ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

مریخ نورد ناسا با راکت اطلس ۵ به فضا می رود

نویسنده: احمد اعجازی

مریخ نورد ناسا با راکت اطلس ۵ به فضا می رود

,مریخ نورد ناسا,مریخ نورد جدید ناسا,مریخ نورد کنجکاوی ناسا,فیلم فرود مریخ نورد ناسا,عکسهای جدید مریخ نورد ناسا,مریخ نورد کنجکاوی ناسا چند چرخ دارد,مریخ نورد,مریخ نورد کنجکاوی,مریخ نورد Opportunity,مریخ نورد دیسکاوری,مریخ نورد جدید ناسا,مریخ نورد,مریخ نورد فرصت,مریخ نورد کنجکاوی ناسا,مریخ نورد هند,مریخ نورد روح,مریخ نورد کنجکاوی ایرانی,عکسهای ارسالی مریخ نورد کنجکاوی,مانور عقب گرد مریخ نورد کنجکاوی,مریخ نورد کنجکاو,تصاویر مریخ نورد کنجکاوی,عکسهای مریخ نورد کنجکاوی,عکس مریخ نورد کنجکاوی,اخبار مریخ نورد کنجکاوی,مریخ نورد فرصت,عکسهای جدید مریخ نورد ناسا,مریخ نورد کنجکاوی,مریخ نورد روح و فرصت,مریخ نورد کنجکاوی ناسا چند چرخ دارد,مریخ نورد هندی

تاریخ انتشار : دوشنبه, 08 شهریور 1395

آژانس فضانوردی آمریکا راکتی را که مریخ نورد آتی آن را راهی اعماق فضا خواهد کرد انتخاب نمود.

به گزارش مهر، ناسا در بیانیه ای اعلام کرد مریخ نورد بعدی که به عنوان جانشین «کنجکاوی» در نظر گرفته شده سوار بر یک فروند راکت Atlas V ۵۴۱ راهی فضا خواهد شد.

مریخ نورد بعدی ناسا یعنی Mars ۲۰۲۰ در سال ۲۰۲۰ به سوی این سیاره پرتاب خواهد شد و ناسا از هم اکنون در تدارک مقدمات این پرتاب مهم است. با توجه به دستاوردهای مهم مریخ نورد کنجکاوی، حالا ناسا امیدوار است که نسل بعدی این مریخ نورد اطلاعات بیشتری درباره مریخ و ناشناخته های آن در اختیار دانشمندان قرار دهد.

بدین منظور ناسا قراردادی را با شرکت United Launch Alliance منعقد کرده تا بر اساس آن در جولای سال ۲۰۲۰ مریخ نورد Mars ۲۰۲۰ را با استفاده از یک فروند راکت اطلس V ۵۴۱ به فضا پرتاب کند. کل مبلغ این قرارداد ۲۴۳ میلیون دلار عنوان شده است.

این مریخ نورد در ادامه برنامه بزرگ ناسا تحت عنوان مأموریت «آزمایشگاه علمی مریخ» انجام می شود که پیشتر مریخ نورد کنجکاوی را در سال ۲۰۱۲ راهی این سیاره کرده بود.

با توجه به شباهتهای زیادی که میان این دو مریخ نورد وجود دارد، انتخاب راکت اطلس ۵ برای این پرتاب چندان تعجب برانگیز نبوده است. از آن گذشته سایر راکتها برای پرتاب این مریخ نورد محدودیتهای فنی دارند و به همین دلیل ناسا راکت اطلس ۵ را برای این مأموریت مهم انتخاب کرده است.

 

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت