ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

قیمت شیرخام افزایش یافت

نویسنده: احمد اعجازی

قیمت شیرخام افزایش یافت

قیمت شیر خام,قیمت روز شیرخام,قیمت جدید شیرخام,آخرین قیمت شیرخام,قیمت مصوب شیرخام,قیمت خرید شیرخام,قیمت نهایی شیرخام,قیمت واقعی شیرخام 1600 تومان,شیرخام خورده,یارانه شیرخام,تقلبات شیرخام,استانداردهای شیرخام,سوپ شیرخامه,فروش شیرخام,جوشاندن شیرخام,خبرخون شیرخام,ماندگاری شیرخام,ایسنا شیرخام,قیمت شیر خشک,قیمت شیرآلات ساختمانی,قیمت شیر,قیمت شیرآلات,قیمت شیر شتر,قیمت شیر خشک سیمیلاک,قیمت شیرینگ اینترنتی,قیمت شیردوش برقی,قیمت شیر خشک نیدو,قیمت شیر خشک نان,

تاریخ انتشار : سه شنبه, 01 تیر 1395

مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران از متوقف شدن روند کاهشی قیمت شیرخام پس ازاجرای طرح خرید توافقی این کالا خبر دادوگفت: در برخی نقاط قیمت این کالا افزایش یافته و از۱۱۵۰ به۱۲۳۰تومان رسیده است.

علیرضا عزیزالهی در گفتگو با مهر با بیان اینکه درحال حاضر به طور متوسط روزانه حدود ۷۰۰ تن شیرخام از دامداران کشور به صورت توافقی خریداری می‌شود، اظهارداشت: مطالبات دامداران یا به صورت نقدی و یا در قالب نهاده پرداخت می‌شود اما هنوز پرداخت این مطالبات آغاز نشده است.

وی با اشاره به اینکه خرید توافقی به ثبات قیمت شیرخام در بازار کمک کرده و باعث شده روند کاهشی قیمت این کالا متوقف شود، گفت: اجرای این طرح حتی سبب شده است قیمت شیرخام در برخی نقاط افزایش پیدا کند.

مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران کشور با بیان اینکه تا پیش از اجرای طرح خرید توافقی قیمت شیرخام تا ۱۱۵۰ تومان نیز پایین آمده بود، افزود: این در حالی است که پس از اجرای طرح مذکور قیمت به حدود ۱۲۳۰ تومان رسیده است.

عزیزالهی، قیمت خرید شیرخام به شکل توافقی از دامداران را بین ۱۱۰۰ تا ۱۴۴۰ تومان عنوان و اضافه کرد: بسته به کیفیت شیرخام قیمت آن در محدوده عنوان شده، تعیین می‌شود.

وی درباره وضعیت بازار گوشت قرمز اظهارداشت: قیمت گوشت قرمز در بازار با نرخ دام زنده‌ای که از دامداران خریداری می‌شود، بسیار متفاوت است.

عزیزالهی با بیان اینکه دامداران  در این زمینه با ضرر و زیان مواجه هستند، گفت: قیمت خرید گوسفند و گوساله زنده به ترتیب کیلویی بین ۱۰ تا ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان و حدود ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان است که قیمت مناسبی برای تولیدکنندگان نیست و سودی نصیب آنان نمی‌شود.

مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران کشور، شرایط بازار نهاده‌های دامی را مورد اشاره قرار داد و اظهارداشت: خوشبختانه بازار نهاده‌ها شرایط مطلوبی دارد و مشکلی در این زمینه نیست. ‌

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت