ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

فواید و خطرات استفاده از سونا

نویسنده: احمد اعجازی

فواید و خطرات استفاده از سونا

,استفاده از سونا,استفاده از سونا برای لاغری,استفاده از سونا خشک,استفاده از سونا و جکوزی,استفاده از سونای خشک,استفاده از سونا بخار,ترتیب استفاده از سونا و جکوزی,روش استفاده از سونا و جکوزی,نحوه استفاده از سونا,استفاده صحیح از سونا و جکوزی,نحوه استفاده از سونا خشک,طریقه استفاده از سونای خشک,روش استفاده از سونای خشک,فواید استفاده از سونای خشک,نحوه استفاده از سونای خشک,طرز استفاده از سونا خشک,روش استفاده از سونا خشک,نحوه استفاده از سونا و جکوزی,نحوه استفاده از سونا و جکوزی,طریقه استفاده از سونا و جکوزی,طرز استفاده از سونا و جکوزی,اصول استفاده از سونا و جکوزی,آموزش استفاده از سونا و جکوزی,طرز استفاده از سونای خشک,نحوه استفاده از سونای بخار,فواید استفاده از سونای بخار,مزایای استفاده از سونای بخار,استفاده از سونای بخار,نحوه استفاده از سونا بخار,طرز استفاده از سونا بخار,ترتیب استفاده از سونا و جکوزی و استخر,روش صحیح استفاده از سونا و جکوزی,نحوه صحیح استفاده از سونا و جکوزی,نحوه استفاده از سونا جکوزی,نحوه استفاده صحیح از سونا و جکوزی,فواید سونا,فواید سونای خشک,فواید سونا و جکوزی,فواید سونای خشک وبخار,فواید سونا,فواید سونای بخار برای پوست,فواید سونا بخار برای پوست,فواید سونا خشک,فواید سونای بخار,فواید سونا جکوزی,فواید سونا خشک,فواید سونای خشک و بخار,فواید و مضرات سونای خشک,فواید استفاده از سونای خشک,خواص سونای خشک وبخار,خواص سونا و جکوزی,فواید سونا بخار و جکوزی,فواید و مضرات سونا و جکوزی,فواید استفاده از سونا و جکوزی,خواص سونا جکوزی,فواید استخر و سونا و جکوزی,فواید سونا خشک و بخار,فواید سونای خشک,فواید سونای خشک و بخار,فواید سونا بخار,خواص سونای بخار برای پوست,فواید سونای بخار وخشک,فواید سونا بخار,فوائد سونای بخار,فواید و مضرات سونای بخار,فواید استخر سونا جکوزی,خطرات سونا,خطرات سونامی,خطرات سونا و جکوزی,خطرات سونای خشک,خطر سونامی در کیش,خطر سونامی در ایران,خطر سونامی در چابهار

سونا فواید و همچنین خطراتی را به همراه دارد‎

 

استفاده از سونا در میان ورزشکاران بسیار شایع است و بسیاری از افراد علاقه دارند که دقایقی را در آرامش در اتاق سونا سپری کنند. سونا فواید و همچنین خطراتی را به همراه دارد.

 

میزان گرما و رطوبت سونا تاثیر آن بر بدن را تغییر می‌دهد. سونا باعث افزایش جریان خون، کاهش سوزش عضلات، بهبود بخشیدن به حرکت مفاصل و درمان آرتروز می‌شود. گرمای سونا آرامش را افزایش می‌دهد و برای سلامتی مفید است.

 

استفاده از سونا احتمال مرگ بر اثر بیماری‌های قلبی – عروقی را کاهش می‌دهد.

 

افرادی که در طول هفته‌ دو تا سه بار از سونا استفاده می‌کنند که 22 درصد کمتر احتمال مرگ ناگهانی دارند.

 

افرادی که در طول هفته‌ بیش از چهار بار از سونا استفاده می‌کنند، 63 درصد کمتر دچار مرگ ناگهانی می‌شوند.

 

بررسی‌ها نشان داده است که نشستن در سونا می‌تواند تاثیر ورزش با شدت متعادل را داشته باشد. ضربان قلب تا 150 بار در ‌دقیقه افزایش می‌یابد و جریان خون افزایش می‌یابد.

 

سونا عملکرد سلول‌های قلب را بهبود می‌بخشد. این سلول‌ها در میزان خون رسانی به ارگان‌های بدن تاثیر گذار هستند و عملکرد قلب را بهبود می‌بخشند.

 

استفاده از سونا استرس را کاهش می‌دهد. با همه این‌ها سونا نباید جایگزین برنامه‌های ورزشی شود و باید همراه با ورزش استفاده شود.

 

خطرات سونا: 

طبق گزارش انجمن قلب آمریکا، استفاده متعادل از سونا بی‌خطر است. رفتن از سونا بخار به داخل استخر آب سرد توصیه نمی‌شود ، زیرا فشار خون را افزایش می‌دهد. افرادی که فشار خون کمی دارند باید قبل از استفاده از سونا با پزشک مشورت کنند. افرادی که سکته قلبی داشته‌اند نیز به مشورت با پزشک احتیاج دارند.

 

یکی از خطرات استفاده از سونا کاهش میزان رطوبت و آب بدن است ، زیرا تعریق افزایش می‌یابد.

 

افرادی که بیماری‌های خاصی همچون بیماری کلیه دارند نیز در معرض کاهش میزان آب بدن در سونا هستند.

 

دمای بالا هوا در سونا ممکن است باعث سرگیجه و تهوع شود.

 

 برای استفاده از سونا چه نکاتی را باید رعایت کرد: 

– الکل مصرف نکنید. الکل احتمال کاهش آب بدن را افزایش می‌دهد.

 

– زمان استفاده از سونا را محدود کنید: بیش از 20 ‌دقیقه در سونا نمانید. افرادی که کمتر از سونا استفاده کرده‌اند بهتر است که کمتر از 10 ‌دقیقه‌ای اتاق سونا بمانند.

 

– آب بنوشید. بهتر است آب و مایعات مصرف کنید تا جایگزین آب از دست رفته بدن شود. افرادی ک در سونا هستند باید دو تا چهار لیوان آب بنوشند.

 

– در صورت بیماری از سونا استفاده نکنید. بهتر است صبر کنید تا بیماری شما بر طرف شود. زنان باردار نیز بهتر است با پزشک مشورت کنند.

 

تصورات اشتباهی نیز درباره سونا وجود دارد . بعضی افراد فکر می‌کنند که استفاده از سونا سموم را از بدن خارج می‌کند. هیچ شواهد علمی برای این مساله وجود ندارد. عرق لزوماً از سم تشکیل نشده است. بسیاری از سموم به روش‌های دیگری باید از بدن خارج شوند.

 

تصور غلط دیگر درباره سونا این است که سونا وزن را کاهش می‌دهد. ممکن است که استفاده از سونا به تنهایی باعث کاهش نیم کیلو از وزن بدن شود، اما این کاهش وزن به دلیل از دست دادن آب بدن است و نه چربی‌ها ، به محض این که فرد غذا بخورد و آب بنوشد این میزان وزن جایگزین می‌شود.

برچسب ها : آموزش استفاده از سونا و جکوزی،استفاده از سونا،استفاده از سونا بخار،استفاده از سونا برای لاغری،استفاده از سونا خشک،استفاده از سونا و جكوزي،استفاده از سونای بخار،استفاده از سونای خشک،استفاده صحیح از سونا و جکوزی،اصول استفاده از سونا و جکوزی،ترتیب استفاده از سونا و جکوزی،ترتیب استفاده از سونا و جکوزی و استخر،خطر سونامی در ایران،خطر سونامی در چابهار،خطر سونامی در کیش،خطرات سونا،خطرات سونا و جکوزی،خطرات سونامی،خطرات سونای خشک،خواص سونا جکوزی،خواص سونا و جکوزی،خواص سونای بخار برای پوست،خواص سونای خشک وبخار،روش استفاده از سونا خشک،روش استفاده از سونا و جکوزی،روش استفاده از سونای خشک،روش صحیح استفاده از سونا و جکوزی،طرز استفاده از سونا بخار،طرز استفاده از سونا خشک،طرز استفاده از سونا و جکوزی،طرز استفاده از سونای خشک،طریقه استفاده از سونا و جکوزی،طریقه استفاده از سونای خشک،فوائد سونای بخار،فوايد سونا،فوايد سونا بخار،فوايد سونا خشك،فوايد سونا خشک،فوايد سوناي بخار،فوايد سوناي خشك،فوايد سوناي خشك و بخار،فواید استخر سونا جکوزی،فواید استخر و سونا و جکوزی،فواید استفاده از سونا و جکوزی،فواید استفاده از سونای بخار،فواید استفاده از سونای خشک،فواید سونا،فواید سونا بخار،فواید سونا بخار برای پوست،فواید سونا بخار و جکوزی،فواید سونا جکوزی،فواید سونا خشک و بخار،فواید سونا و جکوزی،فواید سونای بخار برای پوست،فواید سونای بخار وخشک،فواید سونای خشک،فواید سونای خشک و بخار،فواید سونای خشک وبخار،فواید و مضرات سونا و جکوزی،فواید و مضرات سونای بخار،فواید و مضرات سونای خشک،مزایای استفاده از سونای بخار،نحوه استفاده از سونا،نحوه استفاده از سونا بخار،نحوه استفاده از سونا جکوزی،نحوه استفاده از سونا خشک،نحوه استفاده از سونا و جكوزي،نحوه استفاده از سونا و جکوزی،نحوه استفاده از سونای بخار،نحوه استفاده از سونای خشک،نحوه استفاده صحیح از سونا و جکوزی،نحوه صحیح استفاده از سونا و جکوزی

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت