ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

فضانوردان در تل های شنی مریخ پیامی با کدهای مورس را کشف کردند

نویسنده: احمد اعجازی

فضانوردان در تل های شنی مریخ پیامی با کدهای مورس را کشف کردند

کدهای مورس,کدهای مورس,کدهای مورس فارسی,اموزش کدهای مورس,یادگیری کدهای مورس,ناسا بالعربی,ناسا چیست,ناسا ویکیبیدیا,ناسا هیوستن,ناسا موجودات فضایی,ناسا اخر الاخبار,ناسا فارسی,ناسا سی سی کم,ناسا 2016,ناسا الفضائیه,مریخ نورد,مریخ نورد کنجکاوی,مریخ چت,مریخ در 5 شهریور,مریخ امشب,مریخ و ماه,مریخ نورد جدید ناسا,مریخ گشت شاهین شهر,مریخ سیاره,مریخ چیست,

ناسا به تازگی بر روی مریخ تعدادی تپه های شنی عجیب و تاریک را یافته که شباهت عجیبی به خط و نقطه های به کار رفته در کدهای مورس دارد.
این نخستین باری نیست که محققان این الگوها را در شن های مریخ مشاهده می کنند، اما این تپه شنی که در بخش جنوبی قطب شمال مریخ قرار دارد، به لطف توپوگرافی منحصر بفرد خود جزییات بیشتری از این الگوها را نمایش می دهد و به دانشمندان اجازه می دهد که این پیام را به حروف ترجمه کنند. در ادامه این خبر با تک شات همراه باشید.
در بیانیه مطبوعاتی ناسا عنوان شده آنچه الگوهای موجود بر روی این توده را متمایز می کند این امر است که این تل شنی در یک منطقه فرورفته دایره ای طبیعی قرار دارد که مقدار شن موجود در آن به اندازه ای نیست که بتواند توسط بادهای محلی جابجا شود.
خطوط در اثر بادهای دو سویه ایجاد می شوند که بدین معنی است که باد در زاویه قائمه به این تپه وزیده است.
در طول زمان، باد که از یکی از طرفین می وزد شن ها را به شکل خطوط طویل و تیره شکل می دهد.

مریخ

نقطه های موجود نیز به نام “تپه های برخانی” شناخته می شوند و کمی ناشناخته تر هستند. دانشمندان ژئوفیزیک معتقدند این نقطه ها زمانی ایجاد می شوند که مانعی در مقابل ایجاد تل های خطی قرار می گیرد. اما ناسا هنوز در این خصوص اطمینان ندارد و به دنبال یافتن این پاسخ نیز این تصویر برداری ها انجام شده است.
محققان ژئوفیزیک امیدوارند با انجام مشاهدات بیشتر بتوانند اطلاعات بیشتری در خصوص چگونگی شکل گیری تل های شنی موجود بر روی مریخ پیدا کنند و به یافته های جدیدی در خصوص احتمال حیات بر روی این کره سرخ در اختیار ما قرار دهند.
در این ضمن، دانشمند سیاره شناس ناسا، ورونیکا بری، این پیام مورس را به حروف انگلیسی ترجمه کرده است. در این پیام حروف زیر دیده می شوند:

NEE NED ZB 6TNN DEIBEDH SIEFI EBEEE SSIEI ESEE SEEE 
بله، مفهومی ندارد؛ اما دانشمندان معتقدند شاید در آینده این اطلاعات آنها را در فهم دقیق تر زندگی بر روی مریخ یاری کند.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت