ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

عقابی که قصد شکار پسربچه را داشت

نویسنده: علی باستانی

عقابی که قصد شکار پسربچه را داشت

 

شکار پسر بچه توسط عقاب,عقاب,عقاب سرخ,عقاب صقر,عقابیه,عقاب طلایی,عقاب الزنا,عقابها,عقاب سرخ قسمت اخر,عقاب تارک الصلاه,عقاب بالانجلیزی,شکار انسان توسط عقاب,شکار انسان توسط حیوانات وحشی,شکار انسان توسط گرگ,شکار انسان,شکار انسان توسط تمساح,شکار انسان توسط مار,شکار انسان توسط ببر,شکار انسان توسط کوسه,شکار انسان توسط حیوانات,شکار انسان توسط شیر,شکار عقاب توسط شیر,شکار عقاب,شکار عقاب طلایی,شکار عقاب ها,شکارعقابهای بزرگ,شکارعقاب توسط پلنگ,عکس شکارعقاب,لحظه شکارعقاب,اپارات شکارعقاب,تصاویر شکارعقاب,

 

حمله یک عقاب و خیز برای بلند کردن یک پسربچه در پارک وحشی در استرالیا جنجالی شده است. گزارش‌ها نشان می‌دهد که این عقاب دم‌گوه‌ای در این پارک حیات وحش مشهور با چنگال‌هایش قصد بردن این پسر 7 ساله را داشت که موفق نشد.

بی‌بی‌سی گزارش داده که این عقاب دم گوه‌ای می خواسته این پسربچه را مانند یک شکار کوچک از زمین بلند کند که باعث وحشت مردم در پارک بیابانی آلیس اسپرینگ در مرکز استرالیا شد.

در این حمله صورت و سر این پسربچه بزخمی شد و ماموران پارک او را به بیمارستان منتقل کردند. این پسر بچه یک ژاکت کلاه دار سبز رنگ به تن داشته و برخی می‌گویند شاید به خاطر به سر داشتن کلاه این ژاکت عقاب او را با یک شکار اشتباه گرفته است. این حمله در جریان یک نمایش پرندگان در این پارک حیات وحش صورت گرفته و مسئولان پارک بلافاصله این برنامه را لغو کردند.

عقاب دم‌گوه‌ای (نام علمی: Aquila audax) بزرگترین پرندهٔ شکاری استرالیاست که در جنوب گینه نو هم دیده می‌شود. این عقاب بال‌های بلند و پهن، پاهایی بلند و پوشیده از پر و دمی به شکل گوه یا لوزی دارد که تشخیص آن را حتی برای افراد غیرکارشناس بسیار ساده می‌سازد.

عقاب دم‌گوه‌ای مثل دیگر خویشاوندان نزدیک خود (عقاب طلایی، عقاب استپی، عقاب خاکی و عقاب پرپا که همگی در سردهٔ Aquila قرار دارند) پرهایی به رنگ قهوه‌ای تیره دارد. فاصلهٔ دو سر بال آن تا ۲.۲۷ متر و ارتفاع آن به ۱.۰۶ متر می‌رسد و به این ترتیب یکی از بزرگترین انواع عقاب است. مثل بیشتر پرندگان شکاری جنس ماده از نر بزرگتر است. نرها دو تا چهار کیلوگرم و ماده‌ها ۳ تا ۵.۷۷ کیلوگرم وزن دارند.

این پرنده تقریباً در تمام انواع زیستگاه‌ها دیده شده اما دشت‌های باز و کم‌درخت را ترجیح می‌دهد. جمعیت این حیوان در خاک اصلی استرالیا پایدار است اما در جزیره تاسمانی کمتر از ۲۰۰ بهله از آن باقی‌مانده و در خطر انقراض قرار گرفته‌است. این عقاب با توجه زیستگاه خود از حیوانات مختلفی تغذیه می‌کند و حتی توانایی شکار حیواناتی چون کانگورو قرمز یا گوسفند و بز را هم دارد.

عقابی که قصد شکار یک پسر ۷ساله را داشت +عکس

عقابی که قصد شکار یک پسر ۷ساله را داشت +عکس

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت