ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

فواید و خواص حجامت

نویسنده: علی باستانی

فواید و خواص حجامت

 

 

 

, فواید حجامت , فواید حجامت برای پوست , فواید حجامت , فواید حجامت چیست , فواید حجامت کردن , فواید حجامت سر , فواید حجامت کبد , فواید حجامت صورت , فواید حجامت عام , فواید حجامت کمر , فواید حجامت از سر , فواید حجامت از کمر , فواید حجامت اطفال , فواید حجامت از نظر پزشکی , فواید حجامت از کبد , فواید حجامت از نظر اسلام , فواید حجامت از نظر امامان , فواید حجامت از سر , فواید حجامت از نظر علمی , فواید حجامت از صورت , فواید حجامت برای جوش صورت , فواید حجامت برای پوست صورت , فواید حجامت برای جوش , فواید حجامت برای موی سر , فواید حجامت برای خانمها , فواید حجامت برای پوست , فواید حجامت برای افزایش قد , فواید حجامت بر پوست , فواید حجامت برای خانمها , فواید حجامت پشت گوش , فواید حجامت پیشانی , فواید حجامت پا , فواید حجامت پشت , خواص حجامت پیشانی , خواص حجامت پشت گوش , فواید حجامت ساق پا , فواید حجامت تخمدان , فواید حجامت در جوش صورت , خواص حجامت جوش , فواید حجامت برای جوانان , فواید حجامت بر جوش صورت , فواید حجامت در درمان جوش , فواید حجامت در درمان جوش صورت , فواید حجامت چانه , فواید حجامت چهار بند , فواید حجامت چیست , فواید حجامت زیر چانه , خواص حجامت چیست , خواص حجامت چانه , فواید حجامت خشک , فواید حجامت خشک , فواید حجامت خون , خواص حجامت خشک , خواص حجامت خون , فواید حجامت برای غلظت خون , فواید حجامت در بارداری , فواید حجامت درمانی , فواید حجامت در اسلام , فواید حجامت در زنان , فواید حجامت در دوران بارداری , فواید حجامت در کودکان , فواید حجامت در بهار , فواید حجامت در پوست , فواید حجامت دکتر روازاده , فواید حجامت ریه , فواید حجامت روی پوست , خواص حجامت روازاده , فواید حجامت برای ریزش مو , فواید حجامت زانو , خواص حجامت زیر چانه , فواید و زمان حجامت , خواص حجامت زانو , فواید حجامت برای زنان , فواید حجامت با زالو , فواید حجامت ساکرال , فواید حجامت ساقین , فواید حجامت سر , فواید حجامت سنتی , خواص حجامت سر , خواص حجامت ساکرال , خواص حجامت ساق پا , خواص حجامت صورت , فواید و ضررهای حجامت , فواید و ضرر حجامت , فواید علمی حجامت , خواص حجامت عام , خواص علمی حجامت , فواید و عوارض حجامت , فواید و عوارض حجامت , فواید حجامت برای قد , فواید حجامت برای قلب , فواید حجامت کودکان , خواص حجامت کبد , خواص حجامت کمر , خواص حجامت کودکان , خواص حجامت کتف , فواید حجامت برای کبد , فواید حجامت گوش , فواید حجامت گرم , خواص حجامت گرم , فواید حجامت ماستوئید , فواید حجامت معده , فواید و مضرات حجامت , فواید و مضرات حجامت , فواید حجامت برای مردان , فواید حجامت برای مو , فواید و معایب حجامت , فواید حجامت برای نازایی , فواید حجامت و بادکش , فواید ومضرات حجامت , حجامت فواید و مضرات , فواید ومضرات حجامت , فواید ومعایب حجامت , فواید و ضرر های حجامت , فواید حجامت برای خانم ها ,

 

 

 

یوهان آبل (JOHANN ABELE ) پزشک آلمانی در کتاب خود با عنوان ” حجامت شیوه ی درمان آزمون شده ” که در سال ۱۹۹۷ چاپ شده، در مورد حجامت می گوید:
“من اعتقاد راسخ دارم که نه تنها امروز بلکه برای همیشه،‌ امر حجامت را در درمان بیماری ها نباید نادیده گرفت. حجامت پدیده ای است که در خود تنظیم کردن عملکرد بدن انسان دخالت دارد. امری که هرگز با روش های دیگر نمی توان آن را جایگزین کرد… مطالعات ما نشان می دهد که در آلمان می توان ۷۵ درصد بیماری ها را با شیوه های درمان طبیعی از جمله حجامت مداوا کرد. ”

وی در کتاب خود از بیمارانی نام می برد که تنها با یک بار حجامت بیماری چندین ساله شان بهبود یافته است و می افزاید:

” جان کلام اینکه چگونه می توان شیوه ی درمانی حجامت را به دلیل اینکه متعلق به دوران قرون وسطی است، نادیده گرفت و از کاربرد آن صرف نظر کرد؟ در صورتی که می تواند در کوتاه ترین زمان ممکن، بدون ایجاد عوارض جانبی و هزینه ی گران و وقت گیر باعث بهبود بیماری در یک مرحله شود.”
وی ضمن مقایسه حجامت با سایر روش های درمانی اظهار می دارد :

” پزشکی که با اثرات و کاربرد بادکش و حجامت در درمان بیماری های گوناگون آشناست، در برخورد با هر نوع بیماری بدون تردید،‌ ابتدا در اندیشه ی انجام حجامت است و بعد درمان های دیگر، زیرا در شرایط امروزی و با تعدد مراجعات، عملا ثابت شده که بادکش و حجامت آسان ترین و سریع ترین روش درمان است. ”

یوهان آبل در کتاب خود به بررسی و تحقیق در مورد اثرات حجامت در مواضع مختلف بدن پرداخته است که در این قسمت بطور خلاصه به بیان برخی از نتایج تحقیقات وی می پردازیم:

الف ـ حجامت در ناحیه سه گوشه ی شانه:
از این ناحیه تمامی آسیب و التهابات سر را می توان معالجه نمود. همچنین حجامت در این نقطه موجب درمان التهاب حلق و عفونت لوزه می شود. حجامت در این ناحیه برای درمان EPICONDILITIS(التهاب استخوان بازو) و درد و تورم مفاصل موثر است و موجب تسریع گردش خون در غده ی تیروئید می شود… کسانی را که دچار افسردگی بوده و خلق و خوی مساعدی ندارند، باید در این ناحیه تحت ماساژ و بادکش قرار داد.

فردی که به مدت ۴ هفته دچار TONSILITIS (التهاب لوزه) و اکستراسیستول* بود و حتی با مصرف آنتی بیوتیک های زیاد بهبود نیافته بود ، یک روز بعد از حجامت در ناحیه ی سه گوشه ی شانه، به آرامش و بهبودی قلب خود دست یافت و یک هفته پس از آن ، عفونت وی برطرف شد.

ب ـ ناحیه ی صفرا و کبد:
حجامت در این ناحیه عبور صفرا در مسیر خود را تسهیل می کند و در مورد سندرم POST CHOLECYSTECTOMY (برداشتن کیسه ی صفرا ) سریعا موجب بهبودی می شود که کمتر روش درمانی از این نظر با حجامت قابل مقایسه است. حجامت دراین ناحیه هم چنین اثرات درمانی بر آب مروارید و سینوزیت مزمن دارد.

ج ـ ناحیه ی ریه :
حجامت در این ناحیه موجب تسهیل گردش خون ریوی و آسان شدن عملکرد قلب شده و در مواردی مثل برونشیت، آسم و نیز عفونت ریه موثر است. کسانی که دچار عفونت های ریه هستند، با حجامت مداوا می شوند . تجربیات BOCHMANN-HUFELAND حاکی از موثر بودن حجامت در مبتلایان به پنومونی(ذات الریه) با تب بالا می باشد.

د ـ ناحیه ی کلیه و مثانه :
بعد از حجامت ناحیه ی صفرا، مهم ترین نقطه برای پاکیزه کردن بدن از مایعات مضر ، این ناحیه است. حجامت در این ناحیه انسداد در لوله های گلومرولار را برطرف می سازد و در نتیجه بیماری های کلیه و بسیاری از بیماری های مرتبط با عملکرد کلیه ها درمان می شوند. برخی دیگر از اثرات درمانی حجامت در این ناحیه عبارتند از : اکلامپسی، آسم و داغ شدن بدن هنگام یائسگی.

ه ـ ناحیه ی لگن خاصره کوچک و تخمدان ها :
برخی از اثرات حجامت در این ناحیه عبارتند از : تنظیم سیستم مثانه و کیسه ی صفرا ، تقویت جریان خون در لگن کوچک و تقویت غدد جنسی ، بهبود آرتروز کمر و‌ باسن و زانو ،‌ درمان ناراحتی های دوران یائسگی ، فشار خون بالا ، دیسمنوره (قائدگی دردناک) و آمنوره(قطع شدن خون حیض)، بیماری های پروستات ، هموروئید .

و ـ ناحیه ی کنترل فشار خون بالا:
حجامت در این نقطه برای رفع درد کمر و فشار خون بالا مطلوب است. معمولا فشار خون بین ۳۰-۱۰ میلی متر جیوه کاهش می یابد و برای ماه ها بدون تغییر می ماند. لذا داروی مصرفی بیمار را می توان کم کرد. هم چنین با انجام حجامت در این ناحیه معمولاً سرگیجه ، وزوز گوش و مشاهده ی اجسام فنری در جلوی چشم رفع می شوند.

حجامت و فواید آن

رسول اکرم (ص) در حدیث شب معراج می فرمایند :
وقتی به آسمان هفتم صعود کردم هیچ ملکی از من گذر نکرد مگر این که گفت : ای محمد حجامت کن و امتت را به حجامت امر بفرما.
بحار ج ۶۲ ص ۳۰۰ باب ۸۹
پیامبر اکرم در روایتی در نهج الفصاحه آمده پنج چیز را از سنتهای پیامبران الهی معرفی کرده اند که عبارتند از : حیا ، حلم ، حجامت ، مسواک و عطر زدن.
کافی ج ۶ ص ۴۸۴

امام علی (ع):
به درستی که حجامت بدن را سالم و عقل را نیرومند می گرداند.
بحار ج ۶۲ ص ۱۱۴ و ج ۱۰ ص ۸۹

امام رضا (ع):
رسول خدا فرمودند: اگر در چیزی شفا وجود داشته باشد پس در تیغ حجّام است یا در شربتی عسل.
وسائل ج۱۷ص ۵۴۱-

قبل و بعد از حجامت چه نکاتی را باید رعایت کرد؟
اگر می خواهید حجامتی موفق، بی درد سر و موثر داشته باشید مقاله زیر را بخوانید

الف – خوراک قبل و بعد از حجامت:
ائمه‏ى معصومین(ع) در احادیث خود به خوراک مناسب براى قبل و بعد از حجامت اشاره فرموده‏اند که در اینجا برخى از آن‏ها را بیان مى‏کنیم :

۱- در روایتى از عبدالملک نوفلى آمده که بر امام صادق(ع) وارد شدم. در دست ایشان انارى دیدم. فرمود:
« انارى بیاور، چرا که من از هیچ چیز به اندازه‏ى شریک گرفتن در خوردن انار ناراحت نمى‏شوم. سپس حجامت نمود و امر فرمود که حجامت کنم و من نیز حجامت کردم. سپس انار دیگرى خواست…»

۲- در روایت دیگرى حمیرى مى‏گوید: « به امام صادق‏(ع) نامه نوشتم و عرض کردم که من خون و صفرا دارم. زمانى که حجامت مى‏کنم، صفرا بر من غلبه مى‏کند و زمانى که حجامت را به تأخیر مى‏اندازم خون به من ضرر مى‏رساند. نظر شما در این مورد چیست؟
سپس حضرت به من نامه نوشت که حجامت کن و براى تاثیر حجامت ماهى تازه بخور. دوباره مسئله را سئوال کردم. ایشان نوشت حجامت کن و ماهى تازه با آب و نمک بخور. این کار را انجام دادم و سلامت یافتم.»
البته از متن حدیث چنین برمى‏آید که دستور مصرف ماهى تازه براى چنین شخصى با وضعیت خاص خود بوده است نه براى همه‏ى مردم.

۳- مرد دیگرى روایت مى‏کند که خدمت امام صادق‏علیه السلام بودم. حضرت، حجّام خواست و فرمود :
ابزار حجامت را بشوى و انارى خواست و میل فرمود و پس از این که از حجامت فارغ شد، انار دیگرى خواست و میل کرد و فرمود این کار مُرار (صفرا) را فرو مى‏نشاند.

۴- امام حسن عسکرى‏ علیه السلام مى‏فرماید :
« بعد از حجامت انار شیرین میل کنید، چون انار خون را آرام مى‏کند و آن را در مسیر خود صاف مى‏گرداند.»

۵- یک روز امام رضا علیه السلام فرمود :
« اى معتب، براى من ماهى تازه تهیه کن. می خواهم حجامت کنم. تهیه کردم. پس فرمود: اى معتب براى من سوپى درست کن. سوپ را براى ایشان درست کردم و حضرت از آن تناول فرمود.»

۶- امام رضا علیه السلام در رساله‏ى ذهبیّه، فرمایش مفصّلى در مورد خوراک بعد از حجامت دارند که قسمتى از آن را در اینجا مى‏آوریم:
« پس از استحمام باید موضع فصد و حجامت را به وسیله‏ى پارچه‏ى کرکى یا ابریشمى یا دستمال نخى که لطیف و نرم باشد، بپوشانید. بعد یک حبه از تِریاق اکبر (نام یک داروى قدیم) به اندازه‏ى ماش میل کنید.
پس از حجامت و فصد، آب میوه بنوشید و اگر میوه نیست، شربت بالنگ مصرف کنید و در جایى که این امکانات وجود ندارد، بالنگ را زیر دندان بگیرید و روى آن جرعه‏اى آب نیم‏گرم بنوشید.
اما در فصل سرما باید سکنجبین عسلى استفاده شود که این شربت شما را از بیمارى‏هاى خطرناک لقوه، برص، بهق و جذام به اراده‏ى خداوند ایمن خواهد داشت.
امام رضا (ع): سفارش مى‏کنم که پس از حجامت یا فصد، آب انار را با مکیدن آن بنوشید. مکیدن آب انار خون را زنده و تن را با نشاط خواهد ساخت.
پس از حجامت و فصد از خوردن غذاهاى نمک‏دار تا مدت ۳ ساعت بپرهیزید، چون اگر این پرهیز مراعات نشود، بعید نیست که انسان به بیمارى جرب دچار شود…»

ب – پرهیز از حجامت به هنگام گرسنگى :
از مجموعه‏ى احادیث و روایات برمى‏آید که حجامت باید در زمان سیرى انجام شود و انجام آن به هنگام گرسنگى مضرّ است. از امام صادق‏علیه السلام روایت شده که:
« حجامت بعد از غذا خوردن باعث دفع عرق شده و قوّت‏بخش بدن است.»
حضرت صادق‏علیه السلام فرمود :
« از حجامت در حال گرسنگى بپرهیزید.»
حضرت هم‏چنین فرمود:
« بعد از خوردن طعام، با حجامت خون جمع مى‏شود و بیمارى دفع مى‏گردد. اما اگر قبل از خوردن غذا حجامت انجام شود، خون دفع می شود، ولى بیمارى در بدن مى‏ماند.»

ج – دعاى حجامت امام رضا علیه السلام :
امام رضا علیه السلام براى حجامت دعاى خاصى ذکر فرموده‏اند. این مطلب اهمیت همراهى درمان روحى و دعا درمانى با درمان‏هاى جسمى در طبّ اسلامى را اثبات مى‏کند.
« وقتى خواستى حجامت کنى، چهار زانو جلوى حجّام بنشین و بگو:
اَعوذ بِالّلهِ الکَریم فى حِجامَتى مِنَ العَین فِى الدَّم وَ مِن کُلّ سوءِ وَ الاَعلالِ وَ الاَسقام وَ الاَوجاع وَ الاَمراض وَ اَسئَلُکَ العافِیهَ وَ المُعافاه وَ الشِّفاءِ مِن کُلّ داء.» (بحار، ج ۶۲ ص ۱۱۷)
یعنى: « در حجامت خود به خداوند کریم پناه مى‏برم از خونریزى و از هر ناراحتی، علت، سختى‏ و درد و مرضی و (خداوندا) از تو عافیت و اسباب عافیت و شفاى از هر بیمارى‏ را طلب مى‏کنم.»

د – پرهیز از مقاربت و هیجان‏هاى عصبى قبل و بعد از حجامت :
امام رضاعلیه السلام در رساله‏ى ذهبیّه مى‏فرماید :
« فصد و حجامت پس از عمل جماع خوب نیست. باید میان جماع و حجامت و فصد، حداقل دوازده ساعت فاصله باشد… پس از حجامت نباید بلافاصله به زنان نزدیک شد.
به علاوه مقرر است که انسان بعد از حجامت، از حرکت زیاد و خشم و هیجان بپرهیزد.
بهترین روز برای حجامت یکشنبه هاودوشنبه هاوپنجشنبه ها است..
نیمه دوم ماه قمری..

بهترین فصل اول بهار.اول تابستان و اول پاییز..
تفاوت خون حجامت با اهدای خون

پاسخگوی سئوالات زیر آقای حسین خیراندیش،

رئیس موسسه تحقیقات حجامت ایران می باشد.
جناب آقای خیراندیش، بفرمایید با وجود شتاب علم در دنیای امروزی، می توانیم از “حجامت” به عنوان یک روش درمانی استفاده کنیم؟
هر روش درمانی که سابقه ی بیشتری داشته باشد، از نظر علمی معتبرتر به حساب می آید، زیرا تجربیات درمانی مثبت یا منفی به معنای حیات انسان ها یا اتلاف جان انسان هاست.
وقتی گفته می شود یک روش درمانی هزار ساله یا هفت هزار ساله، یعنی میلیاردها انسان در طول سال های متمادی، این روش درمانی را تجربه کرده اند و از آن بهره گرفته اند، بنابراین ما حق نداریم تجربیاتی را که به قیمت جان انسان ها تمام شده است، به راحتی زیر پا یا کنار بگذاریم.
این که برخی می گویند روش درمانی قدیمی به جرم قدیمی بودن منسوخ است، از نظر علمی استدلال غیرعقلایی و غیرعلمی است، زیرا اگر بخواهیم هر روشی را جایگزین کنیم، باید دوباره جان انسان ها را ملاک تجربه قرار دهیم تا بعد از سال ها بفهمیم این روش درمانی مفید هست یا خیر؟
۲- در بین روش های طب سنتی، چه روشی می تواند برای درمان همواره مورد استفاده قرار گیرد؟
در بین مجموعه ی روش های طبی که شامل استفاده از گیاهان دارویی، داروهای معدنی و حیوانی و رفتارهای درمانی است، تنها رفتار استراتژیک، فراگیر و عمیق مورد استفاده در تمامی طول عمر از طفولیت تا کهنسالی، “حجامت” است که به منظور درمان یا پیشگیری انجام می شود.
انسان برای پیشگیری از ابتلا به بیماری ها می تواند با سالی حداقل یک یا دو مرتبه حجامت کردن، بسیار کمتر در معرض بیماری قرار گیرد و برای درمان به تناسب نوع بیماری، مزاج و طبع خود می تواند از یک نوع حجامت خاص به صورت حجامت گرم و خشک (بادکش) یا حجامت تر(خون گیری) استفاده کند.
در مؤسسه ی تحقیقات حجامت ایران بیش از۴۰ طرح برای حجامت گرم و خشک و حدود ۷۰ طرح برای حجامت تر طراحی شده و هم اکنون توسط پزشکان اجرا می شود.
بنابراین اولاً همه ی حجامت ها خون گیری نیست. ثانیاً میزان دفع خون نقش اساسی در درمان ندارد، به طوری که حتی با گرفتن تنها ۳ سی سی خون می توانیم به درمان برسیم و بالاترین حجم خون در حجامت ۳۰ تا ۵۰ سی سی است و جریان خون بعد از آن قطع می شود.
پس نگرانی در مورد کاهش حجم خون بی مورد است. ضمن این که درمان به وسیله ی حجامت برای بیماری های مختلف فرق دارد. مثلاً حجامت بیمار مبتلا به سردرد میگرنی با بیمار دیابتی یا بیمار دارای دیسکوپاتی (بیماری های مربوط به دیسک) با بیمار سیاتالژی(مربوط به عصب سیاتیک) متفاوت است.
خون اهدا شده هم مورد استفاده قرار می گیرد، در حالی که خون حجامت دور ریخته می شود؟ آیا خون ورید(اهدا شده) با خون حجامت تفاوتی دارد؟
در طرحی پژوهشی که در بیمارستان لقمان حکیم تهران انجام شد، فاکتورهای بیوشیمی موجود در خون وریدی(خون اهدا شده) را با خون حجامت، هم زمان مقایسه کردیم که تفاوت های فاحشی مشاهده گردید. طوری که فقط میزان کلسترول خون حجامت، ۵/۲ برابر بیشتر از خون ورید بود، بنابراین برای کاهش میزان کلسترول خون، انجام حجامت بسیار مفید است.
هم زمان سم موجود در خون حجامت را با سم خون وریدی مقایسه کردیم که دریافتیم سم موجود در خون حجامت ۲۳ برابر سم خون وریدی بود که با توجه به فراوانی مسمومیت های غذایی، شیمیایی، آلرژیک و تنفسی که بر اثر پراکندگی سرب و آلاینده های دیگر در محیط های صنعتی و عمومی و شهرهای بزرگ وجود دارد، حجامت برای مقابله با این تهدیدات جانی کافی است.

جالب است بدانید که پیامبراکرم(ص)، حضرت علی(ع) و امام صادق(ع) این موضوع را متذکر شده اند که “سم از هر کجا وارد بدن شود، از محل حجامت خارج می شود” یا “از موضع حجامت، چیزی جز سم دفع نمی شود”.

بنده به شما توصیه اکید می کنم که حتما حجامت را انجام دهید.اینقدر خواص دارد که در این جا نمی گنجد.من خودم هم حجامت را تجربه کرده ام.

برچسب ها : تا ثیرات حجامت،ثبت نام حجامت،ثواب حجامت،جاهای حجامت،جاهای حجامت در بدن،جای حجامت،جای حجامت روی پوست،جدول حجامت،جزوه حجامت،حجامت،حجامت آبله مرغان،حجامت آپارات،حجامت آدرس،حجامت آسم،حجامت آکنه،حجامت آلرژی،حجامت آلرژی روازاده،حجامت آلرژیک،حجامت آمریکا،حجامت آموزش،حجامت از نظر علمی،حجامت با زالو،حجامت براي رفع جوش صورت،حجامت برای افزایش قد،حجامت برای جوش،حجامت برای درمان جوش،حجامت برای درمان جوش صورت،حجامت برای لاغری،حجامت به انگلیسی،حجامت بهتره یا خون دادن،حجامت بین دو کتف،حجامت پا،حجامت پشت،حجامت پشت پا،حجامت پشت گوش،حجامت پشت گوش نوزاد،حجامت پوبیس،حجامت پوست،حجامت پوست صورت،حجامت پیامبر،حجامت پیشانی،حجامت تبریز،حجامت تحت الذقن،حجامت تخفیف،حجامت تخمدان،حجامت تخمدان چگونه است،حجامت تصاویر،حجامت تمپورال،حجامت تهران،حجامت تهرانپارس،حجامت تیروئید،حجامت جوش،حجامت جوش صورت،حجامت جيست؟،حجامت چانه،حجامت چشم،حجامت چگونه انجام می شود،حجامت چند بار در سال،حجامت چه فوایدی دارد،حجامت چهار بند،حجامت چيست،حجامت چیست،حجامت چینی،حجامت چیه،حجامت حدیث،حجامت حزیران،حجامت خاص،حجامت خانگی،حجامت خشک،حجامت خواص،حجامت خوب است،حجامت خوب است یا بد،حجامت خورشیدی،حجامت خون،حجامت خون غلیظ،حجامت خیراندیش،حجامت در آمریکا،حجامت در اسلام،حجامت در اصفهان،حجامت در بارداری،حجامت در تهران،حجامت در تورنتو،حجامت در دوران بارداری،حجامت در طب اسلامی،حجامت در طب سنتی،حجامت در لندن،حجامت در ماه رمضان،حجامت در هامبورگ،حجامت درمانی،حجامت ران،حجامت ران پا،حجامت رحم،حجامت رگ سیاتیک،حجامت رهاننده،حجامت روازاده،حجامت روی سر،حجامت روی صورت،حجامت ریزش مو،حجامت ریه،حجامت زالو،حجامت زانو،حجامت زردی نوزاد،حجامت زمستان،حجامت زن باردار،حجامت زنان،حجامت زنان باردار،حجامت زیر چانه،حجامت زیر زبان،حجامت زیر شکم،حجامت ساق پا،حجامت ساقین،حجامت ساكرال،حجامت ساکرال،حجامت ساکرال چیست،حجامت سر،حجامت سر+ریزش مو،حجامت سعادت آباد،حجامت سیاتیک،حجامت سینوس،حجامت شانه،حجامت شاهین شهر،حجامت شبانه روزی،حجامت شرق تهران،حجامت شقیقه،حجامت شکم،حجامت شهران،حجامت شهرک غرب،حجامت شهرکرد،حجامت شیراز،حجامت صادقیه،حجامت صحیح،حجامت صفرا،حجامت صفراوی،حجامت صفراوی ها،حجامت صورت،حجامت صورت با زالو،حجامت صورت جوش،حجامت صورت چگونه است،حجامت صورت چیست،حجامت طب سنتی،حجامت طحال،حجامت عام،حجامت عام چیست،حجامت عام یعنی چه،حجامت عزیزخانی،حجامت عکس،حجامت علمی،حجامت عوارض،حجامت فست،حجامت فشار خون،حجامت فصد،حجامت فصل،حجامت فوايد،حجامت فواید،حجامت فواید و مضرات،حجامت فیلم،حجامت قبل از بارداری،حجامت قبل بارداری،حجامت قد،حجامت قد چیست،حجامت قدیم،حجامت قلب،حجامت قم،حجامت قند خون،حجامت قوزک پا،حجامت قیمت،حجامت کبد،حجامت کبد چرب،حجامت کبدی،حجامت کتف،حجامت کرج،حجامت کف پا،حجامت کلیه،حجامت کم کاری تیروئید،حجامت کمر،حجامت کودکان،حجامت گردن،حجامت گرم،حجامت گرم تخمدان،حجامت گرم چیست،حجامت گرم و خشک،حجامت گودی کمر،حجامت گوش،حجامت گوش نوزاد،حجامت گونه،حجامت گونه ها،حجامت لاغری،حجامت لاله گوش،حجامت لب،حجامت لبنیات،حجامت لخته خون،حجامت لگن،حجامت ماستوئيد،حجامت مراکز،حجامت مردان،حجامت مرکز،حجامت مشهد،حجامت مضرات،حجامت معایب،حجامت معده،حجامت موسسه،حجامت میگرن،حجامت ناحیه گیجگاهی،حجامت نازایی،حجامت نعوظ،حجامت نقره،حجامت نقره چیست،حجامت نماز،حجامت نوزاد،حجامت نوزاد برای زردی،حجامت نوزادان،حجامت نی نی سایت،حجامت ها،حجامت هر چند وقت یکبار،حجامت هر ماه،حجامت هزیران،حجامت هزینه،حجامت هفتم حزيران،حجامت هفتم حزیران،حجامت همدان،حجامت هیپوفیز،حجامت و افزایش قد،حجامت و بارداری،حجامت و جوش صورت،حجامت و ریزش مو،حجامت و طب سنتی،حجامت و غلظت خون،حجامت و فشار خون،حجامت و فواید آن،حجامت و کم خونی،حجامت و لاغری،حجامت ویکی پدیا،حجامت یا اهدای خون،حجامت یا خون دادن،حجامت یا زالو،حجامت یا زالو درمانی،حجامت یا فست،حجامت یا فصد خون،حجامت یزد،حجامت یعنی،حجامت یعنی چه،حجامت یعنی چی،حجامت+درمان جوش صورت،خواص حجامت پشت گوش،خواص حجامت پیشانی،خواص حجامت جوش،خواص حجامت چانه،خواص حجامت چیست،خواص حجامت خشک،خواص حجامت خون،خواص حجامت روازاده،خواص حجامت زانو،خواص حجامت زیر چانه،خواص حجامت ساق پا،خواص حجامت ساکرال،خواص حجامت سر،خواص حجامت صورت،خواص حجامت عام،خواص حجامت کبد،خواص حجامت کتف،خواص حجامت کمر،خواص حجامت کودکان،خواص حجامت گرم،خواص علمی حجامت،ذکر حجامت،رساله ذهبیه حجامت،طرز حجامت،طريقه حجامت،طريقه حجامت كردن،طریق حجامت،طریقه حجامت،عکس حجامت صورت،عکسهای حجامت،عوارض حجامت سر،فوايد حجامت،فوايد حجامت از سر،فوايد حجامت براي پوست،فوايد حجامت براي خانمها،فوايد حجامت چيست،فوايد حجامت خشك،فوايد حجامت سر،فوايد حجامت كردن،فوايد و عوارض حجامت،فوايد و مضرات حجامت،فوايد ومضرات حجامت،فواید حجامت،فواید حجامت از سر،فواید حجامت از صورت،فواید حجامت از کبد،فواید حجامت از کمر،فواید حجامت از نظر اسلام،فواید حجامت از نظر امامان،فواید حجامت از نظر پزشکی،فواید حجامت از نظر علمی،فواید حجامت اطفال،فواید حجامت با زالو،فواید حجامت بر پوست،فواید حجامت بر جوش صورت،فواید حجامت برای افزایش قد،فواید حجامت برای پوست،فواید حجامت برای پوست صورت،فواید حجامت برای جوانان،فواید حجامت برای جوش،فواید حجامت برای جوش صورت،فواید حجامت برای خانم ها،فواید حجامت برای خانمها،فواید حجامت برای ریزش مو،فواید حجامت برای زنان،فواید حجامت برای غلظت خون،فواید حجامت برای قد،فواید حجامت برای قلب،فواید حجامت برای کبد،فواید حجامت برای مردان،فواید حجامت برای مو،فواید حجامت برای موی سر،فواید حجامت برای نازایی،فواید حجامت پا،فواید حجامت پشت،فواید حجامت پشت گوش،فواید حجامت پیشانی،فواید حجامت تخمدان،فواید حجامت چانه،فواید حجامت چهار بند،فواید حجامت چیست،فواید حجامت خشک،فواید حجامت خون،فواید حجامت در اسلام،فواید حجامت در بارداری،فواید حجامت در بهار،فواید حجامت در پوست،فواید حجامت در جوش صورت،فواید حجامت در درمان جوش،فواید حجامت در درمان جوش صورت،فواید حجامت در دوران بارداری،فواید حجامت در زنان،فواید حجامت در کودکان،فواید حجامت درمانی،فواید حجامت دکتر روازاده،فواید حجامت روی پوست،فواید حجامت ریه،فواید حجامت زانو،فواید حجامت زیر چانه،فواید حجامت ساق پا،فواید حجامت ساقین،فواید حجامت ساکرال،فواید حجامت سر،فواید حجامت سنتی،فواید حجامت صورت،فواید حجامت عام،فواید حجامت کبد،فواید حجامت کمر،فواید حجامت کودکان،فواید حجامت گرم،فواید حجامت گوش،فواید حجامت ماستوئید،فواید حجامت معده،فواید حجامت و بادکش،فواید علمی حجامت،فواید و زمان حجامت،فواید و ضرر حجامت،فواید و ضرر های حجامت،فواید و ضررهای حجامت،فواید و عوارض حجامت،فواید و مضرات حجامت،فواید و معایب حجامت،فواید ومضرات حجامت،فواید ومعایب حجامت،لوازم حجامت،ليوان حجامت،لیوان حجامت

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت