ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

فواید مصرف روزانه آب انار برای حفظ سلامت قلب

نویسنده: احمد اعجازی

فواید مصرف روزانه آب انار برای حفظ سلامت قلب

آب انار محمد,آب انار محمد و پسران,آب انار توچال ونکوور,آب انار توچال ونکوور,آب انار توچال تورنتو,آب انار تنگ کننده,آب انار تورنتو,آب انار در بارداری,انارپرس,انارچت,سلامت قلب,سلامت قلب و عروق,سلامت قلب جنین,سلامت قلب با ورزش,سلامت قلب و ورزش,سلامت قلب سالم,سلامت قلب مجله,برای سلامت قلب چه کنیم,راههای سلامت قلب,هفته سلامت قلب,

تاریخ انتشار : پنج شنبه, 31 تیر 1395

انار منبع غنی آنتی اکسیدان و پلی فنول هاست که به کاهش فشار اکسایشی کمک کرده، رادیکال های آزاد را مورد هدف قرار می دهد و سلامت قلب را به خوبی حفظ می کند.

به گزارش مهر، به گفته محققان نوشیدن روزانه یک لیوان آب انار به طرق زیر به حفظ سلامت قلب کمک می کند.

کنترل کلسترول: یک لیوان آب انار با کنترل سطح کلسترول LDL خون و بهبود سطح کلسترول HDL به دوری از بیماری های قلبی-عروقی کمک می کند. اب انار مانع از تشکیل و تجمع چربی در شریان ها می شود.

کمک به کنترل دیابت: همه می دانیم که بیماری قلبی و دیابت کاملا به هم مرتبط هستند. با مصرف یک لیوان آب انار، علاوه بر حفظ سلامت قلب، دیابت را هم تحت کنترل نگه می دارید. آنتی اکسیدان های موجود در انار برای افراد دیابتی هم مفید هستند. آب بدست آمده از یک انار، آب بدن شما را تامین می کند و میزان قند کمی دارد.

کنترل فشارخون: فشار خون بالا را می توان با نوشیدن آب انار تحت کنترل نگه داشت.

کاهش ضخامت عروق خونی: در مطالعه ای بالینی مشخص شد به افراد مبتلا به تصلب شرایین که به مدت بیش از ۳ سال آب انار داده شده بود، ضخامت عروق به شکل قابل توجهی کاهش یافته و فشار خون شان نیز پایین آمده بود.

 

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت