ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

علت پوسیدگی دندان های دارا و ندارها/۱۵ دقیقه طلایی شستن دهان

نویسنده: احمد اعجازی

علت پوسیدگی دندان های دارا و ندارها/۱۵ دقیقه طلایی شستن دهان

,علت پوسیدگی دندان,علت پوسیدگی دندان کودکان,علت پوسیدگی دندان چیست,علت پوسیدگی دندان,علت پوسیدگی دندانها,علت پوسیدگی دندان از داخل,علت پوسیدگی دندان در کودکان,علت پوسیدگی دندانها,علت پوسیدگی دندانهای جلو,علت پوسیدگی دندان شیری,علت پوسیدگی دندان کودکان زیر دو سال,دلیل پوسیدگی دندان کودکان,علل پوسیدگی دندان کودکان,علل پوسیدگی دندان در کودکان,علت پوسیدگی دندان کودک,علت پوسیدگی دندان نوزادان,علت پوسیدگی دندان در کودکان زیر 2 سال,علل پوسیدگی دندان کودک,علت پوسیدگی دندانها چیست,دلیل پوسیدگی دندان چیست,علت پوسیدگی دندان ها,علت پوسیدگی دندان نوزاد,علت پوسیدگی دندانهای شیری,علت پوسیدگی سریع دندانها,علل پوسیدگی دندان شیری,علل پوسیدگی دندانهای شیری,شستن دهان بعد از دهانشویه,شستن دهان با آب نمک,شستشوی دهان با آب نمک,فواید شستن دهان با آب نمک,شستن دهان روزه دار,شستن دهان روزه دار مکارم,شستشوی دهان روزه دار,حکم شستن دهان روزه دار,شستن دهان در روزه داری,شستن دهان برای روزه دار,شستن دهان هنگام روزه داری,شستن دهان در زمان روزه داری,حکم شستن دهان برای روزه دار,شستن دهان در ماه رمضان,حکم شستن دهان در ماه رمضان,شستشوی دهان در ماه رمضان,شستن دهان در ماه مبارک رمضان,شستن دهان ماه رمضان,شستن دهان روزه را باطل میکند؟,ایا شستن دهان روزه را باطل میکند,ایا شستن دهان با اب روزه را باطل میکند,شستن دهان روزه,شستن دهان روزه را باطل می کند,شستن دهان هنگام روزه,شستن دهان و روزه,شستن دهان در زمان روزه,حکم شستن دهان در روزه,شستن دهان در هنگام روزه,حکم شستن دهان هنگام روزه,شستن دهان با جوش شیرین,شستن دندان با جوش شیرین,شستشوی دهان با جوش شیرین,شستن دهان با جوش شیرین,شستشوی دندان با جوش شیرین,عوارض شستن دندان با جوش شیرین,شستن دندان ها با جوش شیرین,شستن دهان نوزاد با جوش شیرین,نحوه شستن دندان با جوش شیرین,شستن دهان با نمک,شستشوی دهان با نمک,شست و شوی دهان با نمک,شستن دهان در غسل,شستن داخل دهان در غسل

تاریخ انتشار : یکشنبه, 09 آبان 1395

رئیس انجمن متخصصین دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی ایران، توجه به ۱۵ دقیقه طلایی برای شستن دهان بعد از خوردن مواد غذایی و خوراکی ها، برای پیشگیری از پوسیدگی دندان ها، مهم برشمرد.

دکتر محمد حسین رضوانی در گفتگو با مهر، به وضعیت مسواک زدن در نزد احاد مختلف جامعه اشاره کرد و گفت: متاسفانه برای مسواک زدن، به مردم خوب آموزش داده نشده و همین مسئله، مهمترین علت پوسیدگی دندان ها در ایران است.

 

وی با تاکید بر اینکه پوسیدگی دندان ها به راحتی قابل پیشگیری است، افزود: با رعایت ساده ترین روش ها، می توان جامعه ای داشت که مردم آن دندان های پوسیده نداشته باشند.

 

رضوانی ادامه داد: اگر مردم بدانند با مسواک زدن و نخ دندان، به راحتی می توان از پوسیدگی دندان ها جلوگیری کرد، قطعا سراغ مسواک زدن خواهند رفت.

 

این متخصص دندانپزشکی ترمیمی اظهارداشت: مجموعه دستورات بهداشتی، بر رعایت محیط پاکیزه و عاری از میکروب در دهان تاکید دارد.

 

وی با عنوان این مطلب که مواد شیرین را باید کمتر خورد، گفت: مسواک زدن بعد از خوردنی ها و حداقل شستن دهان حتی با آب خالی، می تواند از ماندن مواد تخریب کننده روی دندان ها جلوگیری کند.

 

رضوانی به ۱۵ دقیقه طلایی برای مسواک زدن و شستن دهان اشاره کرد و افزود: مردم باید برای مسواک زدن و نخ دندان کشیدن، وقت بگذارند. زیرا، بررسی ها نشان داده است که بعد از هر خوردنی، تنها ۱۵ دقیقه برای از بین بردن مواد تخریب کننده دندان ها که در مواد قندی وجود دارد، فرصت داریم. زیرا، بعد از ۱۵ دقیقه حیاتی، این مواد بر لایه های دندان نفوذ کرده و به تدریج عامل پوسیدگی دندان می شوند.

 

رئیس انجمن متخصصین دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی ایران، گفت: توصیه ما این است که در این ۱۵ دقیقه طلایی یا مسواک بزنند و یا حداقل دهان را شستشو دهند.

 

وی همچنین بر استفاده از نخ دندان برای تمیز کردن سطح دندان ها از پلاک میکروب تاکید کرد و افزود: برای ترویج فرهنگ مسواک زدن، باید به مدارس رفت و دانش آموزان را ترغیب کرد مسواک بزنند.

 

رضوانی با عنوان این مطلب که اکثریت اقشار محروم جامعه مسواک نمی زنند، گفت: علت این مسئله نمی تواند مسائل اقتصادی باشد. بلکه به خاطر مسائل فرهنگی است، چون تهیه مسواک و خمیر دندان هزینه چندانی برای خانواده ها ندارد. در حالی که آمار پوسیدگی دندان ها در بین قشر محروم و بی بضاعت جامعه بالاست.

 

وی ادامه داد: البته در بین قشر مرفه نیز شاهد پوسیدگی دندان ها هستیم که علت آن به خاطر مصرف زیاد مواد قندی است.

 

به گفته رضوانی، اقدام وزارت بهداشت برای فلوراید تراپی در مدارس، بهترین کار برای پیشگیری از پوسیدگی دندان است.

برچسب ها : ایا شستن دهان با اب روزه را باطل میکند،ایا شستن دهان روزه را باطل میکند،حکم شستن دهان برای روزه دار،حکم شستن دهان در روزه،حکم شستن دهان در ماه رمضان،حکم شستن دهان روزه دار،حکم شستن دهان هنگام روزه،دلیل پوسیدگی دندان چیست،دلیل پوسیدگی دندان کودکان،شست و شوی دهان با نمک،شستشوی دندان با جوش شیرین،شستشوی دهان با آب نمک،شستشوی دهان با جوش شیرین،شستشوی دهان با نمک،شستشوی دهان در ماه رمضان،شستشوی دهان روزه دار،شستن داخل دهان در غسل،شستن دندان با جوش شیرین،شستن دندان ها با جوش شیرین،شستن دهان با آب نمک،شستن دهان با جوش شيرين،شستن دهان با جوش شیرین،شستن دهان با نمک،شستن دهان برای روزه دار،شستن دهان بعد از دهانشویه،شستن دهان در روزه داری،شستن دهان در زمان روزه،شستن دهان در زمان روزه داری،شستن دهان در غسل،شستن دهان در ماه رمضان،شستن دهان در ماه مبارک رمضان،شستن دهان در هنگام روزه،شستن دهان روزه،شستن دهان روزه دار،شستن دهان روزه دار مکارم،شستن دهان روزه را باطل می کند،شستن دهان روزه را باطل میکند؟،شستن دهان ماه رمضان،شستن دهان نوزاد با جوش شیرین،شستن دهان هنگام روزه،شستن دهان هنگام روزه داری،شستن دهان و روزه،علت پوسيدگي دندان،علت پوسيدگي دندان نوزاد،علت پوسيدگي دندانها،علت پوسیدگی دندان،علت پوسیدگی دندان از داخل،علت پوسیدگی دندان چیست،علت پوسیدگی دندان در کودکان،علت پوسیدگی دندان در کودکان زیر 2 سال،علت پوسیدگی دندان شیری،علت پوسیدگی دندان کودک،علت پوسیدگی دندان کودکان،علت پوسیدگی دندان کودکان زیر دو سال،علت پوسیدگی دندان نوزادان،علت پوسیدگی دندان ها،علت پوسیدگی دندانها،علت پوسیدگی دندانها چیست،علت پوسیدگی دندانهای جلو،علت پوسیدگی دندانهای شیری،علت پوسیدگی سریع دندانها،علل پوسیدگی دندان در کودکان،علل پوسیدگی دندان شیری،علل پوسیدگی دندان کودک،علل پوسیدگی دندان کودکان،علل پوسیدگی دندانهای شیری،عوارض شستن دندان با جوش شیرین،فواید شستن دهان با آب نمک،نحوه شستن دندان با جوش شیرین

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت