ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

مرگ تدریجی زعفران ایران به دست سوداگران

نویسنده: علی باستانی

%d9%85%d8%b1%da%af-%d8%aa%d8%af%d8%b1%db%8c%d8%ac%db%8c-%d8%b2%d8%b9%d9%81%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%a8%d9%87-%d8%af%d8%b3%d8%aa-%d8%b3%d9%88%d8%af%d8%a7%da%af%d8%b1%d8%a7

 

,زعفران ایران,زعفران ایرانی,زعفران ایران در اسپانیا,زعفران ایران یا اسپانیا,زعفران ایران اسپانیا,زعفران ایران باستان,زعفران ایران,بهترین زعفران ایران,صادرات زعفران ایران,انواع زعفران ایران,زعفران ایرانیان,زعفران ایرانی,زعفران ایرانی اصلی,زعفران ایرانی للبیع,زعفران ایرانی الکویت,قیمت زعفران ایرانی,قیمت زعفران ایرانی در ترکیه,بهترین زعفران ایرانی,انواع زعفران ایرانی,زعفران ایران و اسپانیا,صادرات زعفران ایران به اسپانیا,زعفران در ایران باستان,قیمت زعفران ایرانی,الزعفران ایران,بهترین زعفران ایران کجاست,بهترین زعفران ایران,بهترین زعفران ایرانی,بهترین برند زعفران ایران,بهترین مارک زعفران ایران,بهترین زعفران در ایران,بهترین نوع زعفران ایران,بهترین زعفران های ایران,صادرات زعفران ایرانی,صادرات زعفران ایران در سال 92,صادرات زعفران ایران به اروپا,صادرات زعفران از ایران,زعفران صادراتی ایران,آمار صادرات زعفران ایران,میزان صادرات زعفران ایران,صادرات زعفران در ایران,قیمت انواع زعفران ایرانی,انواع زعفران در ایران

 

نایب رئیس شورای ملی زعفران با بیان اینکه از پایان اردیبهشت تا نیمه مهرماه هرسال،با قاچاق پیاز طلای سرخ مواجه هستیم، گفت:این کار باتریلی‌های حامل محصولاتی مانند پیاز و سیب زمینی انجام می‌شود.

غلامرضا میری درباره قاچاق پیاز زعفران از کشور اظهارداشت: الان زمان قاچاق پیاز زعفران نیست چراکه درحال حاضر گیاه در فصل گلدهی قرار دارد و پیاز آن درون زمین است. وی اضافه کرد: ما معمولا از پایان اردیبهشت تا نیمه مهرماه هرسال، با قاچاق پیاز طلای سرخ مواجه هستیم.

نایب رئیس شورای ملی زعفران با بیان اینکه براساس شنیده‌ها  قاچاق پیاز این محصول با تریلی‌هایی که بار آنها پیاز و سیب زمینی است انجام می‌شود، گفت: در این تریلی‌ها ‌حدود ۱۰ تا ۲۰ تن بار وجود دارد و یک سوم یا دو سوم آن پیاز زعفران است که در میان محصولاتی مانند پیاز و سیب زمینی جاسازی شده تا کسی متوجه آن نشود.

به گفته وی افزایش سطح زیر کشت زعفران در کشور افغانستان این شنیده‌ها را تایید می‌کند. میری اضافه کرد: علاوه براین، چندی پیش فردی به ما مراجعه و درخواست ۲۰۰ تن پیاز زعفران کرد تا آن را به خارج از کشور ببرد که وقتی به او گفتیم این کار قاچاق است، گفت این محصول را لازم داریم و هرسال نیز آن را از ایران می‌بریم. وی با بیان اینکه ما به درخواست فرد مذکور پاسخ منفی دادیم، اظهارداشت: متاسفانه کشاورزانی هستند که وقتی این افراد به آنان مراجعه و قیمت بالایی را برای خرید پیاز زعفران پیشنهاد می‌کنند، به درخواست‌ آنها پاسخ مثبت داده و پیاز را در اختیارشان قرار می‌دهند.

نایب رئیس شورای ملی زعفران با اشاره به اینکه کشور هندوستان همچنان تعرفه ۳۸ درصدی برای واردات زعفران از ایران اعمال می‌کند، افزود: این تعرفه برای کشور افغانستان صفر است. میری درباره تعرفه واردات زعفران ایرانی به چین نیز گفت: این تعرفه از گذشته نیز وجود داشته است اما برخی واردکنندگان چینی این محصول را به‌عنوان گیاه دارویی و با ترفندهای خاصی وارد می‌کردند تا شامل اعمال تعرفه نباشد اما اخیرا مسئولان این کشور متوجه شده‌اند که این محصول زعفران است و برای آن تعرفه اعمال می‌کنند.

وی درباره اینکه تعرفه واردات زعفران به چین چقدر است؟ اضافه کرد: دقیقا نمی‌دانم اما براساس آنچه که شنیده‌ایم این عدد حدود ۳۶ درصد است. نایب رئیس شورای ملی زعفران همچنین با بیان اینکه برداشت این محصول از حدود ۱۰ روز قبل آغاز شده است، گفت: هنوز عرضه طلای سرخ نو به بازار کم و در حد یک تا دو کیلوگرم است. میری ادامه داد: در روزهای دهم تا بیست و پنجم آبان‌ماه، ما شاهد اوج برداشت این محصول هستیم، چرا که آن زمان برداشت در همه استان‌ها آغاز و فراگیر شده است. وی با اشاره به اینکه برداشت معمولا تا دهم آذرماه ادامه دارد، اضافه کرد: هنوز قیمت طلای سرخ در بازار تغییری نکرده است.

برچسب ها : آمار صادرات زعفران ایران،الزعفران ايران،انواع زعفران ایران،انواع زعفران ایرانی،انواع زعفران در ایران،بهترين زعفران ايران،بهترين زعفران ايراني،بهترین برند زعفران ایران،بهترین زعفران ایران،بهترین زعفران ایران کجاست،بهترین زعفران ایرانی،بهترین زعفران در ایران،بهترین زعفران های ایران،بهترین مارک زعفران ایران،بهترین نوع زعفران ایران،زعفران ايران،زعفران ايراني،زعفران ايراني اصلي،زعفران ايراني الكويت،زعفران ايراني للبيع،زعفران ایران،زعفران ایران اسپانیا،زعفران ایران باستان،زعفران ایران در اسپانیا،زعفران ایران و اسپانیا،زعفران ایران یا اسپانیا،زعفران ایرانی،زعفران ایرانیان،زعفران در ایران باستان،زعفران صادراتی ایران،صادرات زعفران از ایران،صادرات زعفران ایران،صادرات زعفران ایران به اروپا،صادرات زعفران ایران به اسپانیا،صادرات زعفران ایرانی،صادرات زعفران در ایران،قيمت زعفران ايراني،قیمت انواع زعفران ایرانی،قیمت زعفران ایرانی،قیمت زعفران ایرانی در ترکیه،میزان صادرات زعفران ایران

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت