ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

طرز تهیه پوآچاى پنیر ، یک غذایی متفاوت

نویسنده: احمد اعجازی

طرز تهیه پوآچاى پنیر ، یک غذایی متفاوت

طرز تهیه پوآچا,طرز تهیه پوآچای توپی,طرز تهیه پواچا ترکیه,طرز تهیه پواچای ترکیه,

اگر می‌خواهید سر میز غذایتان یک غذای شیک و متفاوت داشته باشید و سفره‌تان ر زیباتر کنید، پوآچا یک پیشنهاد بسیار مناسب است. این غذا را می‌توانید وقت هایی که مهمان‌ دارید، در کنارغذاهای اصلی‌تان سرو کنید

پوآچاى پنیر

اگر می‌خواهید سر میز غذایتان یک غذای شیک و متفاوت داشته باشید و سفره‌تان را زیباتر کنید، پوآچا یک پیشنهاد بسیار مناسب است. این غذا را می‌توانید وقت هایی که مهمان‌ دارید، در کنارغذاهای اصلی‌تان سرو کنید.
مواد لازم برای  خمیر
150 گرم مارگارین
2 /1 پیمانه کوچک روغن مایع
1  پیمانه ماست
1 ق م آب‌لیمو
2 پیمانه آرد سفید
2 ق م بیکینگ‌پودر
1 ق چ نمک

مواد داخل پوآچا
400 گرم پنیر سفید
400 گرم پنیر پیتزا
به میزان دلخواه شوید تازه یا خشک
1 عدد زرده تخم‌مرغ
1 ق س سیاه ‌دانه

طرز تهیه:

1. برای تهیه خمیر پوآچا، روغن، ماست و آب‌لیمو را در یک کاسه باهم مخلوط کنید. در کاسه دیگر آرد، بیکینگ‌پودر و نمک را باهم الک کنید، سپس آن را به مخلوط ماست اضافه کنید و به‌آرامی هم بزنید تا خمیری نرم آماده شود. روی خمیر را با یک پارچه تمیز بپوشانید و 20 دقیقه به آن استراحت دهید.

2. در یک کاسه مناسب پنیرها و شوید را بریزید و باهم مخلوط کنید. از خمیر به‌اندازه گردو بردارید و آن را با وردنه باز کنید، طوری که نه خیلی نازک و نه خیلی ضخیم شود. مقداری از مخلوط پنیر را روی خمیر بگذارید. گوشه‌های خمیر را روی‌هم قرار داده ، با چنگال آنها را خوب به هم فشار دهید. هر تعداد که می‌شود به همین شکل پوآچا ها را آماده کنید.

3.  فر را با دمای 180 درجه سانتی‌گراد روشن کنید تا گرم شود. با برس زرده تخم‌مرغ را روی خمیرها بمالیدو سیاه‌دانه را هم روی آنها بپاشید. خمیرها را داخل سینی فر بچینید و سینی را در طبقه پایین فر به مدت 25 دقیقه قرار دهید تا پوآچاهای آماده شود.

فوت و فن

برای قالب زدن خمیر از قالب پیراشکی استفاده کنید.

یه جور دیگه

برای تهیه پوآچا از هر نوع خمیری که تمایل دارید می توانید استفاده کنید.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت