ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

لازانیای کدو سبز؛ پُر از خواص درمانی

نویسنده: علی باستانی

%d9%84%d8%a7%d8%b2%d8%a7%d9%86%db%8c%d8%a7%db%8c-%da%a9%d8%af%d9%88-%d8%b3%d8%a8%d8%b2%d8%9b-%d9%be%d9%8f%d8%b1-%d8%a7%d8%b2-%d8%ae%d9%88%d8%a7%d8%b5-%d8%af%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86%db%8c

 

,لازانیای کدو سبز,کدو سبز,کدو سبز با ماست,کدو سبز و لاغری,کدو سبز خام یا پخته,کدو سبز در بارداری,کدو سبز و دیابت,کدو سبز پلو,کدو سبز در دوران بارداری,کدو سبز به انگلیسی,کدو سبز,کدو سبز خام با ماست,خواص کدو سبز با ماست,بورانی کدو سبز با ماست,خاصیت کدو سبز با ماست,خوردن کدو سبز با ماست,فواید کدو سبز با ماست,سوپ کدو سبز با ماست,مخلوط کدو سبز با ماست,خواص کدو سبز خام با ماست,کدو سبز و لاغری,کدو سبز لاغری,کدو سبز برای لاغری,کدو سبز خام و لاغری,کدو سبز در لاغری,ماست و کدو سبز برای لاغری,کدو سبز در بارداری,خوردن کدو سبز در بارداری,مصرف کدو سبز در بارداری,خواص کدو سبز در بارداری,کدو سبز و بارداری,مصرف کدو سبز در بارداری,خوردن کدو سبز در دوران بارداری,مصرف کدو سبز در دوران بارداری,کدو سبز و دیابت,کدو سبز دیابت,کدو سبز برای دیابت,خواص کدو سبز در دوران بارداری,کدو سبز به انگلیسی,ترجمه کدو سبز به انگلیسی,کدو سبز و ماست,کدو سبز شکم پر

 

لازانیای کدو با گوجه فرنگی و گوشت از مجموعه دستورغذایی های مارتا استوارت است که طرز تهیه آن را برای شما آماده کرده ایم. استفاده از کدو سبز به جای ورقه های لازانیا، این غذا را سبک تر و حتی بدون گلوتن می کند.
 
 مواد لازم:
 • روغن زیتون ۲ قاشق چای خوری
 • کدو سبز ۵ عدد متوسط
 • نمک به میزان لازم
 • فلفل سیاه به میزان لازم
 • پیاز ۱ عدد
 • سیر ۲ حبه
 • گوشت ۶۰۰ گرم
 • رب گوجه فرنگی ۱ قاشق غذاخوری
 • گوجه فرنگی ۲ عدد بزرگ
 • برگ آویشن ۱/۴ پیمانه
 • پنیر ریکوتا ۱ پیمانه
 • پنیر پارمزان ۲ قاشق غذاخوری
طرز تهیه:

1. از قبل فر را با حرارت ۲۲۰ درجه سانتی گراد گرم کنید. سینی فر را با روغن چرب کنید.

2. ورقه های کدو را در سینی فر بریزید و تکان دهید تا کمی به روغن آغشته شوند. بر روی آن ها نمک و فلفل سیاه بپاشید و برای ۱۵ دقیقه تا نرم شوند در فر کبابی کنید.
3. در این میان در ماهیتابه ای بزرگ روی حرارت متوسط رو به بالا، روغن زیتون را گرم کنید. پیاز را برای حدود ۸ دقیقه در آن تفت دهید تا نرم شود. سیر را اضافه کرده و تا عطر آن بلند شوند برای حدود ۳۰ ثانیه تفت دهید.
4. گوشت را اضافه کنید و بپزید. آن را از ماهیتابه خارج کرده روغن اضافی آن را بگیرید، همچنین روغن موجود در ماهیتابه را هم خالی کنید. گوشت را به ماهیتابه برگردانید. رب گوجه فرنگی، گوجه فرنگی و برگ های آویشن را هم به آن اضافه کنید. مواد را مدام هم بزنید و برای حدود ۱۰ دقیقه تا آب گوجه فرنگی کشیده شود، بپزید. به آن ها نمک و فلفل سیاه بزنید.
5. حرارت فر را به ۲۰۰ درجه سانتی گراد کاهش دهید. نیمی از مواد گوشتی را در قالب مربع ۲۰ سانتی متری بریزید. روی آن را با نیمی از ورقه های کدو کاملا بپوشانید. این کار را با باقیمانده ی مواد گوشتی و ورقه های کدو تکرار کنید.
6. پنیر ریکوتا را روی آن ها بدهید و بعد پنیر پارمزان را روی آن بپاشید. لازانیا را برای ۲۰ تا ۳۰ دقیقه تا سس گوشتی حباب بزند و لایه ی پنیر در چند نقطه قهوه ای شود، در فر قرار دهید. قبل از سرو اجازه دهید تا لازانیا برای ۱۰ دقیقه خنک شود.
نکات:

1.  به روغن زیتون اضافی برای چرب کردن سینی فر نیاز دارید.

2.  کدو ها را تمیز بشویید. آن ها را از طول به ورقه هایی با پهنای نیم سانتی متر برش دهید.
3. پیاز را ریز خرد کنید.
4.  از گوشت گوسفندی چرخ کرده استفاه کنید.
5.  گوجه ها را خرد کنید.
6.  می توانیدبه جای پنیر ریکوتا از پنیر فتا استفاده کنید.
برچسب ها : بورانی کدو سبز با ماست،ترجمه کدو سبز به انگلیسی،خاصیت کدو سبز با ماست،خواص کدو سبز با ماست،خواص کدو سبز خام با ماست،خواص کدو سبز در بارداری،خواص کدو سبز در دوران بارداری،خوردن کدو سبز با ماست،خوردن کدو سبز در بارداری،خوردن کدو سبز در دوران بارداری،سوپ کدو سبز با ماست،فواید کدو سبز با ماست،كدو سبز،كدو سبز به انگليسي،كدو سبز در بارداري،كدو سبز و ديابت،كدو سبز و لاغري،كدو سبز و ماست،کدو سبز،کدو سبز با ماست،کدو سبز برای دیابت،کدو سبز برای لاغری،کدو سبز به انگلیسی،کدو سبز پلو،کدو سبز خام با ماست،کدو سبز خام و لاغری،کدو سبز خام یا پخته،کدو سبز در بارداری،کدو سبز در دوران بارداری،کدو سبز در لاغری،کدو سبز دیابت،کدو سبز شکم پر،کدو سبز لاغری،کدو سبز و بارداری،کدو سبز و دیابت،کدو سبز و لاغری،لازانیای کدو سبز،ماست و کدو سبز برای لاغری،مخلوط کدو سبز با ماست،مصرف كدو سبز در بارداري،مصرف کدو سبز در بارداری،مصرف کدو سبز در دوران بارداری

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت