ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

فتح‌الله گولن هیلاری را دوست دارد!

نویسنده: علی باستانی

فتح‌الله گولن هیلاری را دوست دارد!

 

فتح الله گولن,فتح الله گولن و ایران,فتح الله گولن ویکیبیدیا,فتح الله گولن wiki,فتح الله گولن ترکیه,فتح الله گولن شیعه,فتح الله گولن من هو,فتح الله گولن اردو,فتح الله گولن در ترکیه,فتح الله گولن یوتیوب,هیلاری کلینتون,هیلاری کلینتون و ایران,هیلاری کلینتون داعش,هیلاری کلینتون وزیر,هیلاری کلینتون همجنس بازی,هیلاری کلینتون و همجنس بازی,هیلاری کلینتون و داعش,هیلاری کلینتون قبل از عمل,هیلاری کلینتون عکس,هیلاری کلینتون در پارازیت,

 

مردی که مقصر کودتای ناکام ترکیه معرفی شده، می‌گوید که در زمان بروز رسوایی لوینسکی برای بیل کلینتون، دوست مکاتبه‌ای هیلاری بوده است.

فتح‌الله گولن، روحانی ترک‌تبار ساکن ایالت پنسیلوانیای آمریکا که جزو مخالفان اردوغان محسوب می‌شود، یکی از حامیان هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکاست.

گولن در مصاحبه با دیلی بیست با ستایش از وزیر امور خارجه سابق آمریکا گفت: از نظر من کلینتون زنی شجاع و مهربان است. در جریان کمپین انتخاباتی کلینتون برای سنا، دیدار کوتاهی داشتیم. آن دورانی که بیل کلینتون (رئیس‌جمهوری وقت آمریکا) دچار مشکل شده بود، نامه‌ای برای او نوشتم و گفتم که او رئیس‌جمهوری موفق است و هیلاری پاسخ آن را داد. می‌دانستم که او امید بزرگی برای کشورش است.

به گفته گولن، پس از بروز رسوایی جنسی بیل کلینتون با مونیکا لوینسکی، کارآموز کاخ سفید “شرایط دشواری” به وجود آمد. کمپین هیلاری کلینتون واکنشی به اظهارات گولن نداشته است. گولن و دستیارانش هم نتوانستند که کپی نامه‌ مورد نظر هیلاری را به خبرنگار دیلی بیست نشان دهند.

این مخالف دولت رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه که سابقا دوست و متحد او بوده است، گفت: اگر کلینتون در انتخابات پیروز شود، قطعا منافع آمریکا را در اولویت قرار می‌دهد. او قطعا موضع و روابط کشورش با سایر جهان را در اولویت قرار می‌دهد و بنابراین ما او را به وارد کردن خرده مسائلمان در دستورکاری او مشغول نمی‌کنیم.

گولن فردی است که از طرف اردوغان به عنوان مغز متفکر کودتای 15 – 16 ژوئیه معرفی می‌شود. با این حال، گولن هرگونه مشارکت در کودتای ناکام را رد کرده و دولت اردوغان را با نازی‌ها مقایسه کرده است.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت