ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

لاغری با متفورمین به قیمت کما!

نویسنده: علی باستانی

لاغری با متفورمین به قیمت کما!

 

لاغری با متفورمین,لاغری با متفورمین خارجی,لاغری با مصرف متفورمین,لاغری با متفورمین,لاغری با قرص متفورمین,رژیم لاغری با متفورمین,لاغری سریع با متفورمین,میزان لاغری با متفورمین,روش لاغری با متفورمین,مدت زمان لاغری با متفورمین,متفورمین,متفورمین خارجی,متفورمین و لاغری,متفورمین چیست,متفورمین و تخمک گذاری,متفورمین 500,متفورمین و بارداری,متفورمین در دوران بارداری,متفورمین برای تنبلی تخمدان,متفورمین و کیست تخمدان,لاغری سریع,لاغری صورت,لاغری با دارچین,لاغری موضعی,لاغری در ماه رمضان,لاغری سریع شکم بدون ورزش,لاغری شکم,لاغری در یک ماه,لاغری پهلو,لاغری با ورزش,

 

یک کارشناس مصرف منطقی دارو در معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: مصرف قرص‌های ضدقند متفورمین به منظور رسیدن به لاغری امری نادرست و خطرناک است که در مواردی موجب رفتن فرد به کما می‌شود.
دکتر مجیدحنیفه در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: برخی افراد برای کاهش وزن به صورت خودسرانه اقدام به مصرف قرص‌های ضدقند متفورمین می‌کنند که متاسفانه مصرف خودسرانه این دارو در آنها منجر به افت قندخون و حتی رفتن به کما می‌شود.
وی تصریح کرد: یکی از راه‌های رسیدن به چاقی و لاغری در افراد استفاده از مکمل‌هاست که این روزها افراد زیادی را به خود جذب کرده است.
دکتر حنیفه عنوان کرد: مکمل‌های رسمی در داروخانه‌ها و با شناسه اصالت به فروش می‌رسند و باید دانست تاثیر آنها برای افزایش و کاهش وزن تنها پنج تا 10 درصد است.
این کارشناس مصرف منطقی دارو افزود: مکمل‌های لاغری از طریق افزایش سوخت و ساز بدن و مکمل‌های چاقی با کاهش سوخت و ساز و کم کردن اشتها، فرد را به هدفش می‌رساند.
وی ادامه داد: ویتامین‌های گروه ب نیز باعث افزایش سوخت و ساز مواد قندی شده و می‌تواند باعث کاهش وزن در افراد شود.
وی اظهار کرد: قرص‌های گیاهی که رایج‌ترین آن چای سبز است، برای رسیدن به کاهش وزن مورد استفاده قرار می‌گیرد.
این کارشناس مسمومیت‌های دارویی درخصوص چاقی و افزایش وزن بیشتر بر روی اشتها، افزایش میان‌وعده‌ها و دریافت کالری تاکید کرد و گفت: استفاده از انواع پودرها به منظور چاقی به عنوان یک میان‌وعده است که تا زمانی‌که مورد استفاده قرار می‌گیرد، دریافت کالری بالا رفته و فرد شروع به وزن گرفتن می‌کند.
وی با بیان اینکه از آنجایی‌که استفاده از این مکمل‌ها تنها پنج تا 10 درصد در رسیدن به چاقی و لاغری موثر است، اظهار کرد: پس از قطع مصرف باید سعی شود با اصلاح شیوه زندگی و رژیم غذایی مناسب وزن به دست آورده را حفظ کنیم.
دکتر حنیفه از عرضه مکمل‌ها و قرص‌های غیرقانونی در عطاری‌ها و باشگاه‌های ورزشی، آرایشگاه‌های زنانه و حتی فروشگاه‌های آرایشی بهداشتی خبر داد و افزود: در این واحدهای صنفی که ارتباطی به بخش سلامت مردم ندارند، فرآورده‌هایی عرضه می‌شود که ماهیت و ترکیبات آن مشخص نیست.
وی گفت: مکمل‌ها و داروهای لاغری و چاقی غیرمجاز که در مراکز نامعتبر عرضه می‌شود، عوارض جدی و خطرناکی ر ا برای مصرف‌کنندگان به دنبال دارد.
دکتر حنیفه در بخش دیگری با بیان اینکه ترکیبات آنفتامینی موثرترین راه کاهش وزن است، تاکید کرد: مصرف این ترکیبات در افراد منجر به بروز عوارض شدید قلبی و عروقی می‌شود.
وی ادامه داد: مصرف خودسرانه محرک‌های اعصاب که برای لاغری استفاده می‌شود نیز دارای عوارض شدید و خطرناکی است.
دکتر حنیفه در ادامه گفت: مکمل‌ها و داروهایی که در داروخانه‌ها عرضه می‌شوند، دارای کمترین عوارض هستند اما با این حال نباید بدون مشورت با پزشک یا داروساز اقدام به مصرف آن کرد.
وی افزود: مکمل‌های عرضه شده در محل‌های غیرمجاز دارای ترکیبات آنفتامینی و کافئینی است که در مواردی منجر به ایست قلبی می‌شود.
دکتر حنیفه در پایان توصیه کرد: پیش از اقدام به مصرف هرگونه مکمل، قرص گیاهی و انواع داروهای چاقی و لاغری با مشاور تغذیه و پزشک مشورت کنید و هرگز با اقدام خودسرانه و تهیه از محل‌های نامعتبر سلامتی خود را به خطر نیندازید.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت