ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

لطفا شیر نخورید؛ شیر باعث استحکام استخوان ها نخواهد شد!

نویسنده: احمد اعجازی

لطفا شیر نخورید؛ شیر باعث استحکام استخوان ها نخواهد شد!

شیر خوردن,شیر خوردن بچه,شیر خوردن مرد از زن,شیر خوردن از زن,شیر خوردن بچه از مادر,شیر خوردن از همسر,شیر خوردن نوزاد در شب,شیر خوردن نوزاد در خواب,شیر خوردنی,شیر خوردن از ,خوردن شیر همسر,خوردن شیر زن,خوردن شیر زن توسط مرد,خوردن شیر در دوران بارداری,خوردن شیر,خوردن شیر توسط مار,خوردن شیر و ماهی,خوردن شیر با موز,خوردن شیر ترش شده,خوردن شیرینی در خواب,استحکام استخوان,استحکام استخوان کودکان,استحکام استخوانها,استحکام استخوان جوش خورده,استحکام استخوان بعد از شکستگی,استحکام استخوان شکسته,برای استحکام استخوان چه بخوریم,برای استحکام استخوان,برای استحکام استخوانها,افزایش استحکام استخوان,شیر گاو,شیر گاومیش,شیر گاو برای نوزاد,شیر گاو برای نوزادان,شیر گاو,شیر گاومیش,شیر گاو برای کودکان,شیر گاو برای کودکان,شیر گاو برای کودک,شیر گاو برای کودک یک ساله,

شیر طبیعی یک نوشیدنی بسیار خوشمزه است. احتمالا همه ما از کودکی از والدین خودمان درباره مزایای شیر بر روی رشد و استحکام استخوان ها شنیده ایم. اما آن چه درباره شیر حقیقت دارد چیست؟ آیا واقعا شیر باعث استحکام استخوان ها می شود و یا اینکه…؟

پاکت های شیری که در فروشگاه ها وجود دارد همگی پاستوریزه هستند. پاستوریزه کردن فرآیندی است برای از بین بردن میکروب های ناقل بیماری و جلوگیری از ترش شدن زودهنگام شیر به وسیله ی حرارت. در این روش ذرات شیر را تا دمای مورد نظر حرارت داده و سپس به سرعت آن را سرد می کنند. اما متاسفانه در این روش باکتری های مفید شیر (پروبیوتیک ها) نیز از بین می روند. حتی بسیاری از مواد غذایی موجود در شیر مانند ویتامین C و ید نیز در اثر این روش نابود می شوند. علاوه بر تمام این ها آنزیم های موجود در شیر که به بدن در جذب کلسیم و فسفر موجود در شیر گاو کمک می کند نیز از بین خواهند رفت.

به همین علت است که در کشورهایی از جمله ایالات متحده و اتحادیه اروپا که بالاترین نرخ مصرف شیر را دارند پوکی استخوان نیز بسیار شایع است. سال های متوالی است که مردم برای جلوگیری از پوکی استخوان و استحکام استخوان ها تشویق به مصرف شیر شده اند اما تحقیقات جدید برعکس تمام این باورها را ثابت می کند.

لطفا شیر نخورید؛ شیر باعث استحکام استخوان ها نخواهد شد!

متاسفانه شیر گاوی که امروزه در فروشگاه ها حتی بدون روش پاستوریزه کردن خریداری می کنیم از گاوهای طبیعی تهیه نمی شود. در گاوداری ها هورمون رشدی به نام rBGH که هورمونی مصنوعی به روش مهندسی ژنتیک برای تولید شیر بیشتر است به گاوها تزریق می شود. این هورمون به دلیل مشکلات سلامتی در بسیاری از کشورها مانند اتحادیه اروپا، ژاپن، استرالیا و … ممنوع است اما در بسیاری از کشورها به طور گسترده ای از این هورمون استفاده می شود.

شیری که از این گاوها به دست می آید حاوی بیش از ۲۰ نوع مسکن، آنتی بیوتیک و هورمون رشد تنها در یک لیوان از آن است که مطالعات نشان داده که این مواد ارتباط تنگاتنگی با رشد تومور ها و سرطان دارند. گاوها بسیار مستعد بیماری هستند و شیر آن ها به سرعت دچار بیماری و میکروب می شود. بنابراین روش پاستوریزه کردن برای پاک کردن بیماری ها در نظر گرفته می شود. اما متاسفانه این روش هیچ تضمینی برای پاک بودن شیر ندارد و بیماری سالمونلا که در سال های اخیر شایع شده است ناشی از شیر پاستوریزه است.

هنگامی که شیر پاستوریزه می شود اسیدی می شود که این اسیدی بودن مشکلات بسیاری را برای بدن ایجاد می کند. غذاها و مواد فرآوری شده همگی اسیدی هستند و موجب بر هم خوردن سطح PH بدن می شوند. بدن انسان نیاز دارد تا در یک سطح خاص از PH برای حفظ هومئوستازی قرار بگیرد. هنگامی که شیر پاستوریزه می خوریم بدن برای حفظ تعادل سطح PH از مواد معدنی قلیایی از جمله کلسیم و منیزیم استفاده می کند. بنابر این کلسیم موجود در استخوان ها در طول زمان از بین می رود و استخوان های بدن همگی ضعیف شده و فرد دچار پوکی استخوان می شود. خوردن شیر بیشتر مساوی با از بین رفتن کلسیم بیشتر است.

از این پس برای سلامتی بیشتر بدن تان در مصرف شیر روزانه خود تجدید نظر کنید و از شیر های غیر پاستوریزه و بدون هورمون رشد (اگر توانستید پیدا کنید!) استفاده کنید.

برچسب ها : استحکام استخوان،استحکام استخوان بعد از شکستگی،استحکام استخوان جوش خورده،استحکام استخوان شکسته،استحکام استخوان کودکان،استحکام استخوانها،افزایش استحکام استخوان،برای استحکام استخوان،برای استحکام استخوان چه بخوریم،برای استحکام استخوانها،خوردن شیر،خوردن شیر با موز،خوردن شیر ترش شده،خوردن شیر توسط مار،خوردن شیر در دوران بارداری،خوردن شیر زن،خوردن شیر زن توسط مرد،خوردن شیر همسر،خوردن شیر و ماهی،خوردن شیرینی در خواب،شير خوردن از،شير گاو،شير گاو براي كودكان،شير گاوميش،شیر خوردن،شیر خوردن از زن،شیر خوردن از همسر،شیر خوردن بچه،شیر خوردن بچه از مادر،شیر خوردن مرد از زن،شیر خوردن نوزاد در خواب،شیر خوردن نوزاد در شب،شیر خوردنی،شیر گاو،شیر گاو برای کودک،شیر گاو برای کودک یک ساله،شیر گاو برای کودکان،شیر گاو برای نوزاد،شیر گاو برای نوزادان،شیر گاومیش،لطفا شیر نخورید؛ شیر باعث استحکام استخوان ها نخواهد شد!

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت