ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

طریقه ی مصرف چای ترش

نویسنده: احمد اعجازی

طریقه ی مصرف چای ترش

,مصرف چای ترش در بارداری,خوردن چای ترش در بارداری,مصرف چای قرمز در بارداری,مصرف چای ترش در دوران بارداری,مصرف چای ترش در حاملگی,مصرف چای قرمز در دوران بارداری,خوردن چای ترش در دوران بارداری,مصرف چای ترش در دوران شیردهی,مصرف چای ترش,مصرف چای ترش برای لاغری,مصرف چای ترش برای کودکان,مضرات مصرف چای ترش,طریقه مصرف چای ترش,زمان مصرف چای ترش,عوارض مصرف چای ترش,مضرات خوردن چای ترش,عوارض مصرف زیاد چای ترش,طریقه مصرف چای ترش برای لاغری,نحوه مصرف چای ترش,طرز مصرف چای ترش,طریقه مصرف چای قرمز,نحوه مصرف چای قرمز,روش مصرف چای ترش,مقدار مصرف چای ترش,مقدار مصرف چای قرمز,زمان خوردن چای ترش,بهترین زمان مصرف چای ترش,بهترین زمان خوردن چای ترش
,چای ترش,چای ترش چیست,چای ترش به انگلیسی,چای ترش خواص,چای ترش و لاغری,چای ترش در بارداری,چای ترش برای لاغری,چای ترش و بارداری,چای ترش در بارداری,چای ترش گلستان,طبع چای ترش چیست,گیاه چای ترش چیست,چای ترش برای چیست,چای ترش و خواص ان,چای ترش چه خواصی دارد,خواص چای ترش چیست؟,خواص چای ترش برای لاغری,خواص چای ترش در لاغری,خواص چای ترش برای دیابت,خواص چای ترش و سبز,خواص چای ترش و نسترن,خواص چای ترش یا مکه,چای ترش لاغری,خواص چای ترش و لاغری,چای ترش باعث لاغری میشود,مصرف چای ترش در بارداری,خوردن چای ترش در بارداری,چای ترش در دوران بارداری,چای ترش بارداری,مصرف چای ترش در دوران بارداری,مضرات چای ترش در بارداری,چای ترش برای بارداری,چای ترش و بارداری,خواص چای ترش در بارداری,عوارض چای ترش در بارداری,چای ترش گلستان,خرید چای ترش گلستان,خواص چای ترش گلستان,دمنوش چای ترش گلستان,دمنوش گیاهی چای ترش گلستان,چای ترش کیسه ای گلستان

دم کرده ی چای ترش کاهش‌ دهنده ی فشار خون و خنک ‌کننده ی بدن است

 

چای قرمز یا چای ترش در نقاط مختلف دنیا با نام های متفاوتی خوانده می شود. این گیاه و محصولات آن در ایران به نام های چای مکی یا چای مکه، چای قرمز و چای ترش خوانده می شود.

خواص چای ترش
دم کرده ی چای ترش کاهش‌ دهنده ی فشار خون، خنک ‌کننده ی بدن، رقیق و تصفیه ‌کننده ی خون، کنترل‌ کننده ی کلسترول خون، اختلالات کبدی و صفرایی و همچنین آرام ‌بخش است و برعکس چای که باعث دفع آهن می‌ شود، چای ترش خود یکی از منابع غنی آهن به شمار می‌ آید.

طریقه ی مصرف چای ترش
افرادی که دارای قند، چربی و فشارخون بالا هستند، می ‌توانند یک تا دو نوبت از چای روزانه ی خود را به چای قرمز اختصاص دهند و برای هر بار مصرف، 5 گرم از گل برگ‌ های چای قرمز را داخل یک فنجان ریـخـته و سپس آب جوش بر روی آن بریزند و سرپوشی گذاشته، 10 دقیقه بماند تا دم بکشد، سپس صاف کرده و میل کنید.

دیابتی ها چای ترش بخورند
چای قرمز یا چای ترش در نقاط مختلف دنیا با نام های متفاوتی خوانده می شود. این گیاه و محصولات آن در ایران به نام های چای مکی یا چای مکه، چای قرمز و چای ترش خوانده می شود. یکی از مهم ترین خواص چای قرمز شباهت ترکیبات آن با انسولین است و به همین جهت این گیاه خواص ضد دیابتی هم دارد. در هند از دانه های این گیاه به عنوان یک دارو برای سستی، گیجی و سوء هاضمه استفاده می شود و دانه های آن غنی از چربی و پروتئین است.

دم کرده ی برگ این گیاه منبعی غنی از آهن و مس است.

از پودر آسیاب شده ی کاسبرگ آن می توان به عنوان طعم دهنده در کیک، شکلات و بستنی نیز استفاده کرد.

دستیابی به بهترین ماده موثره چای ترش با یک روش جدید
محققان کشور در طرحی با بررسی بهترین شرایط خشک کردن گیاه چای ترش، به این نتیجه رسیدند که با خشک کردن این گیاه در سایه، به بهترین ماده موثره از چای ترش دست می یابند.

چای ترش در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری وجود دارد و معمولا در شرایط آفتابی خشک می شود.

کشت و کار گیاه چای ترش در ایران تنها در استان سیستان و بلوچستان و در شهرستان ایرانشهر اتفاق می افتد و در این استان به دلیل برخورداری از تنوع اقلیمی، محل رویشگاه طبیعی تعداد زیادی از گیاهان دارویی است.

محققان طی آزمایشاتی که انجام داده اند به این نتیجه رسیده اند که خشک کردن چای ترش در این ۳ شرایط در ماده موثره  گیاه تاثیر بسزایی دارد.

خاصیت چای ترش,چای ترش چیست,خواص دارویی چای ترش

چای قرمز یا چای ترش در نقاط مختلف دنیا با نام های متفاوتی خوانده می شود

 

در روش طبیعی، کاسبرگ ها پس از جداسازی از کپسول ها بر روی صفحات مشبکی که هوا دو طرف آن جریان دارند، قرار داده می شوند؛ این صفحات در سایه یا زیر آفتاب به منظور خشک کردن کاسبرگ‎های گیاه چای ترش گذاشته می شوند.

در روش خشک کردن مصنوعی نیز از دما و جریان هوای مصنوعی استفاده می شود که برای این منظور از دمای ۴۰ درجه سانتیگراد و جریان هوای بالا و شدید در مراحل اولیه خشک سازی استفاده خواهد شد.

نتایج به دست آمده در این مطالعات نشان داد که شرایط خشک کردن در سایه نسبت به شرایط آفتاب بهتر است؛ چراکه در شرایط آفتاب ماده موثره این گیاه دارویی به دلیل بالا بودن میزان دما، کاهش می یابد.

برای جلوگیری از کاهش میزان ماده موثره گیاهان دارویی علاوه بر شرایط خشک کردن آن، باید به زمان برداشت آنها نیز توجه شود.

در چای ترش از کاسبرگ آن استفاده می شود و زمانی که کاسبرگ ها از میوه گیاه جدا شده باشند و قبل از آن که حالت فیبری پیدا کنند، برداشت می شوند؛ به عبارت دیگر برداشت چای ترش بعد از افتادن گل و قبل از خشک شدن و باز شدن غلاف دانه صورت می گیرد.

معمولا چای ترش برداشت شده بعد از ساعت ۹ صبح، ارزان تر خریداری می شود، زیرا دمای آفتاب موجب کاهش ماده موثره آن خواهد شد.

برچسب ها : بهترین زمان خوردن چای ترش،بهترین زمان مصرف چای ترش،چاي ترش در بارداري،چاي ترش گلستان،چاي ترش و بارداري،چاي ترش و خواص ان،چای ترش،چای ترش بارداری،چای ترش باعث لاغری میشود،چای ترش برای بارداری،چای ترش برای چیست،چای ترش برای لاغری،چای ترش به انگلیسی،چای ترش چه خواصی دارد،چای ترش چیست،چای ترش خواص،چای ترش در بارداری،چای ترش در دوران بارداری،چای ترش کیسه ای گلستان،چای ترش گلستان،چای ترش لاغری،چای ترش و بارداری،چای ترش و لاغری،خرید چای ترش گلستان،خواص چای ترش برای دیابت،خواص چای ترش برای لاغری،خواص چای ترش چیست؟،خواص چای ترش در بارداری،خواص چای ترش در لاغری،خواص چای ترش گلستان،خواص چای ترش و سبز،خواص چای ترش و لاغری،خواص چای ترش و نسترن،خواص چای ترش یا مکه،خوردن چای ترش در بارداری،خوردن چای ترش در دوران بارداری،دمنوش چای ترش گلستان،دمنوش گیاهی چای ترش گلستان،روش مصرف چای ترش،زمان خوردن چای ترش،زمان مصرف چای ترش،طبع چای ترش چیست،طرز مصرف چای ترش،طریقه مصرف چای ترش،طریقه مصرف چای ترش برای لاغری،طریقه مصرف چای قرمز،عوارض چای ترش در بارداری،عوارض مصرف چای ترش،عوارض مصرف زیاد چای ترش،گیاه چای ترش چیست،مصرف چای ترش،مصرف چای ترش برای کودکان،مصرف چای ترش برای لاغری،مصرف چای ترش در بارداری،مصرف چای ترش در حاملگی،مصرف چای ترش در دوران بارداری،مصرف چای ترش در دوران شیردهی،مصرف چای قرمز در بارداری،مصرف چای قرمز در دوران بارداری،مضرات چای ترش در بارداری،مضرات خوردن چای ترش،مضرات مصرف چای ترش،مقدار مصرف چای ترش،مقدار مصرف چای قرمز،نحوه مصرف چای ترش،نحوه مصرف چای قرمز

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت