ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

طرز تهیه مربای خوشمزه انجیر

نویسنده: علی باستانی

طرز تهیه مربای خوشمزه انجیر

 

انجیر,انجیر خشک,انجیر گلابی,انجیر معابد,انجیر و دیابت,انجیر به انگلیسی,انجیر خشک و لاغری,انجیر خشک در بارداری,انجیر استهبان,انجیر سیاه,مربای انجیر خوشمزه,تهیه مربای انجیر خوشمزه,طرز تهیه مربای انجیر خوشمزه,مربای انجیر,مربای انجیر خشک,مربای انجیر سیاه,مربای انجیر آهک,مربای انجیر سفید,مربای انجیر قرمز,مربای انجیر تازه,مربای انجیر سبز,مربای انجیر با عسل,مربای انجیر رزا منتظمی,طرز تهیه مربای انجیر,طرز تهیه مربای انجیر سیاه,طرز تهیه مربای انجیر خشک,طرز تهیه مربای انجیر زرد,طرز تهیه مربای انجیر قرمز,طرز تهیه مربای انجیر سفید,طرز تهیه مربای انجیر رزا منتظمی,طرز تهیه مربای انجیرتازه,طرز تهیه مربای انجیر با عسل,طرز تهیه مربای انجیر خانگی,

 

در این مطلب طرز تهیه یکی از خوشمزه ترین مرباها را برای شما آورده ایم. مربای انجیر از آن دسته از مرباهاست که طرفداران زیادی دارد. آن را تهیه کنید و از طعم آن لذت ببرید…
مواد لازم:

  • انجیر: 1 کیلو
  • شکر: 700 گرم  الی  یک کیلوگرم
  • وانیل: یک قاشق چایخوری
  • آب لیمو ترش تازه یک قاشق غذا خوری
 طرز تهیه:
1.انجیرها رو بشورید بزارید کنار  تا تا ابشون بره. بهتره دم انجیر ها رو نگیرید تا موقع پخت له نشه و وا نره  و همچنین  به مرباتون زیبایی بیشتری میده.

2.شکر را با یک تا یک ونیم لیوان آب روی حرارت میزاریم  تا به جوش بیاد و کم کم غلیظ بشه.

3.اگه روی شکر کف جمع شد  کف ها رو با کفگیر بگیرید و دور بریزید.
4.در صورتی که انجیرهاتون خیلی شیرین باشه 700 گرم شکر کافیه ولی در غیر این صورت تا یک کیلو گرم شکر نیاز خواهید داشت.

5.کمی که شربت غلیظ شد (تقربا 15 دقیقه بعد) انجیرها را به آرامی داخل شربت بریزید و صبر کنید تا به جوش بیاد، حرارت را کم کنید تا شربت به خورد انجیرها بره و انجیرها بپزه.

6.حدود یک رب  قبل از برداشتن مربا از روی حرارت وانیل و اب لیمو ترش تازه رو اضافه کنید.  میتونید با یک قاشق چایخوری زعفران دم کشیده هم مربا را خوشرنگ تر کنید.

طرز تهیه مربای انجیر
طرز تهیه مربای انجیر
طرز تهیه مربای انجیر
طرز تهیه مربای انجیر

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت