ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

عرضه نسل جدید ون های «مان»

نویسنده: علی باستانی

عرضه نسل جدید ون های «مان»

 

ون مان شو,ون مان شو عود,ون مان بنش,ون مانجا,ون مان شو الاصلى,ون مان شو عطر,مانجا ون بیس,مانجا ون بیس 770,مانجا ون بیس 785,مانجا ون بیس 750,خودروسازی مان,شرکت خودروسازی مان,

 

احتمالاً اطلاع دارید که گروه فولکس‌واگن حضور گسترده‌ای در بازار کامیون‌های سنگین دارد چراکه این گروه خودروسازی بیشتر سهام دو شرکت از بزرگ‌ترین سازندگان کامیون جهان یعنی اسکانیا سوئد و مان آلمان را در اختیار دارد. حال دومین شرکت مذکور یعنی مان قصد دارد با یک نسخهٔ تغییر برند داده‌شده از نسل جدید ون فولکس‌واگن کرافتر به بخش جدیدی از بازار وارد شود.

تا پیش‌ازاین، مان صرفاً در بخش سنگین فعالیت می‌کرد و کمترین ظرفیت ساخته‌هایش از 7.5 تن آغاز می‌شد اما این محصول جدید که TGE نام‌گرفته است با ظرفیتی از 3 تا 5.5 تن در بخش سبک قرار می‌گیرد. تنها تفاوت میان مان TGE و فولکس‌واگن کرافتر در جلوپنجره و بعضی از جزئیات تریم‌ها و تیپ‌ها است. البته لوگوی مان نیز جایگزین لوگوی فولکس‌واگن شده است. هرچند هنوز مان تأیید نکرده است اما به‌احتمال‌زیاد این خودروی تجاری جدید در همان کارخانهٔ واقع در لهستان ساخته می‌شود که کرافتر هم‌اکنون در آنجا تولید می‌شود.

 مان نسل جدید ون فولکس‌واگن کرافتر را با برند خودش عرضه می‌کند

نیروی این ون توسط یک موتور 2 لیتری چهار سیلندر دیزل با یک یا دو توبوشارژر تأمین می‌گردد که رنج قدرتی از 102 تا 177 اسب بخار را ارائه می‌کند. جهت انتقال این نیرو به‌صورت استاندارد یک گیربکس 6 سرعتهٔ دستی در نظر گرفته‌شده درحالی‌که یک نمونهٔ 8 سرعتهٔ اتوماتیک هم به‌صورت سفارشی ارائه می‌گردد. سیستم انتقال قدرت نیز به هر سه صورت دیفرانسیل جلو، دیفرانسیل عقب و دو دیفرانسیل قابل سفارش است.

 مان نسل جدید ون فولکس‌واگن کرافتر را با برند خودش عرضه می‌کند

مان هدف عرضهٔ TGE را استفاده در خدمات توزیعی و صنایع ساخت‌وساز اعلام کرده است. این خودرو به‌صورت پانل ون (ونی که صرفاً مخصوص حمل بار است و در پشت راننده و سرنشین جلو صندلی دیگری ندارد. این نوع ون‌ها فاقد پنجره‌های جانبی بوده و درواقع یک وانت یا کامیونت مسقف محسوب می‌شوند) با امکان انتخاب دو نوع فاصلهٔ محوری، سه طول و سه ارتفاع ارائه می‌گردد که بزرگ‌ترینِ آن فضایی معادل 18,300 لیتر دارد. در همین حال نسخهٔ وانت TGE نیز در دو نوع تک یا دو کابین و با طول‌های مختلف شاسی عرضه می‌شود.

 مان نسل جدید ون فولکس‌واگن کرافتر را با برند خودش عرضه می‌کند
 مان نسل جدید ون فولکس‌واگن کرافتر را با برند خودش عرضه می‌کند

تولید محصول جدید مان/فولکس‌واگن در آوریل 2017 آغازشده و از پاییز همین سال در سراسر اروپا عرضه می‌گردد. همچنین درصورتی‌که این ون در ایالات‌متحده عرضه گردد باید با فورد ترانزیت و دوج رم پرومستر به رقابت بپردازد. ضمناً مان در دههٔ 80 میلادی هم محصولاتی را بانام سری G عرضه می‌کرد که آن‌هم در اصل همان فولکس‌واگن LT بود که با برند مان عرضه می‌شد. فولکس‌واگن LT نیز پدربزرگ کرافتر کنونی محسوب می‌شود.

 مان نسل جدید ون فولکس‌واگن کرافتر را با برند خودش عرضه می‌کند

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت