ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

قهر صدا و سیما با مسجدالنبی

نویسنده: علی باستانی

قهر صدا و سیما با مسجدالنبی

 

صدا و سیما,صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران,صدا و سیمای کردستان,صدا و سیمای قزوین,صدا و سیمای گلستان,صدا و سیما پخش زنده,صدا و سیمای خراسان رضوی,صدا و سیما ایران,صدا و سیمای فارس,صدا و سیمای خوزستان,مسجد النبی,مسجد النبی تهران,مسجد النبی بیرجند,مسجدالنبی در کجاست,مسجدالنبی امیرآباد,مسجدالنبی اهل سنت بیرجند,مسجدالنبی آنلاین,مسجدالنبی بوشهر,مسجد النبی نارمک,مسجدالنبی مراغه,

 

از وقتی رابطه با عربستان قطع شده است، گویا صدا و سیما مسیر قهر با تصاویر کعبه و مسجدالحرام و مسجدالنبی(ص) را با شدت تمام در پیش گرفته است…

۱- چند سال قبل شاید حدود ۱۰ سال قبل صدا و سیما در اقدامی بسیار تعجب آمیز ولی با کمال، افتخار صدا و صوت نماز یک روحانی شیعه را که دقیقا از شیخ سدیس امام جماعت مسجدالحرام تقلید صدا می‌کرد با تصاویر نمازهای مسجدالحرام مونتاژ و پخش می‌کرد. یعنی این‌گونه القا می‌شد که در مسجدالحرام نماز به‌سبک شیعی خوانده می‌شود، حتی قنوت را به‌گونه‌ای در نماز گنجانده بودند. مکرر طی تماس‌هایی تلاش کردم این کار نامناسب مونتاژ را گوشزد کنم. بسیار طول کشید تا متوجه قبح این اقدام شوند.

۲- تا قبل از قطع رابطه با عربستان، خاصه در ماه‌های رمضان، تعدادی از کانال‌ها اقدام به پخش تصاویر زنده مسجدالحرام و مسجدالنبی (ص) می‌کردند و مغرب و سحر شاهد این تصاویر بودیم. آنچنان که در این رویه افراط می‌شد و دعاهای افتتاح و ابوحمزه ثمالی و… بر روی تصاویر کعبه پخش می‌شد.

۳- از وقتی رابطه با عربستان قطع شده است، گویا صدا و سیما مسیر بچگانه قهر با تصاویر کعبه و مسجدالحرام و مسجدالنبی (ص) را با شدت تمام در پیش گرفته است. گاهی ضریح نجف را با حدود تعداد انگشتان دست افراد زائر در کنار آن پخش می‌کند، ولی حاضر نیست از بزرگ‌ترین اجتماع بشری ماه رمضان مکه که بیشتر از حج تمتع زائر در کنار کعبه اجتماع می‌کنند، تصویری پخش کند. آیا این مساله هم به امنیت ملی مربوط است؟

آیا به‌علت قطع روابط دو کشور ایران و عربستان و تعطیلی احتمالی حج و استمرار تعطیلی عمره باید این صحنه‌های معتبر متعلق به مسلمین جهان مورد بی‌مهری در عرصه تبلیغات قرار گیرد؟

مطلب را با جمله مولا علی (ع) ختم می‌کنم:

الله الله فی بیت ربکم… لا تخلوه ما بقیتم فانه ان ترک لم تناظروا.

ما عشقمان به‌ کعبه و مسجدالنبی (ص) ربطی به آل سعود ندارد. دل مشتاقان را از رویت تصاویر قبله نازنینمان محروم نفرمایید.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت