ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

مجازات ثبت نکردن ازدواج

نویسنده: علی باستانی

%d9%85%d8%ac%d8%a7%d8%b2%d8%a7%d8%aa-%d8%ab%d8%a8%d8%aa-%d9%86%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%86-%d8%a7%d8%b2%d8%af%d9%88%d8%a7%d8%ac

 

,ثبت نکردن ازدواج,ثبت نکردن ازدواج موقت,جرم ثبت نکردن ازدواج,ثبت نشدن ازدواج موقت,مجازات ثبت نکردن ازدواج,ثبت ازدواج در کانادا,ثبت ازدواج در آمریکا,ثبت ازدواج در امریکا,ثبت ازدواج در سوئد,مراحل ثبت ازدواج در سوئد,ثبت ازدواج و طلاق,ثبت ازدواج و طلاق در محضر,سامانه ثبت ازدواج و طلاق,دفتر ثبت ازدواج و طلاق,سایت ثبت ازدواج و طلاق,سازمان ثبت ازدواج و طلاق,دفاتر ثبت ازدواج و طلاق تهران,دفاتر ثبت ازدواج و طلاق,ثبت وقایع ازدواج و طلاق,استعلام ثبت ازدواج و طلاق,ثبت نام و ازدواج,ثبت نام وام ازدواج,ثبت نام و وام ازدواج,ثبت نام ازدواج دانشجویی,ثبت نام ازدواج دانشجویی سال 95,ثبت نام ازدواج موقت,ثبت نام ازدواج دانشجویی سال 91-92,ثبت نام ازدواج دانشجویی سال 95,ثبت نام ازدواج دانشجوی,ثبت نام ازدواجی,ثبت ازدواج,ثبت ازدواج موقت,ثبت ازدواج در ایران,ثبت ازدواج در ارمنستان,ثبت ازدواج در سفارت,ثبت ازدواج در ترکیه,ثبت ازدواج بین المللی,ثبت ازدواج در ترکیه,ثبت ازدواج موقت در شناسنامه,ثبت ازدواج موقت در دفاتر,ثبت ازدواج موقت در مشهد,ثبت ازدواج موقت در دفترخانه,ثبت ازدواج موقت در قم,ثبت ازدواج موقت در اهواز,ثبت ازدواج موقت در دفترچه معتبر رسمی,ثبت ازدواج موقت کرج,ثبت ازدواج موقت دفترخانه,ثبت ازدواج دانشجویی,ثبت ازدواج دانشجویی95,ثبت نام ازدواج دانشجویی 92-93,ثبت نام ازدواج دانشجویی دانشگاه آزاد,ثبت نام ازدواج دانشجویی پیام نور,ثبت نام ازدواج دانشجویی 95,ثبت نام ازدواج دانشجویی دانشگاه پیام نور,ثبت ازدواج دوم,ثبت ازدواج دوم در شناسنامه,ثبت ازدواج مجدد,شرایط ثبت ازدواج دوم,نحوه ثبت ازدواج دوم,مراحل ثبت ازدواج دوم,قانون ثبت ازدواج دوم,ثبت ازدواج زن دوم,ثبت ازدواج همسر دوم,ثبت واقعه ازدواج دوم,ثبت ازدواج یک ساعته,ثبت ازدواج یک ساعته,ثبت ازدواج یک ساعته با 50 هزار تومان,ثبت ازدواج یک ساعته در ایران,سایت ثبت نام ازدواج یک ساعته,ثبت ازدواج یک ساعت,ثبت نام ازدواج یک ساعته,سایت ثبت ازدواج یک ساعته

 
اگر ازدواجتان رسمی نباشد، مورد حمایت قانون نیست؛ یعنی اگر بخواهید به موجب این ازدواج دعوایی در دادگاه مطرح کنید، چون ازدواج‌ جایی ثبت نشده است.

گستردگی مباحث حقوقی و پیچیدگی‌های موضوعات متنوع آن ضرورت آموزش هرچه بیشتر آن را روشن می‎سازد.

ضروریاتی مانند آشنا شدن شهروندان با ضوابط حقوقی و قانونی حاکم بر روابط اجتماعی و آگاهی بخشی جامعه نسبت به مسائل حقوقی یکی از مهمترین راهکارها در کاهش مراجعات مردم به دادگستری است. به همین منظور معاونت منابع انسانی قوه قضائیه اقدام به آموزش حقوق به زبان ساده کرده است که در این قسمت به موضوع ثبت ازدواج اشاره شده است که در ادامه می‏‌خوانید.

ثبت از ملزومات زندگی اجتماعی

فقط خانه و ماشین و ملک و املاک نیست که باید ثبت شوند. بعضی اتفاق‌های مهم زندگی هم نیاز به این دارند که شش دانگ به نام ما بخورند. دیده اید آدم تا اموالش شش دانگ به نامش نخورد خیالش راحت نمی‌شود! ازدواج هم همین طور است و تا ثبت نشود رسمیت ندارد.

حتما می‌پرسید اگر رسمی نباشد چه اتفاقی می‌افتد؟

اگر ازدواجتان رسمی نباشد مورد حمایت قانون نیست؛ یعنی اگر بخواهید به موجب این ازدواج دعوایی در دادگاه مطرح کنید، چون ازدواج‌ جایی ثبت نشده است اصلا به این موضوع رسیدگی نمی‌شود؛ مهمتر این که ثبت نکردن ازدواج مجازات هم دارد.

مجبوری ثبت کنی

همه چیز حساب و کتاب دارد، دیگر چه برسد به ازدواج و طلاق و اینجور حرفها البته قبل از ورود به بحث باید این نکته را هم گوشزد کنیم که اجباری بودن ثبت فقط برای آنهایی است که ازدواج دائم می‌کنند. ثبت ازدواج موقت یا همان صیغه همچنان اختیاری است و به ثبت دردفاتر رسمی ازدواج و طلاق نیاز ندارد مگر اینکه ارتباط زن و مرد منجر به بارداری شده باشد یا در ازدواج موقت عروس خانم شرط کرده باشد که ازدواج ثبت شود.

شما هم مجازات می‌شوید!

شانه‌هایتان را بالا بیندازید و فکر نکنید ماجرای ثبت نشدن یک ازدواج با تنبیه کردن دفتردار حل می‌شود. ثبت ازدواج اجباری است و در واقع برای حفظ کیان خانواده، ثبت ازدواج دائم، طلاق و رجوع طبق مقررات باید انجام شود.

حالا اگر مردی به سرش بزند و این کار را انجام ندهد، یعنی بدون ثبت دردفاتر رسمی ازدواج دائم کند ضمن الزام به ثبت واقعه به جزای نقدی درجه 5 (بیش از80 میلیون ریال) یا حبس تعزیری درجه 7 (از 91 روز تا 6 ماه) محکوم می‌شود.

قابل توجه خانم ها: دراین زمینه فقط آقایان جریمه و مجازات می‌شوند.

امضا و اثر انگشت

برای اینکه سند ازدواج، رسمی محسوب شود انجام مراحلی نیاز است و باید علاوه بر زن و شوهر افرادی دیگر یعنی مجری یا مجریان صیغه (عاقد) و سه شاهد و دو معرف آن را امضا کنند.

اما اگر زن و مرد بی سواد باشند باید یک نفر مطلع باسواد که معتمد شخص بی سواد است در دفترخانه حاضر شود و ثبت سند ازدواج را برای شخص بی سواد بخواند بعد از آن فرد بی سواد باید سند ازدواج را انگشت بزند. برای رسمی کردن ثبت ازدواج در کنار امضای زوجین حداقل امضای سه شاهد لازم است.

قانون حتی مشکلات شنوایی و بینایی را هم بهانه ای برای ثبت نکردن ازدواج نمی داند و زوجینی که ازاین مشکلات رنج می‌برند باید همراه خود معتمدی را داشته باشند تا مطلب را بتواند به آنها بفهماند.

برچسب ها : استعلام ثبت ازدواج و طلاق،ثبت ازدواج،ثبت ازدواج بین المللی،ثبت ازدواج دانشجویی،ثبت ازدواج دانشجویی95،ثبت ازدواج در آمریکا،ثبت ازدواج در ارمنستان،ثبت ازدواج در امريكا،ثبت ازدواج در ایران،ثبت ازدواج در تركيه،ثبت ازدواج در ترکیه،ثبت ازدواج در سفارت،ثبت ازدواج در سوئد،ثبت ازدواج در کانادا،ثبت ازدواج دوم،ثبت ازدواج دوم در شناسنامه،ثبت ازدواج زن دوم،ثبت ازدواج مجدد،ثبت ازدواج موقت،ثبت ازدواج موقت در اهواز،ثبت ازدواج موقت در دفاتر،ثبت ازدواج موقت در دفترچه معتبر رسمی،ثبت ازدواج موقت در دفترخانه،ثبت ازدواج موقت در شناسنامه،ثبت ازدواج موقت در قم،ثبت ازدواج موقت در مشهد،ثبت ازدواج موقت دفترخانه،ثبت ازدواج موقت کرج،ثبت ازدواج همسر دوم،ثبت ازدواج و طلاق،ثبت ازدواج و طلاق در محضر،ثبت ازدواج يك ساعته،ثبت ازدواج یک ساعت،ثبت ازدواج یک ساعته،ثبت ازدواج یک ساعته با 50 هزار تومان،ثبت ازدواج یک ساعته در ایران،ثبت نام ازدواج دانشجوی،ثبت نام ازدواج دانشجویی،ثبت نام ازدواج دانشجویی 92+93،ثبت نام ازدواج دانشجویی 95،ثبت نام ازدواج دانشجویی پیام نور،ثبت نام ازدواج دانشجویی دانشگاه آزاد،ثبت نام ازدواج دانشجویی دانشگاه پیام نور،ثبت نام ازدواج دانشجویی سال 91+92،ثبت نام ازدواج دانشجویی سال 95،ثبت نام ازدواج موقت،ثبت نام ازدواج یک ساعته،ثبت نام ازدواجی،ثبت نام و ازدواج،ثبت نام و وام ازدواج،ثبت نام وام ازدواج،ثبت نشدن ازدواج موقت،ثبت نکردن ازدواج،ثبت نکردن ازدواج موقت،ثبت واقعه ازدواج دوم،ثبت وقایع ازدواج و طلاق،جرم ثبت نکردن ازدواج،دفاتر ثبت ازدواج و طلاق،دفاتر ثبت ازدواج و طلاق تهران،دفتر ثبت ازدواج و طلاق،سازمان ثبت ازدواج و طلاق،سامانه ثبت ازدواج و طلاق،سایت ثبت ازدواج و طلاق،سایت ثبت ازدواج یک ساعته،سایت ثبت نام ازدواج یک ساعته،شرایط ثبت ازدواج دوم،قانون ثبت ازدواج دوم،مجازات ثبت نکردن ازدواج،مراحل ثبت ازدواج در سوئد،مراحل ثبت ازدواج دوم،نحوه ثبت ازدواج دوم

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت