ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

مصرف الکل موجب ۷ نوع سرطان می‌شود

نویسنده: احمد اعجازی

مصرف الکل موجب ۷ نوع سرطان می‌شود

مصرف الکل در ایران,مصرف الکل در دوران شیردهی,مصرف الکل در ماه اول بارداری,مصرف الکل با آنتی بیوتیک,مصرف الکل در شیردهی,مصرف الکل,مصرف الکل,مصرف الکل در دوران بارداری,مصرف الکل قبل از بارداری,مصرف الکل سفید,عوارض مصرف الکل سفید,عوارض مصرف الکل صنعتی,عوارض مصرف الکل در دوران بارداری,عوارض مصرف الکل طبی,عوارض مصرف الکل در دوران شیردهی,عوارض مصرف الکل روی پوست,عوارض مصرف الکل در بارداری,عوارض مصرف الکل اتانول,عوارض مصرف الکل,عوارض مصرف الکل,

تاریخ انتشار : شنبه, 02 مرداد 1395

یافته‌های یک پژوهش علمی نشان می‌دهد که مصرف الکل با سرطان دهان،گلو، حنجره، مری، کبد، روده بزرگ، روده و سینه ارتباط مستقیم دارد.

به گزارش تسنیم، نوشیدن الکل منجر به هفت نوع سرطان و احتمالا انواع دیگر سرطان‌ می‌شود.

بر اساس گزارش آبزرور، یک مطالعه پژوهشی نشان می‌دهد که نزدیک به 6 درصد از تمام مرگ‌و ‌میرها در سراسر جهان ناشی از مصرف الکل بوده است.

حدود نیم‌میلیون مورد مرگ و میر ناشی از سرطان طی سال 2012 به دلیل مصرف الکل رخ داده است.

طبق یافته‌های این مطالعه، شواهد قوی مبنی بر اینکه نوشیدن الکل به طور مستقیم با ابتلا به 7 گونه از سرطان در ارتباط است و احتمالا در اشکال دیگری از سرطان نیز به طور غیر مستقیم یا مستقیم دخیل است.

«جنی کانر»،از دانشگاه اوتاگو در نیوزیلند، در مجله اعتیاد می‌نویسد:”برآوردها نشان می‌دهد که نوشیدن الکل به تنهایی موجب سرطانی شده است که در حدود یک و نیم میلیون نفر را به کام مرگ کشانده و این یعنی در 5.8 درصد از مرگ‌و میر در سراسر جهان ردپای الکل به چشم می‌خورد.

افرادی که در مصرف الکل افراط می‌کنند در خطر بیشتری هستند اما حتی افراد با میزان مصرف در سطوح پایین‌تر نیز در معرض خطر هستند.

طبق این گزارش، مصرف الکل با سرطان دهان،گلو، حنجره، مری، کبد، روده بزرگ، روده و سینه ارتباط مستقیم دارد.

مصرف الکل موجب رخ دادن برخی مکانیسم های بیولوژیکی خاص در بدن انسان و بروز سرطان می‌شود.

به گفته «کارنر» بر اساس شواهد فعلی، هیچ سطح مصرف امنی از نوشیدن الکل وجود ندارد هرچند در برخی از سرطان‌ها قطع مصرف موجب کاهش احتمال ابتلا به سرطان می‌شود.

وی با اشاره به یک گفتمان رایج در میان برخی از مصرف‌کنندگان مبنی بر مفید بودن مصرف شراب قرمز برای قلب گفت: “این سخنان هیچ پایه و مبنای علمی ندارد و به شدت ریاکارانه و بی‌ربط هستند”.

بر اساس این گزارش، زنانی که به طور منظم در روز دو واحد الکل مصرف می‌کنند 16 درصد ابتلا به سرطان سینه و مرگ ناشی از آن را در خود افزایش می‌دهند و کسانی که به طور منظم پنج واحد در روز الکل مصرف می‌کنند این میزان تا 40 درصد افزایش می‌یابد.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت