ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

لیگ برتر و هوای گرم مرداد ماه!

نویسنده: احمد اعجازی

لیگ برتر و هوای گرم مرداد ماه!

لیگ برتر ایران,لیگ برتر انگلیس,لیگ برتر خلیج فارس,لیگ برتر روسیه,لیگ برتر آرژانتین,لیگ برتر انگلستان,لیگ برتر لهستان,لیگ برتر بسکتبال,لیگ برتر اسپانیا,لیگ برتر مصر,اخبار فوتبال ایران,اخبار فوتبال اروپا,اخبار فوتبال اسپانیا,اخبار فوتبال بارسلونا,اخبار فوتبال جهان,اخبار فوتبال انگلیس,اخبار فوتبال ایتالیا,اخبار فوتبال المان,اخبار فوتبال استقلال,اخبار فوتبال افغانستان,لیگ برتر ایران,لیگ برتر ایران ویکی,لیگ برتر ایران برنامه بازیها,لیگ برتر ایران نتایج زنده,لیگ برتر ایران جدول رده بندی,

تاریخ انتشار : چهارشنبه, 09 تیر 1395

سازمان لیگ برتر بر آن است دیدارهای این فصل لیگ برتر را تقریبا با پایان تیر ماه و در روزهای ابتدایی مرداد ماه آغاز کند. به واقع فصل جدید بازی ها از 4 مرداد آغاز می شود.

به گزارش ورزش سه، رفته رفته آغاز بازی های لیگ برتر به تیر ماه هم کشیده خواهد شد و این نمی تواند تصمیم خوبی باشد چون در ماه های تیر و مرداد هوای اکثر شهرهای ایران به خصوص شهرهای جنوبی گرم و شرجی است و طبیعتا بازی در چنین شرایط آب و هوایی کیفیت لازم را نخواهد داشت!

سازمان لیگ برتر در حالی تصمیم به آغاز بازی ها از 4 مرداد گرفته است که بازی های این فصل دست کم 75 روز به خاطر تیم ملی و دو سه هفته ای هم به بهانه تعطیلات نیم فصل تعطیل خواهد شد در حالی که می شد با برنامه ریزی بهتر همانند اروپایی ها بازی ها را از اواخر مرداد آغاز کرد که تا آن موقع کمی از گرمای هوای کاسته می شود و اگر هم شدت گرما به قوت خود باقی بماند دست کم تعداد بازی هایی که در روزهای گرم برگزار می شود کمتر خواهد بود.

هدف از تدوین برنامه ها نباید فقط برگزاری بازی ها باشد و در برگزاری بازی ها باید سطح کیفی را هم در نظر گرفت. در کشورهای توسعه یافته تنها یک ماه یا به عبارت ساده تر 4 هفته از بازی ها در تابستان برگزار می شود اما با برنامه ای که هم اکنون سازمان لیگ برتر تدوین کرده دو ماه از فعالیت های رسمی تیم های لیگ برتری در هوای گرم تابستان خواهد بود.

طبیعتا این طور نیست که فقط ایران درگیر بازی های مقدماتی جام جهانی و یا حضور نمایندگان باشگاهی در مسابقات لیگ قهرمانان باشد و سازمان لیگ برتر می تواند با الگو برداری از کشورهای توسعه یافته به سرعت بیشتری به سوی حرفه ای شدن گام بردارد.

این طور احساس می شود که شروع زودهنگام لیگ برتر برای اجرای تعطیلات بلند مدت است و به نوعی می توان گفت تیم ها قربانی این تعطیلات می شوند!

مشخص نیست کی می خواهیم به این باور برسیم بازیکنانی با کیفیت ملی که برخی از آنها در تیم های خارجی توپ می زنند برای هماهنگی آن هم برای دیدار با تیم هایی چون قطر نیاز به 18 روز تمرین ندارند! و گویی فوتبال ایران محکوم است که همیشه خود را عقب تر از فوتبال دنیا بداند! از یک سو تلاش می کنیم به فوتبال حرفه ای نزدیک شویم و از سوی دیگر هر گاه بحث همسازی سازی پیش می آید می گو ئیم ما ایرانیم و آنها اروپایی و راه خود را می رویم که یقینا این غلط است و امروز می بینید در آسیا که برخی از کشورها با الگو برداری، توجه شود الگو برداری نه تقلید به فوتبال روز دنیا نزدیک شده اند!

 

 

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت