ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

فوربس: ایران و آمریکا، طرح بزرگ عربستان را نابود می کنند

نویسنده: احمد اعجازی

فوربس: ایران و آمریکا، طرح بزرگ عربستان را نابود می کنند

فوربس الشرق الأوسط,فوربس ویکیبیدیا,فوربس 2014,فوربس 2016,فوربس المصریه,فوربس اغنى اغنیاء العالم,فوربس مصر,فوربس العرب,فوربس السعودیه,فوربس لأغنیاء العرب,ایران و آمریکا جنگ,ایران و آمریکا,ایران و آمریکا به توافق رسیدند,ایران و آمریکا والیبال,ایران و آمریکا فوتبال,ایران و آمریکا والیبال,ایران و آمریکا کشتی,ایران و امریکا روابط,مذاکره ایران و امریکا,توافق ایران و آمریکا,عربستان سعودی,عربستان سعودی بدون نقاب,عربستان سازمان ملل,عربستان عید فطر,عربستان سعودی و ایران,عربستان ایران,عربستان قبل از اسلام,عربستان الاحواز,عربستان و داعش,عربستان و ایران,تحولات بازار نفت,تحولات بازار نفت و گاز,تحولات بازار جهانی نفت,

تاریخ انتشار : سه شنبه, 12 مرداد 1395

فوربس نوشت: عربستان سعودی می کوشد با فروش سهام شرکت بزرگ نفتی خود آرامکو برنامه اش برای کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی را تا سال ۲۰۳۰ عملی کند.

به گزارش «انتخاب»، این امر در گروه فاکتورهای مهمی چون وضعیت بازار نفت و بازار سرمایه است.

مشکل این است که عربستان سعودی به عنوان بزرگترین صادر کننده نفت در جهان دیگر نقش تعادل بخش را در بازار نفت ایفا نمی کند.

این نقش اکنون بر عهده حفاران آمریکایی است که از طریق تولید شیل اویل یا سنگ نفت تعادل عرضه و تقاضا را حفظ و قیمت را متناسب نگاه می دارند. این همین اتفاقی است که در چهار هفته گذشته با حرکت قیمت نفت به محدوده ۵۰ دلار صورت گرفت.

ورود ایران به بازار هم کار را برای طرح بزرگ عربستان مشکل می کند. ایران هفته گذشته نفت خام سبک خود را هر بشکه حدود ۴۳ دلار فروخت.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت