البته «برنی سندرز»، نامزد دموکرات هم چنین قولی داده است، لیکن سندرز تاکید کرده که طرح اوباما را با طرحی جامع‌تر و کامل‌تر جایگزین خواهد کرد. اما تد کروز قصد دارد بخش سلامت ملت آمریکا را هم به دست بی‌رحم بازار آزاد بسپارد تا تعرفه‌های آن را عرضه و تقاضا تعیین کنند. نتیجه آن چیزی جز یک تراژدی برای اقشار کم درامد آمریکا نخواهد بود که بدون هیچ پوشش بیمه قابل اتکایی از طرف حکومت رها خواهند شد.
سناتور جمهوری‌خواه ایالت تگزاس، در زمینه اقتصاد، طرحی انقلابی در دست دارد. او می‌خواهد رونق و شکوفایی اقتصاد بحران‌زده آمریکا را با یک «رنسانس بزرگ انرژی آمریکا» حل کند. این رنسانس هیچ ارتباطی به رویکردهای جدید در رو کردن به منابع انرژی تجدیدپذیر ندارد، بلکه به دنبال احیاء صنعت سوخت فسیلی با افزایش اکتشاف و تولید نفت و گاز طبیعی است. کروز هیچ نگرانی از اثرات فاجعه‌بار چنین طرحی بر محیط زیست این کشور و دنیا ندارد، چرا که اصولا تغییر اقلیمی زمین به واسطه فعالیت انسانی را یک شوخی می‌داند. باید توجه داشت که همین الان هم آمریکا بزرگ‌ترین تولیدکننده گازهای گلخانه‌ای (عامل اصلی گرم‌تر شدن هوا) در جهان است که به پیمان کیوتو (پیمان بین‌المللی برای کاهش تولید گازهای گلخانه‌ای) ملحق نشده است!
تد کروز، گاوچرانی دیگر از تگزاس؟
البته به مصداق «عیب می جمله بگفتی، هنرش نیز بگوی»، آقای کروز جنبه‌های مثبتی هم در دیدگاه خود دارد که عمدتا به وجه مذهبی دیدگاه محافظه‌کارانه او برمی‌گردد. مبارزه با سقط جنین بدون دلیل پزشکی و ازدواج همجنس‌بازان سرفصل این بخش از دیدگاه‌های اوست. کروز یکی از قانونگذارانی بود که توانست جلوی حذف عبارت «در سایه خداوند» را از سوگند وفاداری در هنگام اخذ تابعیت آمریکا توسط دادگاه عالی بگیرند. البته تد کروز اخیرا در چند سخنرانی مخالفت خود را با خدمت دختران آمریکایی در ارتش ابراز کرد که بن‌مایه‌های ایدئولوژیک مسیحی تفکر او را نشان می‌دهد.
مورد چالش برانگیز دیگر در برنامه‌های کروز، دفاع متعصبانه او از حق نگهداری و کاربرد اسلحه توسط شهروندان آمریکایی است. این در حالی است که آمریکا سالی پرتلفات را از نظر میزان تیراندازی در داخل خاک این کشور پشت سر گذاشته است. او استدلال می‌کند که «در حالی که تروریست‌های اسلام‌گرا به دنبال حمله به آمریکایی‌ها در داخل خاک آمریکا هستند، حق آمریکایی‌ها برای حفاظت از خانواده‌ها و اجتماعاتشان حیاتی‌تر از همیشه است.» البته این استدلال هم مثل بسیاری از حرف‌های جناب سناتور، ادعایی بی‌پایه بیش نیست، چرا که در موضوع اسلحه، اتفاقا نگرانی اصلی مربوط به خود آمریکایی‌های دارای سلاح است که سالانه 10000 نفر از هموطنان خود را با تیر می‌کشند. نسبت حملات تروریستی خارجی‌ها در خاک آمریکا (به غیر از 11 سپتامبر) به رقم ذکر شده ناچیز و قابل اغماض از این نظر است.
پیروزی کروز در ایالت آیووا، باعث چرخش قابل ملاحظه ایالات متحده به سوی راست در عرصه داخلی و سیاست خارجی خواهد شد. طرح‌ها و برنامه‌های این سناتور فوق محافظه کار تگزاس، نه تنها بسیاری از آمریکایی‌ها، که بسیاری از خارجی‌هایی شده است که باور ندارند «آمریکا یک کشور استثنایی و آگاه به نیک و بد همه ملل جهان است». این دیدگاه امپریالیستی و نخوت‌آمیز آمریکایی از بعد از جنگ دوم جهانی، نتیجه‌ای جز یک دنیای پرآشوب نداشته که تروریزم، بحران آوارگان، قاچاق انسان، نابرابری و فقر وحشتناک و تخریب زیستی از مشخصات آن هستند. دولت احتمالی تد کروز و امثال او، تنها این وضعیت غمبار و تاریک را وخیم‌تر خواهد کرد.
تد کروز شبه فاشیست و احیای امپریالیسم آمریکایی

یکی از پوسترهای انتخاباتی کروز که او را «بدترین کابوس ایران» معرفی می‌کند
آنچه مسلم است، بنیان اندیشه تد کروز و کسانی که او نمایندگی‌شان می‌کند (نئوکان‌ها، تی پارتی، صهیونیست‌های مسیحی و …) بنیانی سست و باطل است، چرا که فجایعی که دخالت‌های مستقیم و غیرمستقیم ایالات متحده در سرتاسر دنیا به وجود آورده است، نشان می‌دهد که آن چه برای آمریکا بهترین است، قطعا برای سایر ملل بهترین نیست.
برچسب ها : اخبار آخرین روز ثبت نام،اخبار آخرین روز ثبت نام انتخابات،اخبار آخرین روز ثبت نام ریاست جمهوری،اخبار به روز ژنو،اخبار به روز طلا،اخبار پنجمین روز ثبت نام،اخبار تكنولوژي روز،اخبار ذاغ روز،اخبار روز،اخبار روز آخر ثبت نام انتخابات،اخبار روز آذربایجان شرقی،اخبار روز آکا،اخبار روز آلمان،اخبار روز آلودگی هوا،اخبار روز آمریکا،اخبار روز آموزش و پرورش،اخبار روز آنلاين،اخبار روز آنلاین،اخبار روز آهن آلات،اخبار روز آی تی،اخبار روز اروپا،اخبار روز از ژنو،اخبار روز اصفهان،اخبار روز اصلاح طلبان،اخبار روز افغانستان،اخبار روز افغانستان و جهان،اخبار روز انتخابات،اخبار روز ایران،اخبار روز ایران بدون سانسور،اخبار روز ایران بی بی سی،اخبار روز ایران و جهان تصویری،اخبار روز ایران و حوادث،اخبار روز ایران و عربستان،اخبار روز بازار طلا،اخبار روز بازیگران،اخبار روز بازیگران ایرانی،اخبار روز باشگاه استقلال،اخبار روز باشگاه پرسپولیس،اخبار روز برجام،اخبار روز بلژیک،اخبار روز به زبان انگلیسی،اخبار روز بوشهر،اخبار روز بی بی سی،اخبار روز بی بی سی فارسی،اخبار روز پاریس،اخبار روز پدیده شاندیز،اخبار روز پرسپوليس،اخبار روز پرسپولیس،اخبار روز پرورش اندام،اخبار روز پزشكي،اخبار روز پزشکی،اخبار روز پناهجویان،اخبار روز پناهندگان،اخبار روز پنجشنبه،اخبار روز پنجم ثبت نام،اخبار روز تابناک،اخبار روز تامین اجتماعی،اخبار روز تایلند،اخبار روز تبريز،اخبار روز تبریز،اخبار روز تراکتورسازی،اخبار روز ترکیه،اخبار روز تصویری،اخبار روز تکنولوژی،اخبار روز تهران،اخبار روز جاری باشگاه استقلال تهران،اخبار روز جاستین بیبر،اخبار روز جاستین وسلنا،اخبار روز جالب،اخبار روز جام جم،اخبار روز جمعه،اخبار روز جهان،اخبار روز جهان بی بی سی،اخبار روز جهان فوتبال،اخبار روز جهان نیک صالحی،اخبار روز جهرم،اخبار روز چ،اخبار روز چابهار،اخبار روز چالوس،اخبار روز چلسی،اخبار روز چهارشنبه،اخبار روز چهارم المپیک،اخبار روز چهارم انتخابات،اخبار روز چهارمحال و بختیاری،اخبار روز چهان،اخبار روز چین،اخبار روز حسابداری،اخبار روز حسن روحانی،اخبار روز حقوق بین الملل،اخبار روز حقوقی،اخبار روز حوادث،اخبار روز حوادث ايران،اخبار روز حوادث ایران،اخبار روز حوادث تهران،اخبار روز حوادث دنیا،اخبار روز حیوانات،اخبار روز خودرو،اخبار روز داعش،اخبار روز داغ،اخبار روز دانشجو،اخبار روز در افغانستان،اخبار روز دزفول،اخبار روز دلار،اخبار روز دنیا،اخبار روز دنیا بدون سانسور،اخبار روز دنیای کامپیوتر،اخبار روز دنیای کشتی کج،اخبار روز دوم ثبت نام انتخابات،اخبار روز دوم ثبت نام ریاست جمهوری،اخبار روز رئال مادرید،اخبار روز رادیو فردا،اخبار روز رامسر،اخبار روز رشت،اخبار روز روحانی،اخبار روز روزنامه ها،اخبار روز روزنامه های ایران،اخبار روز روزنامه همشهری،اخبار روز روسیه،اخبار روز ریاست جمهوری،اخبار روز زائران کربلا،اخبار روز زابل،اخبار روز زاهدان،اخبار روز زرین دشت،اخبار روز زعفران،اخبار روز زلزله،اخبار روز زن،اخبار روز زنان،اخبار روز زنجان،اخبار روز زنده،اخبار روز ژاپن،اخبار روز ژنتیک،اخبار روز ژنو،اخبار روز ساناز زارع ثانی،اخبار روز سرپل ذهاب،اخبار روز سلبریتی ها،اخبار روز سه شنبه،اخبار روز سوئد،اخبار روز سوریه،اخبار روز سوم ثبت نام انتخابات،اخبار روز سیاسی،اخبار روز سیاسی ایران،اخبار روز سیاسی ایران و جهان،اخبار روز سینما،اخبار روز سینمای ایران،اخبار روز سینمای جهان،اخبار روز شاهرود،اخبار روز شاهین بوشهر،اخبار روز شبستر،اخبار روز شبکه خبر،اخبار روز شبکه کلمه،اخبار روز شنبه،اخبار روز شهرستان دزفول،اخبار روز شهرستان صومعه سرا،اخبار روز شهرستان مرند،اخبار روز شهرکرد،اخبار روز شیراز،اخبار روز صدای امریکا،اخبار روز صنایع غذایی،اخبار روز صنعت برق،اخبار روز صنعت و معدن،اخبار روز صومعه سرا،اخبار روز طبس،اخبار روز طلا،اخبار روز طلا و ارز،اخبار روز طلا و سکه،اخبار روز طلوع نیوز،اخبار روز طنز،اخبار روز ظریف،اخبار روز ظهور،اخبار روز عراق،اخبار روز عربستان،اخبار روز عسلویه،اخبار روز عصر ایران،اخبار روز علمی،اخبار روز علمی جهان،اخبار روز علی دایی،اخبار روز عيد فطر،اخبار روز عید فطر،اخبار روز فارس،اخبار روز فرانسه،اخبار روز فرهنگیان،اخبار روز فناوری،اخبار روز فناوری اطلاعات،اخبار روز فوتبال،اخبار روز فوتبال اروپا،اخبار روز فوتبال ایران،اخبار روز فوتبال ایران و جهان،اخبار روز فوتبالی،اخبار روز قزوین،اخبار روز قیمت خودرو،اخبار روز قیمت طلا،اخبار روز کاشان،اخبار روز کربلا،اخبار روز کرج،اخبار روز کردستان عراق،اخبار روز کرمان،اخبار روز کرمانشاه،اخبار روز کشاورزی،اخبار روز کشتی کج،اخبار روز کشور،اخبار روز کلش،اخبار روز گاردین،اخبار روز گچساران،اخبار روز گذشته،اخبار روز گرجستان،اخبار روز گردشگری،اخبار روز گرگان،اخبار روز گلدره،اخبار روز گوشی،اخبار روز گوشی موبایل،اخبار روز گیلان،اخبار روز لارستان،اخبار روز لالیگا،اخبار روز لبنان،اخبار روز لپ تاپ،اخبار روز لردگان،اخبار روز لیران،اخبار روز لیگ برتر،اخبار روز لیگ برتر ایران،اخبار روز لیگ برتر فوتبال،اخبار روز لیگ برتر فوتبال ایران،اخبار روز ماشین،اخبار روز ماهواره،اخبار روز مجلس،اخبار روز مرند،اخبار روز مسکن،اخبار روز مشهد،اخبار روز مصر،اخبار روز مهاجرین افغان،اخبار روز مهندسی صنایع،اخبار روز موبایل،اخبار روز موسیقی،اخبار روز نيک صالحي،اخبار روز نیشابور،اخبار روز نیک صالحی،اخبار روز هالیوود،اخبار روز هرات،اخبار روز هرمزگان،اخبار روز همدان،اخبار روز همشهری،اخبار روز هنرمندان،اخبار روز هنرمندان ایرانی،اخبار روز هنرمندان سینما،اخبار روز هنری،اخبار روز هواشناسی،اخبار روز و جدید،اخبار روز و جهان،اخبار روز و حوادث،اخبار روز والیبال،اخبار روز ورزش،اخبار روز ورزشي ايران،اخبار روز ورزشی،اخبار روز ورزشی ایران،اخبار روز ورزشی فوتبال،اخبار روز ورزشی فوتبال ایران،اخبار روز یارانه،اخبار روز یارانه ها،اخبار روز یارانه های نقدی،اخبار روز یارانها،اخبار روز یاهست،اخبار روز یاهو،اخبار روز یزد،اخبار روز یکشنبه،اخبار روز یمن،اخبار روز+عکس،اخبار روزنامه ها،اخبار ژنو روز جمعه،اسامی رئیس جمهور های آمریکا،انتخاب رئیس جمهور در آمریکا،انتخابات رئیس جمهوری آمریکا،انتخابات ریاست جمهوری آمریکا چگونه برگزار می شود؟،انتخابات ریاست جمهوری آمریکا زنده،انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قیمت طلا،انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ویکی،انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ویکی پدیا،اوباما رئیس جمهور امریکا شد،اولین رئیس جمهور آمریکا که بود،اولین رئیس جمهور سیاهپوست امریکا،باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا شد،بازگشت رئیس جمهور از آمریکا،پیام نوروزی رئیس جمهور آمریکا برای ایران،خاتمی رئیس جمهور آمریکا را شهید،خاتمی رئیس جمهور آمریکا را شهید یاد کرد،رئيس جمهور آمريكا كه ترور شد،رئيس جمهور ترور شده آمريكا،رئیس جمهور آمریکا،رئیس جمهور آمریکا 2012،رئیس جمهور آمریکا از ابتدا تا کنون،رئیس جمهور آمریکا انتخاب شد،رئیس جمهور آمریکا اوباما،رئیس جمهور آمریکا بوش،رئیس جمهور آمریکا جانسون،رئیس جمهور آمریکا جنگ جهانی دوم،رئیس جمهور آمریکا چگونه انتخاب می شود؟،رئیس جمهور آمریکا در جنگ جهانی اول،رئیس جمهور آمریکا در جنگ جهانی دوم،رئیس جمهور آمریکا در جنگ ویتنام،رئیس جمهور آمریکا در زمان انقلاب،رئیس جمهور آمریکا در زمان پیروزی انقلاب اسلامی،رئیس جمهور آمریکا در زمان جنگ جهانی دوم،رئیس جمهور آمریکا در زمان کودتای مرداد 32،رئیس جمهور آمریکا در سال 1357،رئیس جمهور آمریکا در سال 1864،رئیس جمهور آمریکا در سال 2012،رئیس جمهور آمریکا زمان جنگ جهانی دوم،رئیس جمهور آمریکا قبل از کارتر،رئیس جمهور آمریکا کندی،رئیس جمهور آمریکا که ترور شد،رئیس جمهور آمریکا کی شد،رئیس جمهور آمریکا کیست؟،رئیس جمهور آینده آمریکا،رئیس جمهور امریکا اوباما،رئیس جمهور امریکا ترومن،رئیس جمهور امریکا در زمان انقلاب ایران،رئیس جمهور امریکا در زمان مصدق،رئیس جمهور امریکا که ترور شد،رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا،رئیس جمهور بازیگر آمریکا،رئیس جمهور بعدی آمریکا،رئیس جمهور ترور شده امریکا،رئیس جمهور جدید آمریکا،رئیس جمهور جمهوری خواه آمریکا،رئیس جمهور زن امریکا،رئیس جمهور سابق امریکا،رئیس جمهور مقتول آمریکا،رئیس جمهور منتخب آمریکا،رئیس جمهور های آمریکا،رئیس جمهوری آمریکا،رئیس جمهوری های آمریکا،ریاست جمهوری جدید آمریکا،ریاست جمهوری در آمریکا،ریاست جمهوری های آمریکا،رییس جمهوری های امریکا،سایت رئیس جمهوری آمریکا،سفر رئیس جمهور به آمریکا،فهرست رئیس جمهورهای آمریکا،کادیلاک مخصوص رئیس جمهوری امریکا،کدام رئیس جمهور آمریکا ترور شد،نامه رئیس جمهور آمریکا به معلم فرزندش،نتایج انتخابات رئیس جمهوری آمریکا،نتایج انتخابات رئیس جمهوری امریکا،نتایج رای گیری رئیس جمهوری امریکا،نتیجه انتخابات رئیس جمهوری آمریکا،نحوه انتخاب رئیس جمهوری آمریکا،هشدار معاون رئیس جمهور آمریکا به ایران

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت