ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

فواید جسمی و روحی ازدواج

نویسنده: علی باستانی

فواید جسمی و روحی ازدواج

 

فواید جسمی ازدواج,فواید روحی ازدواج,فواید ازدواج,فواید ازدواج نکردن,فواید ازدواج در سن پایین,فواید ازدواج موقت,فواید ازدواج زود,فواید ازدواج در اسلام,فواید ازدواج دانشجویی,فواید ازدواج زود هنگام,فواید ازدواج برای خانم ها,فواید ازدواج به موقع,عشق واقعی,عشق واقعی یعنی,عشق واقعی یک مرد,عشق واقعی چیست,عشق واقعی مردان چگونه است,عشق واقعی چگونه است,عشق واقعی زنان چگونه است,عشق واقعی مردان,زندگی سالم,زندگی سالم چیست,زندگی سالم با پریسا,زندگی سالم طول عمر بیشتر,زندگی سالم و شاد,زندگی سالم زناشویی,زندگی سالمندان,زندگی سالم در پناه قران,زندگی سالم با سارا,زندگی سالم و رژیمی من,زندگی شاد,زندگی شاد روزانه جویس مایر,زندگی شاد و موفق,زندگی شاد است غمگینش مکن,زندگی شاد,زندگی شادمهر عقیلی,زندگی شاد داشتن,زندگی شادمانه آلبرت آلیس,زندگی شادمهر,زندگی شادمانه,تعهد,تعهد بعدم تغییر التخصص,تعهد بعدم تغییر الجامعه,تعهد بالانجلیزی,تعهد تمدید البعثه,تعهد به انگلیسی,تعهد خطی,تعهد چیست,تعهد وزارت بهداشت,تعهد نامه ارز دانشجویی,کودکان کار,کودکانه,کودکان,کودکان بی سرپرست,کودکان سرطانی,کودکان کار در ایران,کودکان استثنایی,کودکان بیش فعال,کودکان افغانستان,کودکان کار به انگلیسی,سلامت ذهنی,سلامت ذهنی جنین,زندگی مشترک,زندگی مشترک آقای محمودی,زندگی مشترک موفق,زندگی مشترک به انگلیسی,فواید مالیدن عسل به صورت,فواید مالیدن یخ به صورت,فواید مالیات,فواید مالیدن روغن زیتون,فواید مالیدن شیر به صورت,فواید مالیدن ماست به صورت,فواید مالیدن یخ روی صورت,فواید مالیدن عسل به پوست,فواید مالیدن سیر به صورت,فواید مالیدن یخ بر روی صورت,

 

افراد متاهل از سلامت جسمی و ذهنی بهتری نسبت به مجردها برخوردارند. گرچه برخی از مردم تنهایی را برگزیده و تن به ازدواج نمی دهند اما به اعتقاد روانشناسان ازدواج فواید بسیاری دارد که در این مطلب به مختصری از آنها پرداخته شده است.

1- فواید مالی

وقتی فردی ازدواج می کند، نه تنها سعی می کند درآمد بیشتری کسب کند بلکه در خرج کردن هم محتاطانه عمل کرده و بیشتر پس انداز می کند. اگر زن و شوهر، هر دو شاغل باشند این یعنی دو منبع درآمد و امنیت مالی بیشتر. همچنین ثبات مالی بیشتری در کنار هم خواهندداشت.
ازدواج احساس مسئولیت مالی را در افراد بالا می برد و به همین دلیل این است که افراد متاهل به ویژه آقایان در محیط کارشان احساس مسئولیت بیشتری از خود نشان می دهند. اگر فکر می کنید ازدواج بار مالی اضافی به دوش تان می گذارد زمانش رسیده که تغییر عقیده دهید.
فواید جسمی و روحی ازدواج

2- زندگی مشترک

مجرد بودن به زیبایی که به نظر می رسد نیست. گاهی اوقات در زندگی شما احساس می کنید که دل تان می خواهد دوست تان داشته باشند و به شما توجه نشان دهند. دوست دارید با کسی لحظات اندوه و یا شادتان را شریک باشید.
می خواهید به کسی از موفقیت ها و یا شکست هایتان بگویید. کسی که همراه شما باشد و درک تان کند. ازدواج، در صورت انتخاب صحیح، کمک می کند که شما چنین فردی را همیشه کنار خود داشته باشید.

3- سلامت ذهنی

افراد مجرد سختی بار مشکلات زندگی را بیش از افراد متاهل حس می کنند. درحالی که متاهلان می توانند از حمایت عاطفی و تسلی همراه زندگی شان برخوردار شوند.
بنابراین وقتی با موانع مختلف مواجه می شوند کمتر دچار اضطراب و نگرانی می شوند و از سلامت احساسی بیشتری برخوردار هستند.
وقتی افراد ازدواج می کنند ذهن شان قوی تر شده و در وضعیت باثبات و مناسبی قرار می گیرند.
فواید جسمی و روحی ازدواج

4- همراه تا پیری

مجردها باید از خود بپرسند وقتی موهایشان سفید و صورت شان پر از چین و چروک شد باز هم تنهایی به دردشان خواهدخورد؟ هرچه سن بالا می رود نیاز به داشتن یک همراه دلسوز بیشتر حس می شود. داشتن چنین فردی کنار خود موجب می شود که از تنهایی و یا مرگ نهراسید. با خود می توانید بگویید که همسرتان می تواند تمام تنهایی هایتان را پر کند و اجازه دلتنگی به شما ندهد. درک این موضوع در سن جوانی بسیار سخت است اما هرچه مسن تر شوید بیشتر به آن پی خواهید برد.
فواید جسمی و روحی ازدواج

5- کودکان

بیشتر اوقات مردم احساس می کنند داشتن بچه به زندگی آنها معنا می دهد. در حقیقت بدون داشتن خانواده زندگی چندان لطفی نخواهدداشت و ازدواج بنیان یک خانواده است. ازدواج کمک می کند که علاوه بر داشتن خانواده ای مستحکم صاحب فرزند شوید و نسل تان حفظ شود. پدر یا مادرشدن جنبه ای از بزرگسالی است که هرکس دوست دارد آن را تجربه کند و ازدواج محیطی باثبات برای این منظور فراهم می کند.
همچنین کارهایی که کودکان در خردسالی شان انجام می دهند لذت و شادی را به قلب والدین شان می آورد. هیچ چیز شیرین و زیباتر از عشق بدون شرطی نیست که والدین نسبت به فرزندان شان دارند. و وقتی کودکان نیز به والدین خود محبت نشان می دهند قلب شان را بیش از پیش گرم می کنند.
فواید جسمی و روحی ازدواج

6- تعهد

به وسیله ازدواج می توانید عشق تان را به کسی که دوست دارید ثابت کنید. چرا که با ازدواج به او تعهد می دهید که در تمام امور زندگی (چه خوب و چه بد) کنارش خواهید بود. ازدواج بزرگترین تعهدی است که می توانید به کسی که دوست دارید بدهید. دادن چنین تعهدی زندگی تان را به طور کامل عوض خواهدکرد و رابطه تان با کسی که دوستش دارید شکل جدی تری به خود گرفته و با هدف می شود.

7- زندگی شاد

متاهل ها معمولا شادتر از مجردها هستند. آنها احساسات مثبتی را تجربه می کنند و نسبت به زندگی شان احساس رضایت عمیقی دارند و همین موجب می شود که شادتر از دیگران باشند. ازدواج ثبات بیشتری به زندگی زن و مرد می دهد تا آنجا که موجب می شود هر دو به موفقیت های بیشتری دست پیدا کرده و شاید بیشتری تجربه کنند. به عبارت دیگر ازدواج، دروازه قصر شادمانی هاست!

8- زندگی سالم

ازدواج باعث می شود که افراد در امور جنسی سالم تر و ایمن تر باشند و کمتر به اشتباه بیافتند.
فواید جسمی و روحی ازدواج

9- عشق واقعی

ازدواج در نهایت موجب می شود دو نفر که همدیگر را دوست دارند، عشق واقعی را بهتر درک کنند. آنها با ازدواج به یکدیگر می گویند که نمی خواهند لحظه ای از هم د ور باشند و این احساس مشترک و زیبا پیوند میان شان را محکم تر می کند. در حقیقت افراد متاهل بیشتر امکان دارد که نسبت به یکدیگر فداکاری کرده و برای رفاه هم تلاش کنند. آنها می توانند لحظه به لحظه زندگی شان، از عشق و علاقه ای که به یکدیگر ابراز می کنند لذت ببرند.
برچسب ها : تعهد،تعهد بالانجليزي،تعهد بعدم تغيير التخصص،تعهد بعدم تغيير الجامعة،تعهد به انگلیسی،تعهد تمديد البعثة،تعهد چیست،تعهد خطي،تعهد نامه ارز دانشجویی،تعهد وزارت بهداشت،زندگي شاد،زندگی سالم،زندگی سالم با پریسا،زندگی سالم با سارا،زندگی سالم چیست،زندگی سالم در پناه قران،زندگی سالم زناشویی،زندگی سالم طول عمر بیشتر،زندگی سالم و رژیمی من،زندگی سالم و شاد،زندگی سالمندان،زندگی شاد،زندگی شاد است غمگینش مکن،زندگی شاد داشتن،زندگی شاد روزانه جویس مایر،زندگی شاد و موفق،زندگی شادمانه،زندگی شادمانه آلبرت آلیس،زندگی شادمهر،زندگی شادمهر عقیلی،زندگی مشترک،زندگی مشترک آقای محمودی،زندگی مشترک به انگلیسی،زندگی مشترک موفق،سلامت ذهنی،سلامت ذهنی جنین،عشق واقعی،عشق واقعی چگونه است،عشق واقعی چیست،عشق واقعی زنان چگونه است،عشق واقعی مردان،عشق واقعی مردان چگونه است،عشق واقعی یعنی،عشق واقعی یک مرد،فواید ازدواج،فواید ازدواج برای خانم ها،فواید ازدواج به موقع،فواید ازدواج دانشجویی،فواید ازدواج در اسلام،فواید ازدواج در سن پایین،فواید ازدواج زود،فواید ازدواج زود هنگام،فواید ازدواج موقت،فواید ازدواج نکردن،فواید جسمی ازدواج،فواید جسمی و روحی ازدواج،فواید روحی ازدواج،فواید مالیات،فواید مالیدن روغن زیتون،فواید مالیدن سیر به صورت،فواید مالیدن شیر به صورت،فواید مالیدن عسل به پوست،فواید مالیدن عسل به صورت،فواید مالیدن ماست به صورت،فواید مالیدن یخ بر روی صورت،فواید مالیدن یخ به صورت،فواید مالیدن یخ روی صورت،کودکان،کودکان استثنایی،کودکان افغانستان،کودکان بی سرپرست،کودکان بیش فعال،کودکان سرطانی،کودکان کار،کودکان کار به انگلیسی،کودکان کار در ایران،کودکانه

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت