ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

ماهی را با روغن زیتون سرخ کنید تا خواص آن افزایش یابد

نویسنده: احمد اعجازی

ماهی را با روغن زیتون سرخ کنید تا خواص آن افزایش یابد

روغن زیتون برای مو,روغن زیتون برای پوست,روغن زیتون برای دور چشم,روغن زیتون برای سرخ کردنی,روغن زیتون برای چروک دور چشم,روغن زیتون برای ریزش مو,روغن زیتون برای پوست چرب,روغن زیتون اصل,روغن زیتون برای جوش صورت,روغن زیتون و واژن,سرخ کردن ماهی قزل آلا,سرخ کردن ماهی شیر,سرخ کردن ماهی سفید,سرخ کردن ماهی سالمون,سرخ کردن ماهی در فر,سرخ کردن ماهی زنده,سرخ کردن ماهی تیلاپیا,سرخ کردن ماهی اوزون برون,سرخ کردن ماهی با کنجد,سرخ کردن ماهی,
مطالعات نشان می دهد بهترین شیوه پخت ماهی، سرخ کردن آن در روغن زیتون خام و تصفیه نشده است.

به گزارش مهر، به گفته محققان اسپانیایی، سرخ کردن ماهی در روغن زیتون خام موجب می شود روغن از لحاظ میزان اُمگا۳ غنی تر شود.

به گفته محققان دانشگاه باسکیو اسپانیا، روغن سرخ شده در روغن زیتون فوق خام و آماده شده در مایکروویو، سالم ترین نوع پخت ماهی است.

طبق این مطالعه، مشخص شده است تکنیک های سرخ کردن، ماهیت روغن مورداستفاده و گونه ماهی مصرفی بر تغییرات روی داده در زمان سرخ شدن ماهی تاثیر می گذارد.

باربارا نیوآ اکواریا، عضو تیم تحقیق، در این باره می گوید: «انتخاب روغن پخت و پز، بواسطه تاثیر بر الگوی لیپید موجود در ماهی و بر ایجاد احتمالی ترکیبات سمی در روغن در طول سرخ کردن، بسیار حائز اهمیت است و می تواند بر سلامت مواد خوراکی و انسان تاثیر گذارد.»

برای انجام این تحقیق، فیله ماهی خاردار اروپایی و ماهی سیم در ماهیتابه و در مایکرویو با استفاده از روغن زیتون فوق خام تصفیه نشده و روغن آفتابگردان تصفیه شده سرخ شدند. طبق یافته های این مطالعه، در طول مدت سرخ شدن، نه تنها لیپیدهای ماهی به روغن سرخ کردنی منتقل شدند بلکه اجزای روغن نیز به فیله ماهی منتقل شدند.

مطالعه آشکار ساخت بعد از سرخ شدن، روغن زیتون غنی از اُمگا-۳، گروه های آسیل اُمگا-۱، چربی لینولئیک و چربی اشباع شده (حاصل از ماهی) شده بود.

 

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت