ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

فرمانده کل سپاه: برجام هرگز به عنوان یک سند افتخار تلقی نشده و نخواهد شد

نویسنده: علی باستانی

فرمانده کل سپاه برجام هرگز به عنوان یک سند افتخار تلقی نشده و نخواهد شد

 

 

فرمانده کل سپاه پاسداران,فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی,فرمانده کل سپاه پاسداران کیست,فرمانده کل سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران,فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب,مجتبی احمدی فرمانده کل سازمان سایبری سپاه پاسداران,فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی,فرماندهان کل سپاه پاسداران,جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران,سایت فرمانده کل سپاه پاسداران,فرمانده کل سپاه پاسداران,فرمانده کل سپاه,فرمانده کل سپاه ایران,فرمانده کل سپاه قدس,فرمانده کل سپاه پاسداران کیست,فرمانده کل سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران,فرمانده کل سپاه کشور,فرمانده کل سپاه گیلان,فرمانده کل سپاه عزیز جعفری,فرمانده کل سپاه سردار جعفری,فرمانده کل سپاه ایران,فرمانده کل سپاه ایران کیست,فرمانده کل سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران,فرمانده کل سپاه پاسداران ایران,فرمانده کل سپاه قدس ایران,فرمانده کل سپاه جمهوری اسلامی ایران,فرمانده کل سپاه قدس,فرمانده کل سپاه قدس ایران,فرمانده کل سپاه قدس کیست,فرمانده کل سپاه پاسداران کیست,فرمانده کل سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران,فرمانده کل سپاه کشور,فرمانده کل سپاه ایران,فرمانده کل سپاه پاسداران ایران,فرمانده کل سپاه قدس ایران,فرمانده سپاه پاسداران کل کشور,فرمانده کل سپاه گیلان,فرمانده کل سپاه عزیز جعفری

 

 

سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری در اولین جلسه شورای عالی فرماندهان سپاه در سال ۹۵ با تبیین مسائل جاری کشور و تحولات منطقه و نقشه‌ها و ترفندهای جدید جبهه دشمن علیه انقلاب و نظام اسلامی و چگونگی مقابله با آن‌ها اظهار کرد: حفظ ظرفیت بقا در انقلاب اسلامی متناسب با شرایط منطقه و کمک به پیشرفت آن، اساس پاسداری غیرمحافظه کارانهٔ ما از انقلاب اسلامی است.

وی افزود: نظام جمهوری اسلامی یک ساخت حقوقی و رسمی دارد که مجلس شورای اسلامی، دولت و قوه قضائیه و سایر دستگاه‌هاست، حفظ این ساخت رسمی لازم و واجب است اما کافی نیست. در دل ساخت حقوقی یک ساخت حقیقی و درونی وجود دارد و باید آن را هم حفظ کرد.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه «شاید این ساخت درونی که‌ همان آرمان‌های جمهوری اسلامی یعنی عدالت، استقلال، آزادی، کرامت انسان، حفظ ارزشهای انقلاب، ایستادگی در مقابل نفوذ دشمن، دفاع از مظلومین عالم به خصوص جهان اسلام و استکبار ستیزی تعریف و تبیین شده است مهم‌تر باشد» گفت: سپاه به سهم خود مراقب و پاسدار این آرمان‌ها به منزله مرزهای فکری، اعتقادی و سیاسی است و دائماً در حال برجسته کردن این مرز‌ها متناسب با مقتضیات هر زمان می‌باشد.

فرمانده کل سپاه در ادامه خاطر نشان کرد: امروز هندسهٔ انقلاب اسلامی عظیم‌تر شده و مرزهای آن گسترش یافته است. جامعهٔ انقلاب اسلامی بین‌المللی و قدرت انقلاب جهانی شده است و سپاه، انقلاب اسلامی را برای عبور و گذار از مرحلهٔ سوم خود، هوشمندانه و غیر محافظه کارانه پاسداری و مراقبت خواهد کرد.

سرلشکر جعفری با اشاره به استحکام ماهیت انقلاب اسلامی و تأثیر آن بر تلاش‌های دشمنان برای مقابله با آن افزود: هاضمهٔ انقلاب اسلامی عظیم‌تر از بحران‌هایی بوده که به آن تحمیل شده است چه جنگ، چه ترور‌ها، چه تحریم‌ها، چه فتنه ۸۸ و چه تحولات سیاسی نظیر روی کارآمدن دولتی مثل دولت اصلاحات و مجلسی مانند مجلس ششم؛ اما تاریخ انقلاب نشان می‌دهد هرکس به دنبال استحاله نظام و توقف انقلاب اسلامی بوده، ماهیت انقلاب اسلامی او را مضمحل و بی‌اعتبار کرده است.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: ما شرایط سخت و دشواری را تجربه کرده‌ایم، سِرّ عبور انقلاب از این شرایط سخت همین روح انقلابی مردم ما بوده است که با پرچمداری حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) توانسته است بر عظیم‌ترین قدرت‌های تاریخ غلبه کند.

وی با بیان اینکه نباید نگران رفتارهای ضدانقلابی بعضی از اشخاص منتسب به انقلاب و نظام بود، خاطرنشان کرد: در مسیر انقلاب متأسفانه بزرگانی حتی در مقیاس جانشینی حضرت امام رحمه الله، که بدلیل فقدان درک و موقعیت ممتاز انقلاب و تحریک پذیری از سوی عناصر بیگانه و ضدانقلاب از مسیر انقلاب که توسط رهبری انقلاب تعریف شده بود منحرف شدند، اما انقلاب اسلامی قدرتمند‌تر از گذشته و به دور از تعلق به اشخاص، شکافتن مسیرهای جدید در جغرافیاهای دوردست را رقم زده و می‌زند.

فرمانده کل سپاه تأکید کرد: تفکرات سیاسی که در تعارض با انقلاب اسلامی و مسیر حق باشد پایدار نمی‌ماند، این تفکرات حتی اگر هم در مقطعی تشکیل دولت و مجلس بدهند پس از مدتی با اراده مردم از جغرافیای سیاسی کشور و انقلاب کنار گذاشته می‌شوند.

سرلشکر جعفری افزود: در عین حال نباید از نظر دور داشت که همواره نفوذ آمریکا در کشورهای مختلف از مسیر جریان سازان معارض غرب‌گرا عبور کرده است و این استراتژی موفق را آمریکا در مورد ما نیز دنبال می‌کند.

وی با تأکید بر ضرورت هوشمندی ملی نسبت به خط نفوذ دشمن در دوره تاریخی نوین انقلاب اسلامی گفت: جریان سازان غرب گرای جدید که عوامل نفوذ راهبرد آمریکا هستند در راهند، اما ملت انقلابی و مؤمن ایران اسلامی اجازهٔ رشد جوانه‌های خیانت این جریان، که به دنبال کور کردن راه امام هستند را هرگز نخواهد داد.

سرلشکر جعفری افزود: گرچه شیوه‌های آمریکا در مقابله با انقلاب اسلامی تحول یافته است اما سپاه و نیروهای انقلاب با رصد و شناسایی به هنگام این شیوه‌ها، مسدود نمودن راه نفوذ آنان را کماکان با قدرت دنبال می‌کنند.

فرمانده کل سپاه در بخش دیگری از سخنان خود با طرح این سوال که آیا برجام می‌تواند الگویی برای حل سایر مشکلات محسوب شود؟ گفت: برجام هسته‌ای اگر به عنوان یک الگو تلقی شود، نشانهٔ کوتاهی فکر و نوعی خود تحقیری است. افرادی هم که امروز از سریال برجام‌ها سخن می‌گویند، ناخواسته‌ همان مسیر ضدانقلاب را در پیش گرفته‌اند و می‌خواهند مردم بزرگ ما را تحقیر نمایند.

وی تأکید کرد: نتیجهٔ تفکر ارزش گذارانه به تعامل با جهان بدون محاسبات انقلابی، ایستادگی و مقاومت برای تحقق اهداف و مصالح نظام و کشور، غربزدگی مزمن خواهد بود.

سرلشکر جعفری برجام را نسخهٔ حداقلی احقاق حق مردم ایران دانست و اظهار کرد: برجام هرگز به عنوان یک سند افتخار تلقی نشده و نخواهد شد. هرچند مقاومت هسته‌ای ملت ایران که دشمن را مجبور به تغییر استراتژی ساخت، یک افتخار بود اما این مقاومت با بخشی از نتیجه آنکه برجام بود متفاوت است.

وی تصریح کرد: برجام یک نسخهٔ دیپلماسی است که با فرجام نامعینی که بخش اعظم آن تعهدات دشمن بدعهد و کینه توز است، نمی‌تواند مدل رفتار حاکمیتی نظام در موضوعات دیگر قلمداد شود.

سرلشکر جعفری در تشریح عوامل و عناصر اصلی تأثیر گذار در مقاومت هسته‌ای ایران اسلامی گفت: مقاومت هسته‌ای مربوط به شجاعت انقلابی رهبری عزیز در هدایت انقلاب و مواجهه با تهدید نظام سلطه، مجاهدت علمی دانشمندان در آزمایشگاه‌ها و تأسیسات هسته‌ای، صبر انقلابی مردم، ایستادگی برابر تحریم‌ها و بالاخره مربوط به پیوند ناگسستنی مردم و رهبری است.

وی با اشاره به برخی زمزمه‌ها و تلاش‌ها در مطرح ساختن سریال برجام‌ها تصریح کرد: در سالهای دور و نزدیک، ما هرگز به برجام‌های دیگر فکر نمی‌کنیم و به غلبه بر دشمن و خاموش کردن صداهای تهدیدآمیز آنان و ایستادگی روی اصول و ارزشهای انقلابیمان می‌اندیشیم.

فرمانده کل سپاه تأکید کرد: مردم ما با اکراه این برجام را پذیرفتند مگر این برجام تاکنون چه نتایجی برای مردم داشته که برجام‌های دیگری را بپذیریم؟ مردم ما، روحیه و تفکر انقلابی را هرگز با روحیه و تفکر انفعالی عوض نمی‌کنند، اگر این گونه بود این قدر شهید نمی‌دادیم، در حالی که هنوز کاروان شهداء در راه است و نوای آنان هر روز شنیده می‌شود.

سرلشکر جعفری در واکنش به مواضع و اظهارات اخیر دولتمردان آمریکایی در موضوع موشکی کشور نیز گفت: سالهاست ما با فرض جنگ گسترده با آمریکا و متحدینش قدرت ساخته‌ایم و همهٔ ظرفیت‌ها و توانمندی خود را برای پیروزی‌های قاطع در برابر چنین دشمنانی گسترش داده‌ایم. ما قبل از آنکه برای گزینه‌های سیاسی و دیپلماتیک آماده باشیم برای گزینهٔ نظامی آماده شده‌ایم.

فرمانده کل سپاه تأکید کرد: ما از جنگ استقبال نمی‌کنیم، اما به گزینهٔ نظامی اگر پیش آید، مانند هشت سال دفاع مقدس به عنوان یک فرصت نگاه می‌کنیم و آمریکا هم مثل گذشته هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

وی با اشاره به دستاورد‌ها و توانمندی‌های موشکی سپاه و تأکید بر ادامه مسیر توسعه آن تصریح کرد: موشک‌هایمان که دقیق‌تر و ویرانگر‌تر شده‌اند بیش از پیش تکثیر خواهند شد و موضع آمریکایی‌ها انفعالی و ناشی از شدت وحشتی است که از توان و آمادگی‌های موشکی سپاه پیدا کرده‌اند لذا دشمنان باید در این وحشت بمانند و دست و پا زدنهای بیشتر، آن‌ها را سریع‌تر در باتلاق خود ساخته‌شان فرو خواهد ‌برد.

فرمانده کل سپاه در ادامه پیرامون نگاه و رفتار سپاه در قبال اقدامات اخیر برخی از کشورهای عربی درشورای همکاری خلیج فارس گفت: رژیم‌هایی نظیر عربستان، بحرین و مانند آن‌ها، مظهر عقب ماندگی سیاسی مدرن هستند و سپاه برای پاسخ به گستاخی‌ها و رفتار سفیهانهٔ آن‌ها، که ناشی از تکیه به قدرت آمریکاست با طراحی و برنامه‌ریزی، آمادگی‌های لازم را ایجاد کرده و منتظر دستور می‌باشد.

وی تصریح کرد: امروز رفتار ذلیلانه حکام برخی از کشورهای عربی در حمایت از اسرائیل و قتل عام مردم بیگناه یمن و فلسطین توسط حکام آل سعود، آبرو و عزت امت عربی را در معرض خطر قرار داده است، در عین حال مطمئن هستیم مردمان سرزمین‌های عربی بزودی تیغ‌های انتقام را برخواهند کشید.

سرلشکر جعفری با تأکید بر اینکه «ما همچنان از بقای نظام سوریه و حاکمیت و یکپارچگی سرزمینی آن حمایت می‌کنیم و هرگز اجازه تجزیه هیچ یک از سرزمین‌های اسلامی را نخواهیم داد» گفت: ما تجزیه را یک راهبرد انگلیسی، آمریکایی و صهیونیستی می‌دانیم، لذا هرگز اجازه تضعیف ملت‌های مسلمان را نداده و از فلسطین نیز همانند گذشته با همهٔ توان و قدرتمان دفاع خواهیم کرد.

فرمانده کل سپاه محافظت از آرامش و امنیت لبنان را امری مهم توصیف و خاطرنشان کرد: ما از زیبا‌ترین واقعیت شرق مدیترانه یعنی حزب الله لبنان با جان و دل حمایت و دفاع خواهیم کرد و مطمئن هستیم مسلمانان و آزادگان جهان واکنش قدرتمندی به تروریست نامیدن حزب الله – این فخر دنیای اسلام و عرب – به رژیم‌های عربی در آستانهٔ زوال داده و آن‌ها پیامد رفتار جاهلانهٔ خود را دریافت خواهند کرد.

سرلشکر جعفری تصریح کرد: ما مردم فلسطین و یمن را تنها نخواهیم گذاشت و شمشیر انصار الله به یاری خدای بزرگ برنده‌تر خواهد شد.

فرمانده کل سپاه در بخش دیگری از سخنان خود با ارزیابی روند اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در کشور و مسئولیت نهاد‌ها و دستگاه‌ها در این عرصه گفت: ارزیابی‌ها نشان می‌دهد حرکت نهادهای مسئول و دستگاههای اجرایی برای تحقق اقتصاد مقاومتی ضعیف و غیرقابل قبول بوده و نیازمند جهش‌های جدی در این عرصه می‌باشند.

وی با بیان اینکه «مجلس و دولت در عرصه حل مشکلات معیشتی از طریق محقق نمودن اقتصاد مقاومتی به مردم و انقلاب بدهکارند» تأکید کرد: سپاه همهٔ توان و ظرفیت‌های ممکن را برای مشارکت در اقتصاد مقاومتی در اختیار دولت قرار داده و خواهد داد. ما مشکلات اقتصادی مردم را درک می‌کنیم. لذا همکاری با دولت در این عرصه را یکی از اولویت‌های اصلی سپاه و بسیج می‌دانیم.

فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: ما مطمئن هستیم با کنار گذاردن اقتصاد عاریتی و تکوین اقتصاد مقاومتی بخش اعظم نقشه‌های آمریکا برای نفوذ در کشور اب‌تر و میرا خواهد ماند.

سرلشکر جعفری با تأکید بر اینکه سرنوشت جمهوری اسلامی ایران با اقتصاد مقاومتی گره خورده افزود: متأسفیم بیش از دو سال از فرمان و تأکید مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) بر اجرایی شدن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی می‌گذرد و هنوز اقدام عمده و اساسی‌ای در این رابطه صورت نگرفته است.

وی گفت: گویی هنوز اصول، شاخصه‌ها و مؤلفه‌های اصلی اقتصاد مقاومتی برای دست اندرکاران اقتصاد کشور، جا نیفتاده و همچنان همه دستگاه‌ها به روشهای سنتی اقتصادی غلط گذشته که در شرایط جنگ اقتصادی اصلاً جواب نمی‌دهد، عادت کرده‌اند.

سرلشکر جعفری در پایان گفت: در سال اقدام و عمل اقتصاد مقاومتی، ابتدا بایستی ابعاد و مؤلفه‌های آن درست فهم شود و سپس برای اجرا، برنامه‌ریزی‌های جدی و واقعی صورت گیرد تا به یاری خدای بزرگ مردم نجیب و انقلابی ما بتوانند از تحریم‌ها و فشارهای خصمانهٔ اقتصاد دشمنان، به سلامت عبور کنند.

برچسب ها : bergamo 2،bergamo 2014 conference،bergamo 2019،bergamo 2035،bergamo 24،bergamo 25 aprile،bergamo 2night،pre game playlist 2014،pre game songs 2014،اخبار آخرین روز ثبت نام،اخبار آخرین روز ثبت نام انتخابات،اخبار آخرین روز ثبت نام ریاست جمهوری،اخبار به روز ژنو،اخبار به روز طلا،اخبار پنجمین روز ثبت نام،اخبار تكنولوژي روز،اخبار ذاغ روز،اخبار روز،اخبار روز آخر ثبت نام انتخابات،اخبار روز آذربایجان شرقی،اخبار روز آکا،اخبار روز آلمان،اخبار روز آلودگی هوا،اخبار روز آمریکا،اخبار روز آموزش و پرورش،اخبار روز آنلاين،اخبار روز آنلاین،اخبار روز آهن آلات،اخبار روز آی تی،اخبار روز ارومیه،اخبار روز از ژنو،اخبار روز اصلاح طلبان،اخبار روز افغانستان،اخبار روز اقتصادی،اخبار روز اقلیم کردستان،اخبار روز المان،اخبار روز امریکا،اخبار روز انتخابات،اخبار روز ایران،اخبار روز ایران بدون سانسور،اخبار روز ایران بی بی سی،اخبار روز ایران و جهان تصویری،اخبار روز بازار طلا،اخبار روز بازیگران،اخبار روز بازیگران ایرانی،اخبار روز باشگاه استقلال،اخبار روز باشگاه پرسپولیس،اخبار روز برجام،اخبار روز بلژیک،اخبار روز به زبان انگلیسی،اخبار روز بوشهر،اخبار روز بی بی سی،اخبار روز بی بی سی فارسی،اخبار روز پاریس،اخبار روز پدیده شاندیز،اخبار روز پرسپوليس،اخبار روز پرسپولیس،اخبار روز پرورش اندام،اخبار روز پزشكي،اخبار روز پزشکی،اخبار روز پناهجویان،اخبار روز پناهندگان،اخبار روز پنجشنبه،اخبار روز پنجم ثبت نام،اخبار روز تابناک،اخبار روز تامین اجتماعی،اخبار روز تایلند،اخبار روز تبريز،اخبار روز تبریز،اخبار روز تراکتور،اخبار روز ترکیه،اخبار روز تصویری،اخبار روز تکنولوژی،اخبار روز تهران،اخبار روز جاری باشگاه استقلال تهران،اخبار روز جاستین بیبر،اخبار روز جاستین وسلنا،اخبار روز جالب،اخبار روز جام جم،اخبار روز جمعه،اخبار روز جهان،اخبار روز جهان بی بی سی،اخبار روز جهان فوتبال،اخبار روز جهان نیک صالحی،اخبار روز جهان و ایران،اخبار روز چ،اخبار روز چابهار،اخبار روز چالوس،اخبار روز چلسی،اخبار روز چهارشنبه،اخبار روز چهارم المپیک،اخبار روز چهارمحال و بختیاری،اخبار روز چهان،اخبار روز چیست،اخبار روز چین،اخبار روز حسابداری،اخبار روز حسن روحانی،اخبار روز حقوق بین الملل،اخبار روز حقوقی،اخبار روز حوادث،اخبار روز حوادث ايران،اخبار روز حوادث ایران،اخبار روز حوادث تهران،اخبار روز حوادث دنیا،اخبار روز حیوانات،اخبار روز خودرو،اخبار روز داعش،اخبار روز داغ،اخبار روز دانشجو،اخبار روز در افغانستان،اخبار روز دزفول،اخبار روز دلار،اخبار روز دنیا،اخبار روز دنیا بدون سانسور،اخبار روز دنیای کامپیوتر،اخبار روز دنیای کشتی کج،اخبار روز دوم ثبت نام انتخابات،اخبار روز دوم ثبت نام ریاست جمهوری،اخبار روز رئال مادرید،اخبار روز رادیو فردا،اخبار روز رامسر،اخبار روز رشت،اخبار روز روحانی،اخبار روز روزنامه ها،اخبار روز روزنامه های ایران،اخبار روز روزنامه همشهری،اخبار روز روسیه،اخبار روز ریاست جمهوری،اخبار روز زابل،اخبار روز زاهدان،اخبار روز زرند،اخبار روز زرین دشت،اخبار روز زعفران،اخبار روز زلزله،اخبار روز زنان،اخبار روز زنجان،اخبار روز زنده،اخبار روز زیست شناسی،اخبار روز ژنتیک،اخبار روز ژنو،اخبار روز ساناز زارع ثانی،اخبار روز سرپل ذهاب،اخبار روز سکه،اخبار روز سه شنبه،اخبار روز سوئد،اخبار روز سوریه،اخبار روز سوم ثبت نام انتخابات،اخبار روز سیاسی،اخبار روز سیاسی ایران،اخبار روز سیاسی ایران و جهان،اخبار روز سینما،اخبار روز سینمای ایران،اخبار روز سینمای جهان،اخبار روز شاهرود،اخبار روز شاهین بوشهر،اخبار روز شبستر،اخبار روز شبکه خبر،اخبار روز شبکه کلمه،اخبار روز شنبه،اخبار روز شهرستان دزفول،اخبار روز شهرستان صومعه سرا،اخبار روز شهرستان مرند،اخبار روز شهرکرد،اخبار روز شیراز،اخبار روز صدای امریکا،اخبار روز صنایع غذایی،اخبار روز صنعت برق،اخبار روز صنعت و معدن،اخبار روز صومعه سرا،اخبار روز طبس،اخبار روز طلا،اخبار روز طلا و ارز،اخبار روز طلا و سکه،اخبار روز طلوع نیوز،اخبار روز طنز،اخبار روز ظریف،اخبار روز ظهور،اخبار روز عراق،اخبار روز عربستان،اخبار روز عسلویه،اخبار روز عصر ایران،اخبار روز علمی،اخبار روز علمی جهان،اخبار روز علی دایی،اخبار روز عيد فطر،اخبار روز عید فطر،اخبار روز فارس،اخبار روز فرانسه،اخبار روز فرهنگیان،اخبار روز فناوری،اخبار روز فناوری اطلاعات،اخبار روز فوتبال،اخبار روز فوتبال اروپا،اخبار روز فوتبال ایران،اخبار روز فوتبال ایران و جهان،اخبار روز فوتبالی،اخبار روز قیمت خودرو،اخبار روز قیمت طلا،اخبار روز کاشان،اخبار روز کربلا،اخبار روز کرج،اخبار روز کردستان عراق،اخبار روز کرمان،اخبار روز کرمانشاه،اخبار روز کشاورزی،اخبار روز کشتی کج،اخبار روز کشور،اخبار روز کلش،اخبار روز گاردین،اخبار روز گچساران،اخبار روز گذشته،اخبار روز گرجستان،اخبار روز گردشگری،اخبار روز گرگان،اخبار روز گلدره،اخبار روز گوشی،اخبار روز گوشی موبایل،اخبار روز گیلان،اخبار روز لارستان،اخبار روز لالیگا،اخبار روز لبنان،اخبار روز لپ تاپ،اخبار روز لردگان،اخبار روز لیران،اخبار روز لیگ برتر،اخبار روز لیگ برتر ایران،اخبار روز لیگ برتر فوتبال،اخبار روز لیگ برتر فوتبال ایران،اخبار روز ماشین،اخبار روز ماهواره،اخبار روز مجلس،اخبار روز مرند،اخبار روز مسکن،اخبار روز مشهد،اخبار روز مصر،اخبار روز مهاجرین افغان،اخبار روز مهندسی صنایع،اخبار روز موبایل،اخبار روز موسسه ثامن الحجج،اخبار روز نروژ،اخبار روز نيک صالحي،اخبار روز نیشابور،اخبار روز نیک صالحی،اخبار روز هالیوود،اخبار روز هرات،اخبار روز هرمزگان،اخبار روز همدان،اخبار روز همشهری،اخبار روز هنرمندان،اخبار روز هنرمندان ایرانی،اخبار روز هنرمندان سینما،اخبار روز هنری،اخبار روز هواشناسی،اخبار روز و جدید،اخبار روز و جهان،اخبار روز و حوادث،اخبار روز والیبال،اخبار روز ورزش،اخبار روز ورزشي ايران،اخبار روز ورزشی،اخبار روز ورزشی ایران،اخبار روز ورزشی فوتبال،اخبار روز ورزشی فوتبال ایران،اخبار روز یارانه،اخبار روز یارانه ها،اخبار روز یارانه های نقدی،اخبار روز یارانها،اخبار روز یاهست،اخبار روز یاهو،اخبار روز یزد،اخبار روز یکشنبه،اخبار روز یمن،اخبار روز+عکس،اخبار روزنامه ها،اخبار ژنو روز جمعه،استخدام سپاه ولي امر،استخدامی سپاه ولی امر،برجام 2،برجام انگلیسی،برجام به انگلیسی،برجام به چه معناست،برجام به چه معنی است،برجام دو،برجام معنی،برجام یعنی چه،برجام یعنی چی،جانبازان سند افتخار نظام،جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران،سایت سپاه ولی امر،سایت فرمانده کل سپاه پاسداران،سپاه،سپاه بدر،سپاه بدر ایران،سپاه بدر چیست،سپاه بدر داعش،سپاه بدر در سوریه،سپاه بدر در عراق،سپاه بدر عراق،سپاه بدر عراق ویکی پدیا،سپاه بدر ویکی،سپاه بدر ویکی پدیا،سپاه پاسداران،سپاه حفاظت ولي امر،سپاه دانش،سپاه دانش به انگلیسی،سپاه دانش پهلوی،سپاه دانش چیست،سپاه دانش زنان،سپاه دانش قبل از انقلاب،سپاه دانشکده افسری،سپاه دانشگاه،سپاه دانشگاه افسری،سپاه دانشگاه امام حسین،سپاه قدس،سپاه قدس استخدام،سپاه قدس ایران،سپاه قدس داعش،سپاه قدس در برابر داعش،سپاه قدس در سوریه،سپاه قدس در عراق،سپاه قدس در یمن،سپاه قدس گیلان،سپاه قدس و داعش،سپاه محمد رسول الله،سپاه محمد رسول الله آدرس،سپاه محمد رسول الله تلفن،سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ،سپاه محمد رسول الله سئول،سپاه محمد رسول الله سايت،سپاه محمد رسول الله ص،سپاه محمد رسول الله ص تهران بزرگ،سپاه محمد رسول الله علمی کاربردی،سپاه محمد رسول الله+سایت،سپاه نیوز،سپاه نیوز آذربایجان غربی،سپاه نیوز اردبیل،سپاه نیوز خوزستان،سپاه نیوز داعش،سپاه نیوز قزوین،سپاه نیوز مازندران،سپاه نیوزپ،سپاه نیوزچ،سپاه نیوزر،سپاه ولی امر،سپاه ولی امر (عج)،سپاه ولی امر آپارات،سپاه ولی امر استخدام،سپاه ولی امر عکس،سپاهان،سپاهان النصر،سپاهان باتری،سپاهان دانه،سپاهان دکور،سپاهان رویش،سپاهان سقف،سپاهان شهر،سپاهان همراه،سپاهان همراه اصفهان،سپاهان همراه اصفهان خیابان فردوسی،سپاهان همراه تهران،سپاهان همراه در اصفهان،سپاهان همراه علاالدین،سپاهان همراه فردوسی،سپاهان همراه لوازم جانبی،سپاهان همراه مشهد،سپاهان همراه موبایل،شهدا سند افتخار،فرمانده سپاه پاسداران کل کشور،فرمانده سپاه ولي امر،فرمانده كل سپاه پاسداران،فرمانده کل سپاه،فرمانده کل سپاه ایران،فرمانده کل سپاه ایران کیست،فرمانده کل سپاه پاسداران،فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب،فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی،فرمانده کل سپاه پاسداران ایران،فرمانده کل سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران،فرمانده کل سپاه پاسداران کیست،فرمانده کل سپاه جمهوری اسلامی ایران،فرمانده کل سپاه سردار جعفری،فرمانده کل سپاه عزیز جعفری،فرمانده کل سپاه قدس،فرمانده کل سپاه قدس ایران،فرمانده کل سپاه قدس کیست،فرمانده کل سپاه کشور،فرمانده کل سپاه گیلان،فرماندهان کل سپاه پاسداران،فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی،مجتبی احمدی فرمانده کل سازمان سایبری سپاه پاسداران،معنی برجام چیست

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت