ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

مدل های لباس های عزا در اروپا+تصاویر

نویسنده: علی باستانی

%d9%85%d8%af%d9%84-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%84%d8%a8%d8%a7%d8%b3-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b9%d8%b2%d8%a7-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d8%b1%d9%88%d9%be%d8%a7%d8%aa%d8%b5%d8%a7%d9%88%db%8c%d8%b1

 

,مدل لباس های عزا,لباس عزاداری,لباس عزاداری محرم,لباس عزاداری کودک,خرید لباس عزاداری,مدل لباس عزاداری مردانه,لباس سیاه در عزاداری,تعبیر خواب لباس عزاداری,لباس مشکی عزاداری,لباس مجلسی عزاداری,ست لباس عزاداری,لباس عزا,مدل لباس عزا,مدل لباس عزا زنانه,لباس مشکی عزا,لباس مخصوص عزا,لباس عروست رخت عزاته,مدل لباس عزاداری,مدل لباس عزاداری دخترانه,مدل لباس مشکی عزاداری,مدل لباس مشکی برای عزاداری,مدلهای لباس عزا,مدل لباس مجلس عزا,مدل لباس مراسم عزاداری,خرید اینترنتی لباس عزاداری,لباس مشکی عزاداری زنانه,مدل لباس مشکی عزا,لباس مشکی در عزاداری,پوشیدن لباس مشکی در عزاداری,مدل لباس مشکی مجلس عزا,مدل لباس مشکی برای عزا,لباس مخصوص عزاداری,لباس مخصوص مراسم عزا,لباس مجلسی مخصوص عزاداری,تاریخ لباس سیاه در عزاداری,فلسفه پوشیدن لباس سیاه در عزاداری,لباس عروست رخت عزاته از علی عبدالمالکی,آهنگ لباس عروست رخت عزاته,دانلود آهنگ لباس عروست رخت عزاته علی عبدالمالکی,دانلودآهنگ لباس عروست رخت عزاته,دانلود اهنگ لباس عروست رخت عزاته عبدالمالکی,متن اهنگ لباس عروست رخت عزاته,متن لباس عروست رخت عزاته+علی عبدالمالکی,آهنگ لباس عروست رخت عزاته از علی عبدالمالکی,متن لباس عروست رخت عزاته,مدل لباس عزاداری,مدل لباس عزاداری زنانه,مدل لباس عزاداری مردانه,مدل لباس عزاداری دخترانه,مدل لباس مشکی عزاداری,مدل لباس مشکی برای عزاداری,مدل لباس مراسم عزاداری,مدل لباس برای عزاداری,مدل لباس مجلسی عزاداری,مدل لباس عزا,مدل لباس عزا زنانه,مدلهای لباس عزا,مدل لباس مجلس عزا,مدل لباس مجلس ختم,مدل لباس مجلس ترحیم,مدل لباس مشکی مجلس عزا,مدل لباس برای مجلس ختم,مدل لباس مشکی مجلس ختم,مدل لباس برای مجلس ترحیم

 
مراسم عزاداری در سراسر جهان دارای ریشه‌های مشترک است ولی رسوم و آیین‌ها با توجه به زمان، مکان و فرهنگ متفاوت است. یکی از روش‌های عزاداری پوشیدن لباس مخصوص عزا است و رایج‌ترین رنگ برای لباس سوگواری در همه ی جهان، رنگ سیاه است. پوشیدن لباس سیاه در بسیاری از فرهنگ‌ها علامت سوگواری و عزا است و به عنوان یک رسم عرفى و اجتماعى شناخته می‌شود. رنگ سیاه نشانه غم و اندوه و ابهام است و در بیشتر کشورهای غربی و اسلامی به عنوان رنگ عزا و خاکسپاری استفاده می‌شود. با توجه به اینکه رنگ سیاه با تاریکی و ترس از ناشناخته‌ها ارتباط دارد، می‌توان مرموز بودن مرگ و بی‌اطلاعی انسان از چگونگی رو در رو شدن با آن را دلیل انتخاب این رنگ به عنوان نماد مرگ دانست.

در دین اسلام با وجود اینکه به کراهت لباس سیاه به خصوص در نماز فتوا داده شده است، پوشیدن آن براى عزاى امام حسین(ع) کراهتى ندارد. در تاریخ آمده است هنگامى که حسین بن على(ع) به شهادت رسید، زنان بنى‌هاشم لباس‌هاى سیاه و خشن پوشیدند. در برخى از روایات نیز آمده است هنگامى که بر اثر خطابه‌های امام سجاد(ع) و حضرت زینب(ع) یزید به خاندان هاشمى اجازه داد در دمشق عزادارى کنند، زنان هاشمى لباس سیاه پوشیدند و به مدت هفت روز براى شهداى کربلا عزادارى کردند.

مدل های لباس های عزا در اروپا

در همه کشورها مردم جامعه برای نشان دادن عواطف خود راهکارهای مشابهی دارند که اگر چه در سطح آن جامعه شناخته و پذیرفته شده است، ممکن است با کشورهای دیگر تفاوت بسیاری داشته باشد. یکی از اتفاقات ناگزیر زندگی بشر درگیر شدن او با موضوع مرگ و از دست دادن نزدیکان و آشنایان است. در این موارد عرف هر جامعه سلسله‌ای از آداب و مراسم مشخص را برای افراد عزادار پیش می‌آورد که یکی از آشکارترین آنها پوشیدن لباسی ویژه برای مشخص ساختن فرد عزادار و نشان دادن تالمات روحی اوست.

مدل های لباس های عزا در اروپا

با وجود اینکه در بسیاری از کشورها از رنگ سیاه برای لباس عزاداری استفاده می‌شود، در بعضی دیگر رنگ‌های کاملا متفاوتی برای این منظور جا افتاده است. شاید برای ما بسیار عجیب باشد که رنگی مانند قرمز را به عنوان لباس عزا بشناسیم، اما این رنگ پر‌انرژی در بعضی از کشورها رنگ عزاست. در آسیای جنوب شرقی ترحیم نامه‌ها با جوهر قرمز نوشته می‌شوند. در ترکیه نیز رنگ قرمز نشانه مرگ است و در کشور غنا مردم فقط در زمان سوگواری قرمز می‌پوشند. در برزیل رنگ بنفش و در مکزیک رنگ زرد به عنوان رنگ عزا شناخته می‌شوند.

رنگ دیگری که در بسیاری از فرهنگ‌ها به عنوان رنگ عزا شناخته می‌شود، سفید است. در چین رنگ سفید به معنی مرگ است و به نشانه عزاداری استفاده می‌شود. در مصر باستان، سفید نماد «اوزیریس» خدای مرگ و پاکی بوده است. رنگ سفید برای هندوها هم رنگ عزا است و در مراسم سوگواری از لباس‌های سفید استفاده می‌کنند.

 مدل های لباس های عزا در اروپا

در قرون وسطی در بخش‌هایی از اروپا لباس رسمی عزاداری به رنگ سفید بوده‌ است، با این‌حال رسم پوشیدن لباس تیره و به‌ ویژه لباس سیاه، به پیش از میلاد مسیح باز می‌گردد. در ایران هم از دیرباز لباس مردگان به رنگ سفید انتخاب می‌شود و گفته شده در بخشی از تاریخ لباس عزاداری ایرانیان سفید بوده است. اما لباس سوگواری ایرانیان بر اساس آنچه از متون کهن و شاهنامه فردوسی برمی‌آید رنگ سیاه و گاه کبود یا فیروزه‌ای بوده است.

برچسب ها : آهنگ لباس عروست رخت عزاته،آهنگ لباس عروست رخت عزاته از علی عبدالمالکی،پوشیدن لباس مشکی در عزاداری،تاریخ لباس سیاه در عزاداری،تعبیر خواب لباس عزاداری،خرید اینترنتی لباس عزاداری،خرید لباس عزاداری،دانلود آهنگ لباس عروست رخت عزاته علی عبدالمالکی،دانلود اهنگ لباس عروست رخت عزاته عبدالمالکی،دانلودآهنگ لباس عروست رخت عزاته،ست لباس عزاداری،فلسفه پوشیدن لباس سیاه در عزاداری،لباس سیاه در عزاداری،لباس عروست رخت عزاته،لباس عروست رخت عزاته از علی عبدالمالکی،لباس عزا،لباس عزاداری،لباس عزاداری کودک،لباس عزاداری محرم،لباس مجلسی عزاداری،لباس مجلسی مخصوص عزاداری،لباس مخصوص عزا،لباس مخصوص عزاداری،لباس مخصوص مراسم عزا،لباس مشکی در عزاداری،لباس مشکی عزا،لباس مشکی عزاداری،لباس مشکی عزاداری زنانه،متن اهنگ لباس عروست رخت عزاته،متن لباس عروست رخت عزاته،متن لباس عروست رخت عزاته+علی عبدالمالکی،مدل لباس برای عزاداری،مدل لباس برای مجلس ترحیم،مدل لباس برای مجلس ختم،مدل لباس عزا،مدل لباس عزا زنانه،مدل لباس عزاداری،مدل لباس عزاداری دخترانه،مدل لباس عزاداری زنانه،مدل لباس عزاداری مردانه،مدل لباس مجلس ترحیم،مدل لباس مجلس ختم،مدل لباس مجلس عزا،مدل لباس مجلسی عزاداری،مدل لباس مراسم عزاداری،مدل لباس مشکی برای عزا،مدل لباس مشکی برای عزاداری،مدل لباس مشکی عزا،مدل لباس مشکی عزاداری،مدل لباس مشکی مجلس ختم،مدل لباس مشکی مجلس عزا،مدل لباس های عزا،مدلهای لباس عزا

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت