ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

طعم جدید رولت مرغ با عسل را امتحان کنید

نویسنده: علی باستانی

طعم جدید رولت مرغ با عسل را امتحان کنید

 

رولت مرغ چرخ کرده,رولت مرغ با قارچ,رولت مرغ در فر,رولت مرغ و اسفناج,رولت مرغ بدون فر,رولت مرغ با نان باگت,رولت مرغ,رولت مرغ چرخ شده,رولت مرغ با سبزیجات,رولت مرغ با سس قارچ,طعم مرغ,طعم مرغ پرتقالی,مرغ طعم دار,طعم دهنده مرغ,طعم دادن مرغ,طعم دارکردن مرغ کبابی,طعم دار کردن مرغ,طعم خوب مرغ,طعم دادن به مرغ,طعم دهنده های مرغ,

 

اغراق نیست اگر بگوییم با مرغ می توان هزار نوع غذای مختلف درست کرد. همچنین  می توان به شکل های مختلفی مرغ ها را مزه دار کرد. در این مطلب مرغ را با طعم جدیدی مزه دار کرده ایم. طعم خاص این نوع را نیز حتما امتحان کنید.

مواد لازم برای 2 نفر:

  • 4 تکه فیله مرغ
  • 2 ق س روغن زیتون
  • 4 ق س آب پرتقال (ترجیحا آبمیوه تازه باشد)
  • 2 ق س عسل
  • نمک به مقدار کافی
  • 5 عدد زردآلو یا آلو قیسی

 
طرز تهیه:

1. فیله‌های مرغ را پس از شستن به نمک و یک قاشق سوپخوری روغن زیتون آغشته کرده و در ظرفی دربسته در یخچال به مدت 10دقیقه بگذارید بمانند تا مزه‌دار شوند.

2. با یک قاشق سوپخوری روغن زیتون باقیمانده، کف یک تابه را چرب کرده و فیله‌های مزه‌دار شده را روی آن بگذارید تا با در بسته به مدت 10دقیقه روی حرارت ملایم بپزند. وقتی فیله‌ها پختند، نوبت به سس آنها می‌رسد.

3. عسل را با آب پرتقال مخلوط کرده، خوب هم بزنید تا رقیق شود. آلوها یا زردآلوها را هم در کنار فیله‌ها در تابه بگذارید. نصف مقدار سس (مخلوط عسل و آب پرتقال) را روی فیله‌ها ریخته، در تابه را بگذارید و با درجه ملایم حدود 10دقیقه حرارت دهید.

4. بعد از این مدت باقیمانده سس را روی فیله‌ها بریزید تا مزه عسل و پرتقال به خوبی به خورد فیله‌ها برود و آنها را مزه‌دار و خوشرنگ کند. بعد از چند دقیقه که سس کمی غلیظ شد می‌توانید حرارت را خاموش کرده و فیله‌ها و زردآلوها را در ظرف مورد نظر ریخته و سرو کنید.

فوت و فن

زردآلو یا آلو قیسی در هنگام پخت با فیله مرغ و سس عسل و پرتقال شکل زیبایی به خود می‌گیرد. البته اگر از کمپوت که پخته شده و نرم است استفاده می‌کنید، می‌توانید با پشت چنگال آنها را له کرده و با سس مخلوط کنید و برای سرو کردن کنار فیله‌ها بگذارید.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت