ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

مصرف سویا موجب کاهش علائم یائسگی می شود

نویسنده: احمد اعجازی

مصرف سویا موجب کاهش علائم یائسگی می شود

مصرف سویا در بارداری,مصرف سویا,مصرف سویا در بدنسازی,مصرف سویا در دوران بارداری,مصرف سویا برای مردان,مصرف سویا برای کودکان,مصرف سویا در شیردهی,مصرف سویای خام,مصرف سویا با شیر,مصرف سویا برای ورزشکاران,کاهش علائم یائسگی,برای کاهش علائم یائسگی,کاهش علایم یائسگی,راههای کاهش علائم یائسگی,سویا در جومونگ,سویا به انگلیسی,سویا چیست,سویا سس,سویا جومونگ,سویا همسر جومونگ,سویا در بدنسازی,سویا در بارداری,سویا سبحان,سویا برای ماکارونی,

تاریخ انتشار : پنج شنبه, 03 تیر 1395

بررسی های اخیر نشان می دهد برخی از درمان های گیاهی، از جمله مکمل های حاوی ترکیبات یافت شده در سویا، ممکن است موجب کاهش علائم یائسگی شود.

به گزارش مهر، مرکز پزشکی دانشگاه اراسموس هلند اطلاعات بدست آمده از ۶۲ مطالعه قبلی که شامل بیش از ۶۶۰۰ زن بود را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند.

در این مطالعات زنان یا تحت درمان های گیاهی، نظیر مصرف مکمل های گیاهی یا درمان گیاهی، قرار گرفته بودند یا برای درمان علائم یائسگی دارونما مصرف کرده بودند.

درمان های گیاهی شامل گروه ترکیبات موسوم به فیتواستروژن که در مواد خوراکی مشخصی نظیر سویا یافت می شود، بودند.

محققان دریافتند در مجموع زنانی که فیتواستروژن مصرف کرده بودند در مقایسه با زنان مصرف کننده دارونما، در طول روز کمتر دچار گُرگرفتگی شده بودند. به گفته محققان، این فایده برای زنان چه در صورت مصرف خود سویا و چه در حالت مصرف مکمل های حاوی فیتواستروژن که دارای عصاره سویا بود، تفاوتی نداشت.

با این حال محققان دریافتند فیتواستروژن موجب کاهش تعداد دفعات عرق کردن های شبانه که زنان در دوره یائسگی تجربه می کنند نشده بود.

فیتواستروژن ها می توانند به کاهش علائم یائسگی کمک کنند چراکه این ترکیبات  از لحاظ ساختاری مشابه هورمون استروژن هستند.

با وجودیکه شیوه هورمون درمانی می تواند منجر به کاهش علائم یائسگی شود اما از آنجائیکه این درمان با افزایش ریسک ابتلا به سرطان سینه، مرتبط است، از اینرو محققان به دنبال شیوه های درمانی تکمیلی از جمله درمان های گیاهی هستند.

 

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت