ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

مدل های موخوره و راه های درمان آن را بشناسید!!

نویسنده: احمد اعجازی

مدل های موخوره و راه های درمان آن را بشناسید!!

موخوره,موخوره و درمان,موخوره چیست,موخوره چیست,موخوره سرکه,موخوره و راههای درمان,موخوره مو,موخوره ریش,موخوره و ریزش مو,موخوره راضیه مهدی زاده,موخوره,موخوره و درمان,موخوره چیست,موخوره چیست,موخوره سرکه,موخوره و راههای درمان,موخوره مو,موخوره ریش,موخوره و ریزش مو,موخوره راضیه مهدی زاده,درمان موخوره,درمان موخوره بدون کوتاهی,درمان موخوره با سرکه,درمان موخوره با سس مایونز,درمان موخوره و خشکی مو,درمان موخوره شدید,درمان موخوره سر,درمان موخوره در طب سنتی,درمان موخوره با شیرین بیان,درمان موخوره با سرکه سیب,

موخوره یکی از مشکلات و آسیب هایی است که ممکن است برای موهای تان به وجود آید

 

موخوره یکی از مشکلات و آسیب هایی است که ممکن است برای موهای تان به وجود آید. موخوره انواع و اقسام متفاوتی دارد. با ما همراه شوید تا با مدل های موخوره و روش های درمان آن آشنا شوید.
موخوره و روش های درمان آن
منشاء تمام موخوره ها و شکاف سر موها ممکن است یکی باشد (فرسایش در اثر هوا و آسیب) اما این بدین معنی نیست که هر تار مو داستان خودش را برای بازگو کردن نداشته باشد. به طور میانگین خانم ها به مدت یک سال و نیم به شستشو، رنگ، سشوار، اتوی مو و فر موی اختصاص می دهند. از دیدگاه متخصصان چندین مدل موخوره در سر مو وجود دارد. در اینجا با این چند مدل موخوره برای شما توضیح خواهم داد که چگونه موها تازگی خود را از دست داده و خشک می شوند.

موخوره مدل شکاف پایه

راه های درمان موخوره

مدل شکاف پایه

 

این مدل رایج ترین مدل سر مو می باشد. در این موارد سلول های کورتیکال مو هنوز محکم به یکدیگر چسبیده اند اما قسمتی از آن ها در حال جدا شدن هستند. موهای شما نیاز به تغذیه دارد اما هنوز دیر نشده است. روش درمانی به کار ببرید که انتهای موها را درمان کند.

موخوره مدل شکاف کوتاه

درمان موخوره

مدل شکاف کوتاه

 

این مدل هم مانند شکاف اصلی یکی از رایجترین شکاف های نوک مو می باشد. این نوع تارهای مو نیز نیاز به تغذیه دارند اما نه بیش از حد. بنابراین قبل از این که دیر شود آن را درمان کنید.

موخوره مدل سه شاخه

درمان موخوره

مدل سه شاخه

 

این مدل شکاف رواج کمتری نسبت به نوع اول و دوم دارد و نشان دهنده آسیب زیاد تارهای مو می باشد. سه شاخه بودن نوک موها آسیب شدید موها را بیان می کند. اگر موهایتان از این نوع شکاف های سه شاخه ای دارد باید ماسک رطوبت رسان بیشتری استفاده کنید.

موخوره مدل درختی

راه های درمان موخوره

مدل درختی

 

مدل شکاف درختی نشان می دهد که یک سمت مو بیشتر از سمت دیگر آن آسیب دیده است بنابراین سلول های کورتیکال در چند شاخه از هم جدا می شوند. ابتدا باید فورا موها را کوتاه کنید سپس محصولاتی استفاده کنید که از فرسایش موها در اثر هوا جلوگیری کند.

موخوره مدل شمع

درمان موخوره

مدل شمع

 

این مدل موخوره نشان دهنده از بین رفتن لایه کوتیکول خارجی بدون هیچ شکافی در مو می باشد اما هر لحظه امکان شکاف در آن وجود دارد. برای درمان باید نوک موها را بزنید و روغن های مغذی به انتهای موها بزنید تا از آسیب دوباره موها جلوگیری کنید.

موخوره مدل گره

راه های درمان موخوره

مدل گره

 

واضح است که موهای فر دچار این مشکل می شوند. موها درهم می شوند و گره می خورند و هنگام شانه زدن از آن قسمت می شکنند. اگر موهای شما فر است باید هنگام شانه زدن تا می توانید دقت کنید که موها گره نخورند و نشکنند.

منبع: سیمرغ

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت