ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

علت تشنگی قبل از خواب چیست؟

نویسنده: احمد اعجازی

علت تشنگی قبل از خواب چیست؟

,تشنگی خواب,تشنگی در خواب,تشنگی هنگام خواب,تشنگی تعبیر خواب,تشنگی در خواب تعبیر,تعبیر خواب تشنگی مرده,تعبیر خواب تشنگی و آب خوردن,تعبیر خواب تشنگی زیاد,تشنگی مرده در خواب,تشنگی زیاد در خواب,علت تشنگی در خواب,علت تشنگی در خواب,تعبیر تشنگی در خواب,دیدن تشنگی در خواب,احساس تشنگی در خواب,تعبیر تشنگی مرده در خواب,علت تشنگی هنگام خواب,تعبیر تشنگی در خواب,تعبیر خواب تشنگی و سیراب نشدن,تعبیر خواب تشنگی در بیابان,تعبیر خواب تشنگی مردگان,تعبیر دیدن تشنگی در خواب,تعبیر تشنگی زیاد در خواب,تعبیر تشنگی شدید در خواب,تعبیر خواب تشنگی مرده در خواب,تعبیر خواب تشنگی زیاد در خواب,دلیل تشنگی زیاد در خواب,علت تشنگی زیاد در خواب,علت تشنگی زیاد در بارداری,دلیل تشنگی زیاد در بارداری,علت تشنگی زیاد در دوران بارداری,علت تشنگی زیاد در حاملگی,علت تشنگی زیاد در اواخر بارداری,علت تشنگی زیاد,علت تشنگی زیاد در شب,علت تشنگی زیاد چیست,علت تشنگی زیاد در کودکان,علت تشنگی زیاد و خشکی دهان,علت تشنگی زیاد و تکرر ادرار,علت تشنگی زیاد کودکان,علت تشنگی شبانه,علت تشنگی شبانه چیست,دلیل تشنگی شبانه,علت تشنگی بیش از حد,علت تشنگی بیش از حد چیست,دلیل تشنگی بیش از حد,علت تشنگی در خواب,علت تشنگی در خواب,دلیل تشنگی در خواب,علت تشنگی زیاد در خواب,علت تشنگی شدید در خواب,علت تشنگی هنگام خواب,دلیل تشنگی زیاد در خواب,علت تشنگی,علت تشنگی در دوران بارداری,علت تشنگی در بارداری,علت تشنگی و خشکی دهان,علت تشنگی در بارداری چیست,علت تشنگی در بارداری,دلیل تشنگی در بارداری,علت تشنگی شدید در بارداری,علت تشنگی بارداری,دلیل تشنگی و خشکی دهان,علت خشکی دهان و احساس تشنگی

زمانی که بدن آبش را از دست نداده، تشنگی را در آنها تحریک می کند

 

محققان کانادایی شواهدی پیدا کرده‌اند که نشان می‌دهد ساعت زیستی بدن باعث می‌شود که قبل از خواب تشنه شویم. در واقع عصب های تشنگی در بدن ما تحریک می شود تا با نوشیدن آب در طول شب آب بدن ما تامین باشد.

 

این تیم می‌گوید اگر فرایند‌های مربوط به تشنگی وقت خواب را بفهمیم، می‌توانیم اطلاعاتی درباره بعضی از جنبه‌های عجیب و آزاردهنده زندگی روزمره به دست بیاوریم که بر ساعت زیستی ما تاثیر می‌گذارند، مثل پرواززدگی یا تغییر شیفت های کاری.

 

این تیم از تحقیقات قبلی می‌دانست که موش‌ها قبل از خواب میزان آب دریافتی بدنشان را بیشتر می کنند. اما علت این کار مشخص نبود. بنابراین محققان آزمایش هایی روی موش ها انجام دادند تا علت این موضوع را بفهمند.

 

محققان می‌گویند دریافت آب قبل از خواب عمدتا برای تامین آب بدن این جانور در طول چرخه خواب آنهاست. این نشان می‌دهد که یک مکانیسم زیستی، حتی زمانی که بدن آبش را از دست نداده، تشنگی را در آنها تحریک می‌کند.

 

این تیم می‌داند که مغز می‌تواند بفهمد که بدن چه زمانی به آب احتیاج دارد. اما حدس می‌زند که هسته سوپراکیاسماتیک (قسمتی از مغز که ساعت زیستی بدن را کنترل می‌کند) شاید روشی برای برقراری ارتباط با عصب‌های تشنگی داشته باشد که موش‌ها را وامی‌دارد تا آب بنوشند.

 

محققان می‌گویند ساعت زیستی موش یک ویژگی دارد که پیش بینی می کند خواب چه زمانی شروع می‌شود. در نتیجه مغز را تحریک می‌کند تا به دنبال منابع مورد نیاز مثل آب برود و به هنگام دوره طولانی استراحت، بدن سالم بماند.

 

البته باید این نکته را در نظر داشته باشیم که این تحقیق روی موش‌ها انجام شده، بنابراین تا زمانی که چنین آزمایشی برای انسان‌ها آزمایش و تایید نشده، باید به دیده تردید به آن نگاه کنیم. اما این تیم می‌گوید فهم این مکانیسیم زیستی می‌تواند به ما کمک کند تا ویژگی‌های زیادی از بدن‌مان را بفهمیم و بدانیم که زندگی روزمره ما چگونه بر آنها اثر می‌گذارد.

برچسب ها : احساس تشنگی در خواب،تشنگی تعبیر خواب،تشنگی خواب،تشنگی در خواب،تشنگی در خواب تعبیر،تشنگی زیاد در خواب،تشنگی مرده در خواب،تشنگی هنگام خواب،تعبير تشنگي در خواب،تعبیر تشنگی در خواب،تعبیر تشنگی زیاد در خواب،تعبیر تشنگی شدید در خواب،تعبیر تشنگی مرده در خواب،تعبیر خواب تشنگی در بیابان،تعبیر خواب تشنگی زیاد،تعبیر خواب تشنگی زیاد در خواب،تعبیر خواب تشنگی مردگان،تعبیر خواب تشنگی مرده،تعبیر خواب تشنگی مرده در خواب،تعبیر خواب تشنگی و آب خوردن،تعبیر خواب تشنگی و سیراب نشدن،تعبیر دیدن تشنگی در خواب،دلیل تشنگی بیش از حد،دلیل تشنگی در بارداری،دلیل تشنگی در خواب،دلیل تشنگی زیاد در بارداری،دلیل تشنگی زیاد در خواب،دلیل تشنگی شبانه،دلیل تشنگی و خشکی دهان،دیدن تشنگی در خواب،علت تشنگي در بارداري،علت تشنگي در خواب،علت تشنگی،علت تشنگی بارداری،علت تشنگی بیش از حد،علت تشنگی بیش از حد چیست،علت تشنگی در بارداری،علت تشنگی در بارداری چیست،علت تشنگی در خواب،علت تشنگی در دوران بارداری،علت تشنگی زیاد،علت تشنگی زیاد چیست،علت تشنگی زیاد در اواخر بارداری،علت تشنگی زیاد در بارداری،علت تشنگی زیاد در حاملگی،علت تشنگی زیاد در خواب،علت تشنگی زیاد در دوران بارداری،علت تشنگی زیاد در شب،علت تشنگی زیاد در کودکان،علت تشنگی زیاد کودکان،علت تشنگی زیاد و تکرر ادرار،علت تشنگی زیاد و خشکی دهان،علت تشنگی شبانه،علت تشنگی شبانه چیست،علت تشنگی شدید در بارداری،علت تشنگی شدید در خواب،علت تشنگی هنگام خواب،علت تشنگی و خشکی دهان،علت خشکی دهان و احساس تشنگی

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت