ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

معرفی بهترین نوشیدنی ها برای گرمای زیاد تابستانی

نویسنده: علی باستانی

معرفی بهترین نوشیدنی ها برای گرمای زیاد تابستانی

 

بهترین نوشیدنی تابستانی,بهترین نوشیدنیهای تابستانی,بهترین نوشیدنی,بهترین نوشیدنی الکلی,بهترین نوشیدنی چربی سوز,بهترین نوشیدنی در قرآن,بهترین نوشیدنی حین ورزش,بهترین نوشیدنی برای لاغری,بهترین نوشیدنی بعد از ورزش,بهترین نوشیدنی ها,بهترین نوشیدنی انرژی زا,بهترین نوشیدنی برای افطار,نوشیدنی های تابستانی,نوشیدنی های تابستانی ساده,نوشیدنی های تابستانی ایرانی,نوشیدنی های تابستانی جدید,نوشیدنی های تابستانی سنتی,نوشیدنی های تابستانی شیک,خوشمزه ترین نوشیدنی های تابستانی,نوشیدنی های خنک تابستانی,تهیه نوشیدنی های تابستانی,آموزش نوشیدنی های تابستانی,

 

هوای تابستان امسال در این هفته ها بسیار گرم شده است و ما برای مقابله با این گرما به شما چند نوشیدنی خنک پیشنهاد می کنیم.پس با ما در ادامه همراه باشید.

 

در این گرمای شدید تابستان که روزها دیگر بیداد می کند، هیچ چیز بهتر از یک نوشیدنی خنک نمی تواند حال آدم را خوب کند. در این مطلب طرز تهیه دو نوع نوشیدنی که با نوشیدنی های قدیمی خیلی تفاوت دارد را به شما آموزش داده ایم. مطمئنا در این هوا از خوردنشان لذت می برید.

 

شربت تمبرهندی

مواد لازم:

5 عدد تمبرهندی ترش
4 تکه یخ
2 ق س شکر
1 پیمانه آب

معرفی بهترین نوشیدنی ها برای گرمای زیاد تابستانی

طرز تهیه:

1. تمبرهندی را از پوست جدا کرده، هسته‌های آن را بگیرید سپس با آب و یخ و شکر داخل مخلوط‌کن بریزید و خوب مخلوط کنید تا یخ خرد شود.

 

2. شربت آماده را داخل لیوان ریخته و با یک عدد تمبرهندی پوست‌ گرفته و ترش سرو کنید.

 

از کجا بخریم؟

تمبرهندی به صورت جعبه‌ای در دو نوع ترش و شیرین در میوه‌فروشی‌ها و سوپرمارکت‌ها عرضه می‌شود.

 

معجون گیاهی دارچین و عناب

مواد لازم:

2 /1 ق‌س عرق دارچین
1پیمانه عرق عناب
4 عدد عناب تازه
2 /1 ق‌س عرق زنجبیل
2 /1 ق‌س گلاب
4 تکه یخ
2 ق‌س شکر به مقدارلازم آب
چند عدد عناب و چوب دارچین (برای تزئین)

معرفی بهترین نوشیدنی ها برای گرمای زیاد تابستانی

1. چهار عدد عناب را شسته، پوست و هسته‌های آنها را جدا کنید. عرقیات شامل عرق دارچین، عرق عناب، عرق زنجبیل و گلاب را داخل مخلوط‌ کن بریزید و با شکر، یخ و عناب‌ها خوب مخلوط کنید.

 

2. اگر مقدار عرقیات برای رقیق شدن معجون کافی نبود، بهتر است کمی آب را هم اضافه کنید. در پایان معجون را داخل لیوانی بریزید و روی آن را با چند عناب درسته و چوب دارچین تزئین کنید.

 

یه‌جور دیگه

اگر می‌خواهید این معجون طبیعی‌تر باشد به جای شکر از عسل به مقدار لازم استفاده‌ کنید. البته عسل را در کمی آب جوش حل کرده بعد اضافه کنید.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت