ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

«ماتئو رنتسی» در ایران

نویسنده: علی باستانی

«ماتئو رنتسی» در ایران

 

نخست وزیر ایتالیا استعفا کرد,نخست وزیر ایتالیا در فرودگاه,ماجرای نخست وزیر ایتالیا در فرودگاه,نخست وزیر ایتالیا برلوسکونی,نخست وزیران ایتالیا,نخست وزیر ایتالیا,نخست وزیر ایتالیا استعفا کرد,نخست وزیر ایتالیا در فرودگاه,نخست وزیر ایتالیا برلوسکونی,نخست وزیر ایتالیا,نخست وزیر جدید ایتالیا,نخست وزیر سابق ایتالیا,نخست وزیر فعلی ایتالیا,سفر نخست وزیر ایتالیا به ایران,نخست وزیر ایتالیا,نخست وزیر ایتالیا,نخست وزیر ایتالیا استعفا کرد,نخست وزیر ایتالیا در فرودگاه,نخست وزیر ایتالیا برلوسکونی,نخست وزیران ایتالیا,نخست وزیر جدید ایتالیا,نخست وزیر سابق ایتالیا,نخست وزیر فعلی ایتالیا,نام نخست وزیر فعلی ایتالیا,سفر نخست وزیر ایتالیا به ایران

 

 

ماتئو رنتسی نخست وزیر ایتالیا در صدر یک هیات 250 نفره سیاسی و اقتصادی صبح سه شنبه وارد تهران شد.

رنتسی با استقبال محمد رضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت و با هدف گسترش و ارتقاء روابط دو جانبه در دوران پسا تحریم وارد تهران شد.

دیدار با حسن روحانی رئیس جمهوری و دیگر مقام‌های بلندپایه ایران، توسعه همکاری‌های اقتصادی و تجاری دو کشور در دوران پسا تحریم و حضور فعال شرکت‌ها و سرمایه گذاران ایتالیایی در ایران از اهداف سفر رنتسی به تهران عنوان شده است.

به گزارش ایرنا، در این سفر همچنین وزیر آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها، برخی معاونان وزارتخانه‌ها، روسای موسسه بیمه ضمانت صادرات ساچه، شرکت نفت اِنی و اتحادیه صنایع کنفیندوستریا، موسسه تجارت خارجی ایچه، نمایندگان شرکت‌های کوچک و متوسط، صاحبان صنایع و مدیران ارشد بانک‌های بزرگ ایتالیا نخست وزیر این کشور را در سفر به تهران همراهی می‌کنند.

سفر رنتسی به تهران در پی سفر بهمن ماه حسن روحانی به ایتالیا در جهت گسترش روابط دو جانبه پس از اجرایی شدن برجام و لغو تحریم‌‎های اتمی علیه تهران صورت گرفته است.

گفتنی است، در سفر روحانی به رم، توافقنامه‌های همکاری به ارزش 17 میلیارد یورو میان طرفین به امضا رسید.

ایتالیا در تلاش است در پی لغو تحریم‌ها علیه تهران، حجم مبادلات تجاری خود با ایران را به رقم 7 میلیارد یورو برساند؛ حجم مبادلات تجاری تهران و رم پیش از اعمال تحریم ها در سال 2010 رقم 7 میلیارد یورو بود.

بر اساس گزارش موسسه آماری یوروستات، حجم مبادلات تجاری تهران و رم در سال 2014 از مرز یک میلیارد یورو گذشت و ایتالیا پس از آلمان دومین شریک تجاری ایران در اتحادیه اروپا به شمار می رود.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت