ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

مضرات هورمون درمانی در مبتلایان سرطان سینه

نویسنده: احمد اعجازی

مضرات هورمون درمانی در مبتلایان سرطان سینه

مضرات هورمون رشد,مضرات هورمون مرغ,مضرات هورمون درمانی,مضرات هورمون سوماتروپین,مضرات هورمون وینسترول,مضرات هورمون بدنسازی,مضرات هورمون تستوسترون,مضرات هورمون,مضرات هورمون های بدنسازی,مضرات هورمون استانازول,

تاریخ انتشار : جمعه, 22 مرداد 1395

تحقیقات جدید نشان می دهد هورمون درمانی برای سرطان سینه بیش از آنکه فایده داشته باشد، ضرر دارد.

به گزارش مهر، هورمون درمانی که موجب کاهش سطح استروژن در بدن زنان می شود، تا مدت ها به عنوان شیوه ای مناسب برای کاهش اندازه تومور استفاده می شد، اما در مقابل موجب کاهش عود مجدد سرطان در زنان مبتلا به سرطان سینه می شود.

با این حال مطالعه جدید نشان می دهد برخی تومورها قادر به مقاومت در برابر این درمان هستند و علیرغم تلاش برای توقف آنها به رشد و گسترش خود ادامه می دهند.

محققان دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن در تحلیل جدید ۲۲ تومور سرطان سینه دریافتند بازدارنده های آروماتاز هورمون درمانی موجب ایجاد جهش های ژنتیکی در برخی تومورها می شوند که نه تنها در مقابل درمان مقاومت می کنند، بلکه رشد هم می نمایند.

این مطالعه همچنین بر نتایج تحقیق قبلی صحه می گذارد که جهش در ژن موسوم به ESR۱ با مقاومت در برابر درمان بازدارنده آروماتاز مرتبط است.

بازدارنده آروماتاز معمولا به منظور توقف تولید استروژن در زنان مبتلا به سرطان سینه بعد از سن یائسگی که دیگر تخمدان شان قادر به تولید استروژن نیست، استفاده می شود.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت