ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

عجایبی از شهرزاد! + تصاویر

نویسنده: احمد اعجازی

عجایبی از شهرزاد! + تصاویر (6)

, سریال شهرزاد , سریال شهرزاد قسمت 16 , سریال شهرزاد قسمت 17 , سریال شهرزاد قسمت اول , سریال شهرزاد قسمت دوم , سریال شهرزاد قسمت 7 , سریال شهرزاد قسمت 1 , سریال شهرزاد قسمت سوم , سریال شهرزاد قسمت 5 , سریال شهرزاد دانلود , سریال شهرزاد آنلاین , سریال شهرزاد اپارات , سریال شهرزاد از شبکه , سریال شهرزاد آهنگ , سریال شهرزاد اینستاگرام , سریال شهرزاد ایران پرود , سریال شهرزاد انونس , سریال شهرزاد از کی پخش میشود , سریال شهرزاد آپارات , سریال شهرزاد بازیگران , سریال شهرزاد با صدای غزل شاکری , سریال شهرزاد با صدای محسن چاوشی , سریال شهرزاد بی بی سی , سریال شهرزاد با لینک مستقیم , سریال شهرزاد با حجم کم , سریال شهرزاد با زیرنویس انگلیسی , سریال شهرزاد پشت صحنه , سریال شهرزاد پخش آنلاین , سریال شهرزاد پخش , پایان سریال شهرزاد , سریال شهرزاد ترکی , سریال شهرزاد تیتراژ , سریال شهرزاد تیزر , سریال شهرزاد تورنت , سریال شهرزاد جدید , سریال شهرزاد جنبش سبز , سریال شهرزاد جند قسمت است , سریال شهرزاد جوایز , سریال شهرزاد چند قسمت است , سریال شهرزاد چی میشه , سریال شهرزاد چه روزهایی پخش میشود , سریال شهرزاد چاوشی , سریال شهرزاد چند قسمت دارد , سریال شهرزاد چه میشود , سریال شهرزاد چند قسمتی است , سریال شهرزاد چه زمانی پخش میشود , سریال شهرزاد حسن فتحی , سریال شهرزاد حسن فتحی دانلود , سریال شهرزاد خارج از کشور , سریال شهرزاد خلاصه داستان , سریال شهرزاد خلاصه , سریال شهرزاد خرید , سریال شهرزاد خارج , سریال شهرزاد خرید خارج , سریال شهرزاد خلاصه قسمت 9 , سریال شهرزاد خرید اینترنتی , سریال شهرزاد در یوتیوب , سریال شهرزاد دانلود رایگان , سریال شهرزاد دانلود قسمت اول , سریال شهرزاد دوازدهم , سریال شهرزاد داستان , سریال شهرزاد در کدام شبکه , سریال شهرزاد دانلود قسمت دوم , سریال شهرزاد دهم , سریال شهرزاد دانلود لینک مستقیم , سریال شهرزاد رایگان , سریال شهرزاد زیرنویس انگلیسی , سریال شهرزاد زمان پخش , سریال شهرزاد سایت , سریال شهرزاد ساعت پخش , سریال شهرزاد سیزدهم , سریال شهرزاد شبکه , سریال شهرزاد ششم , سریال شهرزاد شبکه نمایش , شهرزاد سریال هزارو یک شب , سریال شهرزاد صابرفان , سریال شهرزاد علیرضا قربانی , سریال شهرزاد عکس , سریال شهرزاد عروسی , سریال شهرزاد غزل شاکری , سریال شهرزاد فصل دوم , سریال شهرزاد فروش , سریال شهرزاد فرهاد , سریال شهرزاد قسمت 4 , سریال شهرزاد قسمت نهم , سریال شهرزاد کامل , سریال شهرزاد کرمان , سریال شهرزاد کی پخش میشه , سریال شهرزاد کجایی , سریال شهرزاد کدام شبکه , سریال شهرزاد کی پخش میشود , سریال شهرزاد گانجا , سریال شهرزاد گردنبند , سریال شهرزاد گانجا موزیک , سریال شهرزاد لینک مستقیم , سریال شهرزاد محسن چاوشی , سریال شهرزاد ماهواره , سریال شهرزاد نقد , سریال شهرزاد نهم , سریال شهرزاد نماشا , سریال شهرزاد نویسنده , سریال شهرزاد ویکی , سریال شهرزاد و کرمان , شهرزاد سریال هزار و یک شب , سریال شهرزاد هشتم , سریال شهرزاد هفتم , سریال شهرزاد هنرپیشه , بیوگرافی شهرزاد سریال هزارویک شب , سریال شهرزاد یوتیوب , سریال شهرزاد یازدهم , سریال شهرزاد یوتیوب قسمت اول , سریال شهرزاد یازده ,

“شهرزاد” اولین ملودرامی است که با به تصویر کشیدن زندگی در دهه سی شمسی، موفق به جلب توجه عده زیادی از مخاطبین شده است اما این فیلم دارای نکات عجیبی هم هست!…

 

این روزها بازار فروش فیلم در بخش نمایش خانگی، رونق خاصی پیدا کرده است. “شهرزاد” اولین ملودرامی است که با به تصویر کشیدن زندگی در دهه سی شمسی، موفق به جلب توجه عده زیادی از مخاطبین شده است به گونه ای که کم نیستند افرادی که برای فرارسیدن روز دوشنبه و خرید سی دی جدید شهرزاد، لحظه شماری می کنند.

اما آنچه مورد نظر این نوشتار است نیم نگاهی است به ارتباطات و مناسبات مختلفی که در این مجموعه به تصویر کشیده شده است.

پرهزینه ترین مجموعه تلویزیونی در بخش نمایش خانگی، مجموعه ای است که با برخورداری از فیلمنامه ای قوی و هنرمندی بازیگران متعدد در بستری تاریخی ساخته شده است. “شهرزاد” حکایت زندگی اجتماعی در دهه سی است یعنی چیزی نزدیک به شصت سال قبل.

البته فضای زندگی و ابزارهای موجود در فیلم و فضا سازی منازل در این فیلم فوق العاده است و همین امر بر جذابیت این مجموعه می افزاید. بهره گیری از دیالوگ های معنا دار و استعاره ای، از دیگر نقاط قوت فیلم است.

هر چند رک گویی و استفاده از کلمات ناشایست هم فضای فیلم را به گونه ای کرده که تماشای آن برای سنین خاصی مناسب نیست. اما نکته قابل توجه به ارتباطات موجود در این مجموعه مربوط می شود.

 آنچه ما از زبان مادربزرگ ها شنیده ایم و اخبار و مدارک هم آنرا تصدیق می کنند، وجود فضای مسلط بر جامعه آن زمان است. فضای مردسالارانه ای که بر تمامی ابعاد زندگی افراد سایه انداخته بود.

سخن از ازدواج های اجباری و از پیش تعیین شده در آن روزگار، کم نیست. حتی تا سه دهه قبل هم این موضوع کمابیش وجود داشته است. این مساله در سریال شهرزاد با ازدواج اجباری شهرزاد و قباد، به خوبی نشان داده شده است. اما ماجراهای دیگر این سریال به گونه ای اتفاق می افتند که گه گاه تصور می شود همان قضایایی که امروز در کافی شاپ ها می بینیم، در سریال شهرزاد در کافه نادری و گراند هتل می بینیم.

فضای زندگی و ابزارهای موجود در فیلم و فضا سازی منازل در این فیلم فوق العاده است و همین امر بر جذابیت این مجموعه می افزاید. بهره گیری از دیالوگ های معنا دار و استعاره ای، از دیگر نقاط قوت فیلم است. هر چند رک گویی و استفاده از کلمات ناشایست هم فضای فیلم را به گونه ای کرده که تماشای آن برای سنین خاصی مناسب نیست

به نظر می رسد در ارتباطات رمانتیک فیلم، بیش از حد اغراق شده است. برای نسل فعلی کمی عجیب است که دخترخانم و آقا پسری بتوانند به راحتی و هر زمان که اراده کردند، در کافه با هم قرار ملاقات بگذارند و به راحتی در مقابل هم بنشینند شعر بخوانند و نگاه های عاشقانه حواله یکدیگر کنند.

آیا جامعه سنتی و مردسالارانه آن زمان پذیرای چنین ارتباطاتی بوده است؟ یا اینکه اینها زاییده خیالات کارگردان است تا بر جذابیت های جانبی فیلم بیفزاید؟

آنچه مشخص است اینکه نمایش ارتباطات عاشقانه و یا به طور کلی ارتباطات میان جنس مذکر و مونث در این فیلم دارای تفاوت هایی است با واقعیت زندگی در دهه سی شمسی. اینکه دختر یک بزرگ زاده به نام بزرگ آقا، به خود اجازه دهد که با جوانی غریبه ارتباط برقرار کند و با او قرار حضور در رستوران هتل بگذارد، در حالیکه شوهر دارد، کمی عجیب است.

جالب اینکه اینگونه ارتباط ها توسط شخصیت های فیلم دائما تکرار می شوند اما به صورت دهان به دهان نمی چرخند. در حالیکه در اجتماع بزرگ امروز هم این موضوع دیده می شود و ممکن است گاهی به نقل محافل تبدیل شود.

حال چگونه می شود که فرهاد، روزی با شهرزاد به کافه نادری می رود و روز دیگر با رویا در همان مکان است و همه این وقایع به راحتی اتفاق می افتند بدون اینکه محدودیت و ممنوعیتی از جانب خانواده ها اعمال شود که اتفاقا ارتباطات روشنفکرانه در میان بزرگترهای فیلم هم دیده می شود.

ارتباط فرهاد و پدرش بیشتر شبیه به روابط امروزی است و کمی عجیب است که او پدری مقتدر است اما با همسرش ارتباطی خوب و تفاهم آمیز دارد و رفتاری کاملا دوستانه و منطقی با پسرش دارد. این فضا بیشتر به فضای پدرهای امروزی شبیه است که دائما توسط روانشناس ها و کارشناسان امور تربیتی تشویق می شوند به برقراری رابطه دوستانه با فرزندان.

البته لازم به ذکر است که موارد زیادی وجود دارد که نشان میدهد روش و منش نسل های سنتی گذشته از اصول و چارچوب درستی برخوردار بوده است اما به هر حال این نوع ارتباطات روشنفکرانه در آن زمان، کمی باور ناپذیر است.

اینکه شخصی مثل بزرگ آقا با آن همه قدرت و ابهت، دختر شوهردارش را برای نشست و برخواست با پسری غریبه، مذمت و تنبیه نمی کند، قابل توجه است و او سعی دارد از طریق ارتباطات غیرمستقیم دخترش را از این رابطه منصرف کند.

در واقع این برخوردها را می توان به ارتباطاتی فانتزی میان دختر و پدر تشبیه کرد و باید گفت که وجود چنین فضایی در جامعه شصت سال قبل ایران، چندان قابل باور نیست هرچند ممکن است موارد معدودی وجود داشته باشد اما نمایش این چنینی، از جمله مواردی است که می توان از آن به عنوان نواقص ارتباطاتی این مجموعه یاد کرد.

اصلا به طور کلی به نظر می رسد جسارت ابراز عشق در رفتار و ارتباطات جوانان فیلم، کمی از واقعیت زندگی اجتماعی آن زمان دور است  و بیشتر به زندگی جامعه امروزی شباهت دارد و این نکته ای است که باید مورد بررسی و تحلیل مفصل تری قرار گیرد.

عجایبی از شهرزاد! + تصاویر (1) عجایبی از شهرزاد! + تصاویر (2) عجایبی از شهرزاد! + تصاویر (3) عجایبی از شهرزاد! + تصاویر (4) عجایبی از شهرزاد! + تصاویر (5) عجایبی از شهرزاد! + تصاویر (7) عجایبی از شهرزاد! + تصاویر (8) عجایبی از شهرزاد! + تصاویر (9)

برچسب ها : آثار ترانه علیدوستی،آیا ترانه علیدوستی ازدواج کرده؟،ازدواج ترانه علیدوستی با یک تاجر،ازدواج ترانه علیدوستی و صابر ابر،ایا ترانه علیدوستی ازدواج کرده ؟،بیوگرافی ترانه علیدوستی ویکی پدیا،بیوگرافی شهرزاد سریال هزارویک شب،پاهای ترانه علیدوستی،پایان سریال شهرزاد،ترانه خانم علیدوستی،ترانه عليدوستي ازدواج،ترانه عليدوستي به همراه همسرش،ترانه عليدوستي بي حجاب،ترانه عليدوستي در سال 91،ترانه عليدوستي فيلم،ترانه عليدوستي و علي منصور،ترانه عليدوستي ويكي پديا،ترانه عليدوستي+بيوگرافي،ترانه عليدوستي+همسر،ترانه علیدوستی،ترانه علیدوستی dubsmash،ترانه علیدوستی inskeyram،ترانه علیدوستی آبان 91،ترانه علیدوستی آبان 94،ترانه علیدوستی آپارات،ترانه علیدوستی آذر94،ترانه علیدوستی اپارات،ترانه علیدوستی ازدواج،ترانه علیدوستی ازدواج کرد،ترانه علیدوستی استقلالی،ترانه علیدوستی انتهای خیابان هشتم،ترانه علیدوستی اینستاگرام،ترانه علیدوستی با لباس شنا،ترانه علیدوستی با لباس غواصی،ترانه علیدوستی با همسرش،ترانه علیدوستی باردار،ترانه علیدوستی بازیگر،ترانه علیدوستی بچه دار شد،ترانه علیدوستی بدون حجاب،ترانه علیدوستی به همراه همسرش،ترانه علیدوستی بی حجاب،ترانه علیدوستی بیوگرافی،ترانه علیدوستی پدرش،ترانه علیدوستی پذیرایی ساده،ترانه علیدوستی پرسپولیسی،ترانه علیدوستی پشت صحنه شهرزاد،ترانه علیدوستی تئاتر،ترانه علیدوستی تحصیلات،ترانه علیدوستی ترجمه،ترانه علیدوستی تصاویر،ترانه علیدوستی تلگرام،ترانه علیدوستی تلویزیون،ترانه علیدوستی تولد،ترانه علیدوستی توییتر،ترانه علیدوستی تی وی پلاس،ترانه علیدوستی جدید،ترانه علیدوستی جشنواره فجر،ترانه علیدوستی جشنواره ویتنام،ترانه علیدوستی چاوشی،ترانه علیدوستی چگونه بازیگر شد،ترانه علیدوستی چند ساله است،ترانه علیدوستی چهارشنبه سوری،ترانه علیدوستی حامد بهداد،ترانه علیدوستی حامله،ترانه علیدوستی حجاب،ترانه علیدوستی حنا،ترانه علیدوستی خوشگل،ترانه علیدوستی داب اسمش،ترانه علیدوستی دابسمش،ترانه علیدوستی داور جشنواره،ترانه علیدوستی در آپارات،ترانه علیدوستی در آستانه ازدواج،ترانه علیدوستی در انتهای خیابان هشتم،ترانه علیدوستی در پذیرایی ساده،ترانه علیدوستی در جشن خانه سینما،ترانه علیدوستی در جشنواره فیلم فجر،ترانه علیدوستی در جشنواره کن،ترانه علیدوستی در جشنواره لوکارنو،ترانه علیدوستی در جشنواره وزول،ترانه علیدوستی در جشنواره ویتنام،ترانه علیدوستی در خارج،ترانه علیدوستی در زندان،ترانه علیدوستی در ژاپن،ترانه علیدوستی در شهر زیبا،ترانه علیدوستی در فرش قرمز،ترانه علیدوستی در فیسبوک،ترانه علیدوستی در لباس شنا،ترانه علیدوستی در لباس غواصی،ترانه علیدوستی در لندن،ترانه علیدوستی در نوروز 93،ترانه علیدوستی در ویتنام،ترانه علیدوستی درباره الی،ترانه علیدوستی رضا عطاران،ترانه علیدوستی روزنامه ایران،ترانه علیدوستی روی فرش قرمز،ترانه علیدوستی زیبا،ترانه علیدوستی زیر تیغ سانسور،ترانه علیدوستی ساپورت،ترانه علیدوستی سانسور،ترانه علیدوستی سایت،ترانه علیدوستی سبز،ترانه علیدوستی سریال،ترانه علیدوستی سریال شهرزاد،ترانه علیدوستی سن،ترانه علیدوستی سوره،ترانه علیدوستی سیگار،ترانه علیدوستی شبنم قلی خانی،ترانه علیدوستی شهاب حسینی،ترانه علیدوستی شهرزاد،ترانه علیدوستی شهزاد،ترانه علیدوستی شهلا،ترانه علیدوستی شهلا جاهد،ترانه علیدوستی شوهر،ترانه علیدوستی شوهرش،ترانه علیدوستی صابر ابر،ترانه علیدوستی صابر ابر حامد بهداد،ترانه علیدوستی طلاق،ترانه علیدوستی طلاق گرفت،ترانه علیدوستی طلاق گرفته،ترانه علیدوستی عکس،ترانه علیدوستی علی منصور،ترانه علیدوستی فرزند،ترانه علیدوستی فرش قرمز،ترانه علیدوستی فنز،ترانه علیدوستی فیس بوک،ترانه علیدوستی فیلم،ترانه علیدوستی فیلم جدید،ترانه علیدوستی قبل از عمل،ترانه علیدوستی قبل از عمل زیبایی،ترانه علیدوستی قبل عمل،ترانه علیدوستی قد،ترانه علیدوستی کافه سینما،ترانه علیدوستی کجاست،ترانه علیدوستی کجایی،ترانه علیدوستی لب خونی،ترانه علیدوستی مادر شد،ترانه علیدوستی مترجم،ترانه علیدوستی متولد،ترانه علیدوستی متولد چه سالی است،ترانه علیدوستی محسن چاوشی،ترانه علیدوستی مصاحبه،ترانه علیدوستی ممنوع التصویر شد،ترانه علیدوستی همسر،ترانه علیدوستی و باران کوثری،ترانه علیدوستی و بچه اش،ترانه علیدوستی و برادرش،ترانه علیدوستی و بهرام رادان،ترانه علیدوستی و پریناز ایزدیار،ترانه علیدوستی و حامد بهداد،ترانه علیدوستی و حنا،ترانه علیدوستی و خانواده،ترانه علیدوستی و شوهرش،ترانه علیدوستی و صابر ابر،ترانه علیدوستی و علی منصور،ترانه علیدوستی و علی منصوری،ترانه علیدوستی و فرزاد حسنی،ترانه علیدوستی و گلشیفته فراهانی،ترانه علیدوستی و مادرش،ترانه علیدوستی و مانی حقیقی،ترانه علیدوستی و نامزدش،ترانه علیدوستی و همسر،ترانه علیدوستی و همسرش،ترانه علیدوستی و همسرش / عکس،ترانه علیدوستی و همسرش در جشنواره ویتنام،ترانه علیدوستی و همسرش روی فرش قرمز،ترانه علیدوستی و همسرش علی منصور،ترانه علیدوستی و همسرش و دخترش،ترانه علیدوستی و همسرش و فرزندش،ترانه علیدوستی وبلاگ شخصی،ترانه علیدوستی ویکی پدیا،ترانه علیدوستی یوتیوب،ترانه علیدوستی یوگا،ترانه علیدوستی+نامزدی،ترانه علیدوستی+همسرش،ترانه ی علیدوستی،تصاوير ترانه عليدوستي،چهره ترانه علیدوستی،خانواده ترانه علیدوستی،خواهر ترانه عليدوستي،خواهر ترانه علیدوستی،رقص ترانه علیدوستی،زایمان ترانه علیدوستی،زندگينامه ترانه عليدوستي،زندگی ترانه علیدوستی،زندگینامه ترانه علیدوستی،سريال شهرزاد جند قسمت است،سریال شهرزاد،سریال شهرزاد آپارات،سریال شهرزاد آنلاین،سریال شهرزاد آهنگ،سریال شهرزاد اپارات،سریال شهرزاد از شبکه،سریال شهرزاد از کی پخش میشود،سریال شهرزاد انونس،سریال شهرزاد ایران پرود،سریال شهرزاد اینستاگرام،سریال شهرزاد با حجم کم،سریال شهرزاد با زیرنویس انگلیسی،سریال شهرزاد با صدای غزل شاکری،سریال شهرزاد با صدای محسن چاوشی،سریال شهرزاد با لینک مستقیم،سریال شهرزاد بازیگران،سریال شهرزاد بی بی سی،سریال شهرزاد پخش،سریال شهرزاد پخش آنلاین،سریال شهرزاد پشت صحنه،سریال شهرزاد ترکی،سریال شهرزاد تورنت،سریال شهرزاد تیتراژ،سریال شهرزاد تیزر،سریال شهرزاد جدید،سریال شهرزاد جنبش سبز،سریال شهرزاد جوایز،سریال شهرزاد چاوشی،سریال شهرزاد چند قسمت است،سریال شهرزاد چند قسمت دارد،سریال شهرزاد چند قسمتی است،سریال شهرزاد چه روزهایی پخش میشود،سریال شهرزاد چه زمانی پخش میشود،سریال شهرزاد چه میشود،سریال شهرزاد چی میشه،سریال شهرزاد حسن فتحی،سریال شهرزاد حسن فتحی دانلود،سریال شهرزاد خارج،سریال شهرزاد خارج از کشور،سریال شهرزاد خرید،سریال شهرزاد خرید اینترنتی،سریال شهرزاد خرید خارج،سریال شهرزاد خلاصه،سریال شهرزاد خلاصه داستان،سریال شهرزاد خلاصه قسمت 9،سریال شهرزاد داستان،سریال شهرزاد دانلود،سریال شهرزاد دانلود رایگان،سریال شهرزاد دانلود قسمت اول،سریال شهرزاد دانلود قسمت دوم،سریال شهرزاد دانلود لینک مستقیم،سریال شهرزاد در کدام شبکه،سریال شهرزاد در یوتیوب،سریال شهرزاد دهم،سریال شهرزاد دوازدهم،سریال شهرزاد رایگان،سریال شهرزاد زمان پخش،سریال شهرزاد زیرنویس انگلیسی،سریال شهرزاد ساعت پخش،سریال شهرزاد سایت،سریال شهرزاد سیزدهم،سریال شهرزاد شبکه،سریال شهرزاد شبکه نمایش،سریال شهرزاد ششم،سریال شهرزاد صابرفان،سریال شهرزاد عروسی،سریال شهرزاد عکس،سریال شهرزاد علیرضا قربانی،سریال شهرزاد غزل شاکری،سریال شهرزاد فرهاد،سریال شهرزاد فروش،سریال شهرزاد فصل دوم،سریال شهرزاد قسمت 1،سریال شهرزاد قسمت 16،سریال شهرزاد قسمت 17،سریال شهرزاد قسمت 4،سریال شهرزاد قسمت 5،سریال شهرزاد قسمت 7،سریال شهرزاد قسمت اول،سریال شهرزاد قسمت دوم،سریال شهرزاد قسمت سوم،سریال شهرزاد قسمت نهم،سریال شهرزاد کامل،سریال شهرزاد کجایی،سریال شهرزاد کدام شبکه،سریال شهرزاد کرمان،سریال شهرزاد کی پخش میشه،سریال شهرزاد کی پخش میشود،سریال شهرزاد گانجا،سریال شهرزاد گانجا موزیک،سریال شهرزاد گردنبند،سریال شهرزاد لینک مستقیم،سریال شهرزاد ماهواره،سریال شهرزاد محسن چاوشی،سریال شهرزاد نقد،سریال شهرزاد نماشا،سریال شهرزاد نهم،سریال شهرزاد نویسنده،سریال شهرزاد هشتم،سریال شهرزاد هفتم،سریال شهرزاد هنرپیشه،سریال شهرزاد و کرمان،سریال شهرزاد ویکی،سریال شهرزاد یازده،سریال شهرزاد یازدهم،سریال شهرزاد یوتیوب،سریال شهرزاد یوتیوب قسمت اول،شهرزاد سریال هزار و یک شب،شهرزاد سریال هزارو یک شب،صابرابر ترانه علیدوستی،طرفداران ترانه علیدوستی،عکس ترانه علیدوستی با شوهرش،عکس ترانه علیدوستی با لباس شنا،عکس ترانه علیدوستی با همسرش،عکس ترانه علیدوستی جدید،عکس ترانه علیدوستی روی جلد کتاب،عکس ترانه علیدوستی روی فرش قرمز،عکس ترانه علیدوستی و نامزدش،عکس ترانه ی علیدوستی،عکس های ترانه ی علیدوستی،عکسهاي ترانه عليدوستي،عکسهای ترانه علیدوستی روی فرش قرمز،عکسهای ترانه علیدوستی و نامزدش،کتاب ترانه عليدوستي،کتاب ترانه علیدوستی،کلیپ ترانه علیدوستی،گالری ترانه علیدوستی،لباس ترانه علیدوستی،نامزد ترانه علیدوستی،نامزدي ترانه عليدوستي،نامزدی ترانه علیدوستی عکس،نامه ترانه علیدوستی به سلحشور،نوزاد ترانه علیدوستی،یادداشت ترانه علیدوستی

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت