ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

محاکمه تروریست‌های خردسال در قانون جدید روسیه

نویسنده: احمد اعجازی

محاکمه تروریست‌های خردسال در قانون جدید روسیه

تروریست های داعش,تروریستهای سوریه,تروریستهای تکفیری,تروریستهای سوریه,تروریستهای ایرانی,تروریستهای سوری,تروریستهای داعش,تروریستهای عراق,تروریستهای ایران,تروریستهای چچنی,محاکمه در خیابان,محاکمه کافکا,محاکمه صدام حسین,محاکمه خسرو گلسرخی,محاکمه قاتل ستایش,محاکمه سقراط,محاکمه عروس تهرانی,محاکمه احمدی نژاد,محاکمه هویدا,محاکمه اعضای سربداران,قانون جدید روسیه ازدواج,قانون اساسی جدید روسیه,قانون روسیه برای ازدواج,قانون روسیه,قانون روسیه,قانون اساسی روسیه,قانون کار روسیه,قانون اساسی روسیه pdf,قانون انتخابات روسیه,قانون فدرال روسیه,قانون اساسی کشور روسیه,قانون اساسی فدراسیون روسیه,

تاریخ انتشار : یکشنبه, 06 تیر 1395

نمایندگان دوما در روسیه قانونی را تصویب کردند که بر اساس آن پیشگیرانه ترین اقدام ها برای جلوگیری از عملیات تروریستی ممکن می شود

نمایندگان دوما در روسیه قانونی را تصویب کردند که بر اساس آن پیشگیرانه ترین اقدام ها برای جلوگیری از عملیات تروریستی ممکن می شود و یکی از اصلی ترین آنها نیز امکان محاکمه و مجازات متهمین به تروریسم حتی از سن 14 سالگی است.

به گزارش ایرنا، روسیه از سال ها پیش شاهد فعالیت های گسترده مردان مسلح و گروه های تروریستی بویژه در مناطق قفقاز این کشور از جمله داغستان می باشد که قربانیان بسیاری بر جای گذاشته است و تاکنون نیز ده ها نفر از تروریست های بازگشته از سوریه و عراق نیز دستگیر و محاکمه شده اند.

شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه امروز (یکشنبه) در این باره گزارش داد: براساس قوانین تصویب شده جدید، حداقل سن مسئولیت پذیری در ارتکاب به جرم های تروریستی برای محاکمه و محکومیت به زندان 14 سال شده در حالیکه پیش از این 16 سال بوده است.

در این قانون همچنین شرکت های ارائه دهنده خدمات ارتباطی موظف هستند تا شش ماه تمامی اطلاعات مربوط به مشترکان را نگهدارند تا در صورت نیاز به محاکم قضایی و مراکز امنیتی ارائه کنند.

همچنین دعوت یا تشویق به انجام اعمال تروریستی، خودداری از اطلاع رسانی از وقایع تروریستی در صورت آگاهی و جرایم نقدی سنگین نیز در قانون جدید در نظر گرفته شده یا بشدت افزایش یافته است.

همزمان با انتشار متن این قانون، ادوارد اسنودن کارمند سازمان سیا و فاش کننده اقدام های جاسوسی آمریکا در داخل و کشورهای مختلف که به صورت پناهنده موقت در روسیه زندگی می کند، از قانون تازه تصویب انتقاد کرد.

روزنامه ماسکوفسکی کامسامولتس به نقل از یادداشت توییتری اسنودن نوشت: شنود جمعی تاثیر لازم ضد تروریستی را ندارد و این قانون آزادی و پول را از هر شهروند روسیه می گیرد، ولی موجب بهبودی امنیت نمی شود و نباید اجرا شود.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت