ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

ماهی قزل آلا با نخود فرنگی و سوسیس

نویسنده: علی باستانی

ماهی قزل آلا با نخود فرنگی و سوسیس

 

ماهی قزل آلا,ماهی قزل آلا در فر,ماهی قزل آلا طرز تهیه,ماهی قزل آلا شکم پر,ماهی قزل آلا سوخاری,ماهی قزل آلا در بارداری,ماهی قزل آلا خال قرمز,ماهی قزل آلای رنگین کمان,ماهی قزل آلا سالمون,ماهی قزل آلا در فر,طرز تهیه ماهی قزل آلا شکم پر,طرز تهیه ماهی قزل آلا در فر,طرز تهیه ماهی قزل آلا کبابی,طرز تهیه ماهی قزل آلا سوخاری,طرز تهیه ماهی قزل آلا,طرز تهیه ماهی قزل آلا سرخ کرده,طرز تهیه ماهی قزل الا درسته,طرز تهیه ماهی قزل آلا شکم پر در فر,طرز تهیه ماهی قزل آلا در مایکروفر,طرز تهیه ماهی قزل الا خوشمزه,

 

ماهی قزل آلا با نخود فرنگی و سوسیس از مجموعه دستورغذایی های گوردن رمزی است که ما طرز تهیه آن را برای شما آماده کرده ایم. ماهی قزل آلا طعم خوبی دارد و که در کنار سوسیس عالی تر می شود.

مواد لازم:

  •     فلفل پاپریکا به میزان لازم
  •     سیب زمینی  ۳۵۰ گرم
  •     سوسیس  ۱۰۰ گرم
  •     روغن زیتون  ۱ قاشق غذاخوری
  •     لیمو  ۱ عدد
  •     کره ۲۵ گرم
  •     فیله ماهی ۲ تکه
  •    آب مرغ ۱۲۵ میلی لیتر

 طرز تهیه:

1- روغن زیتون را در ماهیتابه ای گرم کنید، سوسیس را برای حدود 2 دقیقه در آن تفت دهید تا ترد شود. سیب زمینی خرد شده و پودر فلفل پاپریکا را اضافه کنید و بگذارید تا برای حدود 5 دقیقه بپزد (هر از گاهی مواد را هم بزنید).

2-آب مرغ را اضافه کنید، حرارت را زیاد کنید و برای 8 تا 10 دقیقه تا آب تبخیر شده و سیب زمینی ها نرم شوند، بپزید. نخود فرنگی را اضافه کنید و آن ها را برای 2 دقیقه دیگر تا نخود ها گرم شوند، بپزید و کنار بگذارید.

3-به فیله های ماهی نمک و فلفل سیاه بزنید. در ماهیتابه ای نچسب کره را آب کنید. وقتی کره داغ شد، فیله ها از سمت پوست در ماهیتابه قرار دهید و برای حدود 8 دقیقه تا ترد و طلایی شوند، بپزید.

4- فیله ها را بچرخانید و آب نیمی از لیمو را روی آن بچکانید و برای 1 دقیقه دیگر بپزید. حرارت را خاموش کنید.

5-مقداری از ترکیب نخود فرنگی و سوسیس را در وسط بشقاب مورد نظر بکشید. یکی از فیله ها را روی آن ها قرار دهید. و با نیمه ی دیگر لیمو سرو کنید.

6- می توانید سس کاپاریس(یا کیپر) را قبل از شروع پخت ماهی ها آماده کنید و برای تزیین دور بشقاب بریزید. برای این کار 1 قاشق غذاخوری روغن زیتون را در قابلمه ای کوچک گرم کنید. 2 قاشق غذاخوری کاپاریس که آبکشی و خشک کردید را به همراه 1 عدد پیاز قرمز کوچک که ریز خرد کردید در آن بریزید و برای 3 دقیقه تا پیاز نرم شود تفت دهید. 1 قاشق غذاخوری سرکه قرمز به آن ها اضافه کنید و سپس سس را از روی حرارت بردارید. 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون و مقداری ترخون خرد شده روی آن بریزید و کنار بگذارید تا طعم مواد به خورد هم بروند.

نکات:

1- از ۲ عدد فیله ی ماهی قزل آلا هر کدام به وزن ۱۵۰ گرم استفاده کنید. می توانید از ماهی سالمون هم استفاده کنید.فلس های آن ها را جدا کنید.

2 -سوسیس را ریز مکعبی خرد کنید.

3- از سیب زمینی استانبولی استفاده کنید. آن ها را تمیز بشویید، پوستشان را جدا کنید و مکعبی خرد کنید.

4- نخود فرنگی را بپزید.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت