ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

قیمت‌های نجومی برای تورهای ویژه عید فطر + جدول قیمت

نویسنده: احمد اعجازی

قیمت‌های نجومی برای تورهای ویژه عید فطر + جدول قیمت

تورهای ویژه عید فطر,تورهای ویژه عید فطر 93,تورهای ویژه عید فطر 94,تورهای ویژه عید فطر 95,تورهای استانبول ویژه عید فطر,تورهای خارجی ویژه عید فطر,تورهای ویژه تعطیلات عید فطر,تورهای لحظه آخری ویژه عید فطر,تورهای داخلی ویژه عید فطر,تورهای کیش ویژه عید فطر,تورهای ویژه عید فطر,تورهای ویژه عید فطر 93,تورهای ویژه عید قربان,تورهای ویژه عید فطر 94,تورهای ویژه عید فطر 92,تورهای ویژه عید نوروز,تورهای ویژه عید قربان 92,تورهای استانبول ویژه عید فطر,تورهای خارجی ویژه عید فطر,تورهای ویژه تعطیلات عید فطر,تورهای مسافرتی کیش,تورهای مسافرتی مشهد,تورهای مسافرتی شیراز,تورهای مسافرتی خارجی,تورهای مسافرتی خارجی ارزان قیمت,تورهای مسافرتی اروپا,تورهای مسافرتی داخلی,تورهای مسافرتی تبریز,تورهای مسافرتی ترکیه,تورهای مسافرتی خارج از کشور,

تاریخ انتشار : سه شنبه, 15 تیر 1395

تعطیلات متراکم عید فطر فرصت مناسبی برای انجام سفری چند روزه است، به شرط آن‌که قیمت‌ها آنچنان منطقی باشد که دل کندن از شهر و خانه و همراه شدن با موج جمعیت را آسان کند.

متاسفانه عرضه محدود خدمات گردشگری همزمان با جاری شدن سیل جمعیت مسافران، این معادله را همیشه به هم زده است. گرانی‌هایی که کنترل آن‌ها گویی دارد باعث می‌شود بیشترِ مردم تَن به سفرهای گروهی ندهند و با وسلیه نقلیه شخصی، پس از تأمین تمام آذوقه و مایحتاج سفر از منزل و محل سکونت، راهی جاده شوند و در خوشبینانه‌ترین حالت خانه‌ی محلی را با قیمتی مناسب کرایه کنند و یا یکی دو شب را کمپ چادری بزنند و دست آخر بعد از آن‌که بیشترین زمان تعطیلات‌شان را در ترافیک جاده‌ای صرف کردند، خسته‌تر از قبل به خانه‌های خود بازگردند.‌

این داستان، تکرار تمام تعطیلی‌های چند روزه‌ای است که هر بار بدون علاج، پشت سر گذاشته می‌شوند.

مرتضی رحمانی‌موحد ـ معاون گردشگری کشور ـ‌ در این‌باره به ایسنا گفت: گرانی تور دلایل مختلفی دارد، تور از اجزای متنوعی تشکیل شده و کنترل آن صد درصد در اختیار سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نیست، مثلا در بخش حمل و نقل، سیستم نرخ‌گذاری تابع بازار آزاد است و ما نمی‌توانیم در این بخش دخالتی داشته باشیم، چرا که وظیفه‌ی تعریف‌شده‌ای نداریم.

او با اشاره به تاثیر مستقیم بازار آزاد ناوگان هوایی روی قیمت تمام شده‌ی تورهای گردشگری، اظهار کرد: شنیده‌ام در برخی روزها و حتی ساعات، قیمت‌های متفاوتی برای حمل و نقل اعلام می‌شود که تورسازها در زمان اوج سفر حتما با چنین شرایط ویژه‌ای مواجه شده‌اند. ما این وضعیت را همیشه شاهد بوده‌ایم.

معاون گردشگری اما درباره ‌برخورد با گران‌فروشی‌ها بویژه در موقعیت‌های خاصی مانند تعطیلات عید فطر گفت: تا شکایتی نباشد نمی‌توانیم برخورد کنیم.

او ادامه داد: معتقدم چون تعریف تورسازی و تورفروشی در حوزه وظایف آژانس‌های مسافرتی صورت نگرفته، هر کسی هر کاری توانسته انجام داده بدون آن‌که به مسؤلیت و عواقب آن توجهی داشته باشد.

رحمانی‌موحد گفت:‌ برای ساماندهی چنین وضعی در حال اصلاح آیین‌نامه‌ی دفاتر خدمات مسافرتی هستیم تا بر آن اساس هر یک از دفاتر خدمات مسافرتی در جایگاه واقعی خود قرار گیرد.

وی اضافه کرد:‌ بیش از یک سال است که با همراهی پیشکسوت‌های آژانس‌داری روی این طرح کار شده و در مرحله نهایی شدن است و مطمئنا با تصویب این آیین‌نامه، دیگر هر شخصی نمی‌تواند وارد حوزه تورسازی و تورفروشی شود.

چندی پیش نیز مسعود سلطانی‌فر ـ رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ـ‌ در نخستین جلسه کانون ملی هماهنگی گردشگری، هزینه سفر را به چالش کشید و از دست‌اندرکاران گردشگری درخواست کرد برای کاهش هزینه سفر اقدامات لازم را انجام دهند.

وی گفته بود: در صورتی‌که تمام اعضای ارائه‌دهنده تور اعم از ایرلاین‌ها، هتل‌ها و … با همکاری و هم‌افزایی هزینه تورها را کاهش دهند، شاهد کاهش هزینه گردشگری داخلی خواهیم بود.

با این حال هنوز بخش‌های دخیل در خدمات گردشگری راه‌کاری برای این چالش ارائه نکرده‌اند و تعطیلات عید فطر هم مانند هر تعطیلی دیگر با نرخ‌های به ناگهان افزایش یافته تحت تاثیر کمبود عرضه، دست به گریبان است.

 

مروری بر قیمت برخی تورهای ویژه تعطیلات عید فطر

مسیر  تور خدمات قیمت (تومان)
مشهد 2 شب، هوایی، صبحانه، ناهار، شام، هتل 3 ستاره  از 530,000
شیراز 2 شب، هوایی،صبحانه، ورودیه موزه‌ها، هتل 4 یا 5 ستاره از 1,100,000
اصفهان 2 شب، اتوبوس، ورودیه‌ موزه‌ها، صبحانه و ناهار، هتل یک ستاره از 430,000
تبریز 3 روز، اتوبوس، 3 وعده صبحانه، 3 میان وعده، هتل 3 ستاره. ورودیه موزه‌ها از 450,000
سرعین، اردبیل، آستارا 3 روز، اتوبوس. 2 شب اقامت در هتل 3 ستاره. 3 وعده صبحانه. 3 وعده ناهار 550,000
باداب سورت، دریاچه چورت (مازندران) 2روز، اتوبوس، 2 وعده صبحانه، 1 وعده ناهار، 2 میان وعده، هتل 2 ستاره. 320,000
تور ماسوله و قلعه رودخان (گیلان) 2 روز، اتوبوس، 2 وعده ناهار، 2 وعده صبحانه، 2 میان وعده، هتل 3 ستاره 335,000
تور دریاچه گهر و دره نگار (لرستان) 2.5 روز، اتوبوس، 2 وعده صبحانه، 1 وعده ناهار، 2 وعده شام، کمپینگ در چادر 470,000
تور ماسال و ییلاق اولسبلانگاه (گیلان) 2 روز، اتوبوس، 2 وعده صبحانه، 1 وعده ناهار، یک شب خانه محلی 350,000
تور دریاچه نئور تا سوباتان 4 روز، اتوبوس، 4 وعده صبحانه، 3 وعده ناهار، 3 وعده شام، 4 میان وعده، اقامت در چادر و خانه محلی 755,000
تخت سلیمان تا قره کلیسا (آذربایجان غربی) 3 روز، اتوبوس، 3 وعده ناهار، 3 وعده صبحانه، هتل 3 ستاره 715,000
تور خلخال تا اسالم (اردبیل) 3 روز، اتوبوس با صبحانه و اتوبوس اقامت در خانه محلی و هتل 3 ستاره یک ناهار و 3 میان وعده 595,000

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت