ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

عکاسی از کودک خجالتی، سخت اما شدنی!

نویسنده: علی باستانی

عکاسی از کودک خجالتی، سخت اما شدنی!

 

 

کودک خجالتی برخورد کنیم؟,چگونه با کودکان خجالتی برخورد کنیم,کودک خجالتی و ترسو,کودک خجالتی من,کودکان خجالتی,کودکان خجالتی و کمرو,کودکان خجالتی در مهد کودک,کودک خجالتی,کودکان خجالتی,کودک خجالتی و ترسو,کودک خجالتی برخورد کنیم؟,روانشناسی کودکان خجالتی,با کودکان خجالتی چه کنیم,تربیت کودکان خجالتی,کودکان خجالتی+درمان,درمان کودکان خجالتی,کودکان خجالتی و کمرو,کودک خجالتی,کودکان خجالتی,کودک خجالتی و ترسو,کودک خجالتی برخورد کنیم؟,تربیت کودک خجالتی,رفتار با کودک خجالتی,کودک خجالتی من,کودکان خجالتی,روانشناسی کودک خجالتی,برخورد با کودک خجالتی,درمان کودک خجالتی,درمان کودکان خجالتی,راه درمان کودک خجالتی,راههای درمان کودک خجالتی,راههای درمان کودکان خجالتی,روانشناسی کودک خجالتی,روانشناسی کودکان خجالتی

 

 

وقتی شما می خواهید از بچه ها عکس بگیرید ، بعضی وقت ها با بچه هایی بسیار خجالتی برخورد می کنید که به راحتی حاضر به گرفتن عکس نمی شوند و خودشان را پشت چیزی مخفی می کنند. این کار شما را سخت خواهد کرد و باعث می شود که نتوانید عکس خوبی از آنها بگیرید. در این مطلب به نکاتی اشاره خواهیم کرد که شما با استفاده از آنها می توانید بر این مشکل غلبه نمایید.

برای عکاسی از کودک خجالتی ابتدا خودتان را معرفی کنید

این اولین بار است که شما سوژه کوچولویتان را می بیند . در ابتدا با او همسطح شوید و بگویید که او را یک انسان بزرگ می بینید. بگویید که چطور و چه کاری میخواهید انجام دهید و به او بگویید که پیشنهاد میکنم خیلی به عکس گرفتن توجه نکنی لازم نیست کار خاصی انجام بدهی و سعی کن به وقتی که شادی توجه کنی و نتیجه کار را برایش مشخص کنید که در انتها می تواند عکسی زیبا داشته باشد.
هنگام عکس گرفتن از کودک خجالتی به او فضای بیشتری بدهید

وقتی با یک کودک خجالتی طرف هستید،از او فاصله بگیرید و با فاصله بیشتری از او بیاستید نزئیک شدن شما به کودک باعث میشود او احساس خوبی نداشته باشد و در نتیجه عکس خوبی حاصل نشود.

وقت عکاسی برای کودک علاقه ایجاد کنید

مهم نیست که فاصله سنی شما با سوژه چقدر است . بهترین نتیجه را وقتی میگیرید که با او با احترام رفتار کنید ، از او سوالاتی بپرسید و با او به بحث بپردازید ، از او نظر بخواهید و کمی با او گرم تر و صمیمی تر شوید. شاید شما بتوانید با این کار علاقه او را نسبت به عکاسی بیشتر کنید و خجالت آنها را منفی سازید.

در عکاسی از کودکان کمرو اجازه دهید تا آنها خودشان باشند

عکاسی از کودک خجالتی ، سخت اما شدنی!

بعضی از بچه ها بر خلاف آنهایی که پر جنب و جوش هستند و شیطنت از آنها می بارد، خجالتی و درونگرا هستند. حتما به دنبال این نباشید که به آنها حالت خاصی بدهید و یا اینکه حتما در حالت خندیدن از آنها عکس بگیرید. شما می توانید در همان حالتی که پشت پدر و یا مادرشان مخفی شده اند از آنها عکس بگیرید و یا وقتی که گوشه ای یا کنار درختی به آرامی نشسته اند بدون آنکه متوجه شوند از آنها عکس بگیرید و منتظر لبخند آنها نباشید.ابن را بدانید که همان عکس ها میتواند خاطره ای برای او شود.

اجازه دهید با چیزی که راحت تر است عکس بگیرد

حالا که شما یک سوژه کوچک خجالتی داریدبگذارید خودش انتخاب کند که با چه چیزی میخواهد عکس بگیرد مثلا یک اسباب بازی خاص و یا یک لباس خاص. اگر بخواهید به یک حالت خاص تاکید کنید شاید هیچ وقت نتوانید عکسی ازو او بگیرید پس فرصت را غنیمت بشمرید.

فراموش نکنید که لبخند بزنید

به عبارت ساده اگر شما نتوانید با کودک صمیمیتی ایجاد کنید و با او دوست شوید هیچگاه کودک نمیتواند با شما گرم بگیرد و شما هم نمی توانید عکس خوبی بگیرید.

گرفتن عکس از کودکان لذت فراوانی دارد که هر عکاسی میتواند با رعایت نکات فوق به این عکاسی بپردازد و از این فرشته های کوچک عکس بگیرد. این روشها کاملا امتحان شده است و جواب داده.امیدوارم که استفاده کنید و جواب بگیرید.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت