ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

فیفا به سود عراق رای داد / خشم و عصبانیت سعودی‌ها

نویسنده: احمد اعجازی

فیفا به سود عراق رای داد / خشم و عصبانیت سعودی‌ها

فیفا 16,فیفا 16 برای اندروید,فیفا 17,فیفا 16 کرک شد,فیفا 16 کرک,فیفا 16 برای کامپیوتر,فیفا تولز,فیفا 15,فیفا 14,فیفا 15 برای اندروید,عراق و عربستان,جنگ عراق و عربستان,نقشه عراق و عربستان,مرز عراق و عربستان,بازی عراق و عربستان,روابط عراق و عربستان,بازی عراق و عربستان در اهواز,منطقه بیطرف بین عراق و عربستان,بازی عراق و عربستان در ایران,عراق عربستان,

تاریخ انتشار : یکشنبه, 20 تیر 1395

فیفا در دعوای فوتبالی بین عراق و عربستان به سود عراق رای داد و تاکید کرد که باید هم بازی رفت و هم بازی برگشت تیم ملی فوتبال عراق برابر عربستان در زمین بی‌طرف برگزار شود. این رای باعث خشم و ناراحتی سعودی‌ها شده است.

به گزارش ایسنا و به نقل از یورو اسپورت، فدراسیون بین المللی فوتبال به اختلاف فوتبالی بین عراق و عربستان پایان داد و اعلام کرد که رویارویی تیم ملی فوتبال عراق با عربستان چه در دیدار رفت و چه در دیدار برگشت انتخابی جام جهانی 2018 روسیه باید در زمین بی طرف برگزار شود که این حکم باعث اعتراض سعودیها شده است.

با توجه به جنگ و ناامنی که در کشور عراق وجود دارد، فیفا برگزاری هرگونه بازی در خاک این کشور را ممنوع کرده است و به همین خاطر فدراسیون فوتبال عراق از ایران به عنوان میزبان بازی‌های خود در انتخابی جام جهانی 2018 یاد کرد، اما فدراسیون فوتبال عربستان تاکید کرد که به هیچ وجه حاضر نیست در خاک ایران برابر عراق به میدان یرود و از فدراسیون فوتبال عراق خواست تا کشور دیگری را به عنوان میزبان خود انتخاب کند.

عراقی‌ها که با مخالفت عربستان مواجه شدند، تاکید کردند که آنها هم حاضر  نیستند در خاک عربستان به میدان بروند و باید سعودی‌ها هم کشور دیگر را به عنوان میزبان خود انتخاب کنند، این در حالی بود که فدراسیون فوتبال عربستان اصرار داشت که باید در خاک خود از عراق پذیرایی کند چرا که ورزشگاه‌های این کشور مشکلی ندارند و به راحتی می توانند میزبانی هر رقابتی را بر عهده گیرند.

در نهایت دو کشور به فیفا شکایت کردند و این نهاد بین‌المللی هم در نهایت اعلام کرد که باید هم دیدار رفت و هم دیدار برگشت عراق و عربستان در کشوری بی طرف برگزار شود و این همان چیزی است که عراقی‌ها می خواهند.

فدراسیون فوتبال عربستان به شدت نسبت به چنین حکمی از سوی فیفا اعتراض کرده و آن را ظالمانه دانست. سعودی‌ها تاکید کردند که اعتراض خود را به صورت رسمی ارائه کرده‌اند و منتظر تجدیدنظر هستند.

 

 

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت