ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

طرز تهیه شیرینی ذرت

نویسنده: احمد اعجازی

طرز تهیه شیرینی ذرت

,طرز تهیه شیرینی ذرت,طرز تهیه شیرینی با ارد ذرت,طرز تهیه شیرینی با نشاسته ذرت,طرز تهیه کیک و شیرینی با آرد ذرت,طرز تهیه انواع شیرینی با آرد ذرت,طرز تهیه کیک یا شیرینی با ارد ذرت,طرز تهیه شیرینی با آرد ذرت,طرز تهیه کیک با آرد ذرت,طرز تهیه کیک با ارد ذرت,طرز پخت کیک با آرد ذرت,طرز تهیه کیک اسفنجی با ارد ذرت,طرز تهیه کیک ساده با ارد ذرت,طرز تهیه ی کیک با ارد ذرت,طرز تهیه کیک با نشاسته ذرت,طرز تهیه کیک شکلاتی با نشاسته ذرت,شیرینی ذرت,شیرینی ذرت با روکش شکلات,شیرینی آرد ذرت,شیرینی با آرد ذرت,شیرینی نشاسته ذرت,شیرینی با نشاسته ذرت,شیرینی با آرد ذرت,طرز تهیه شیرینی ذرت,شیرینی کشمشی با آرد ذرت,شیرینی پزی با آرد ذرت,انواع شیرینی با آرد ذرت,تهیه شیرینی با آرد ذرت,پخت شیرینی با آرد ذرت,دستور شیرینی با آرد ذرت,آموزش شیرینی با آرد ذرت,کیک با آرد ذرت,کیک با آرد ذرت,تهیه شیرینی با نشاسته ذرت,انواع شیرینی با نشاسته ذرت,شیرینی با نشاسته ی ذرت,دستور شیرینی با نشاسته ذرت,کیک با نشاسته ذرت,طرز تهیه شیرینی با نشاسته ذرت,کیک اسفنجی با نشاسته ذرت,تزیین کیک با نشاسته ذرت,تهیه کیک با نشاسته ذرت,طرز تهیه شیرینی با ارد ذرت,طرز تهیه کیک و شیرینی با آرد ذرت,طرز تهیه انواع شیرینی با آرد ذرت,طرز تهیه کیک یا شیرینی با ارد ذرت

طرز تهیه شیرینی ذرت با طعم خوش پاییز

 

طبیعتا ذرت متعلق به تابستان است. اما شیرینی های شربتی به علت تشدید تشنگی برای تابستان توصیه نمی شود. شیرینی ذرت کمی خشک است برای رفع خشکی کمی شربت به نرم شدنش کمک می کند.

 

مواد لازم برای شیرینی ذرت :

آرد ذرت  ۵۰۰ گرم
 تخم مرغ ۲ عدد
ماست ۳ قاشق غذاخوری
روغن مایع آفتابگردان ۱ استکان
بکینگ پودر ۱ قاشق چایخوری

 

مواد لازم شربت :

شکر  ۴.۵ لیوان (چهار و نیم لیوان)
آب  ۴ لیوان
گلاب  اندکی
 آب لیمو چند قطره

 

طرز تهیه شیرینی ذرت :

اول سراغ شربت شیرینی رفته شکر و آب را روی شعله فر گاز قرار دهید تا غلیظ شود. پنج دقیقه قبل از برداشتن از روی حرارت آب لیموی تازه و گلاب را اضافه کنید.

 

همین طور که شربت تان در حال خنک شدن است. مواد شیرینی را آماده کنید. در نظر داشته باشید همیشه تخم مرغ ها را نیم ساعت زودتر از یخچال خارج کنید تا به دمای آشپزخانه برسد.

 

بکینگ پودر را به ماست افزوده مخلوط کنید. باقی مواد را به مخلوط ماست افزوده ورز دهید تا خمیری نرم بدست آید. دستتان را خیس کرده به اندازه گردو از خمیر جدا کنید. خمیر را بوسیله دستانتان حالت داده روی سینی فر که از قبل کاغذ روغنی انداخته اید با فاصله بچینید. سینی را در فر داغ شده با درجه حرارت ۱۸۰ قرار دهید تا روی آن کمی طلایی شود. سینی را از فر خارج کرده روی شیرینی داغ شربت سرد ریخته دوباره در فر به مدت ۵ الی ۱۰ دقیقه قرار دهید. تا شربت جذب شیرینی شود. وقتی شیرینی کمی ولرم است سرو کنید.

 

نکته برای تهیه شیرینی ذرت :

شیرینی ذرت کمی خاص است. آن هم به علت آرد خشن و خشکی که دارد. اگر به دنبال شیرینی لطیف و نرم هستید انتخاب خوبی نیست. در ترکیه و کشورهای عربی استفاده کمی از  ادویه می شود. و شما  بسته  به  میل تان  مجبور  به افزودن ادویه دلخواه هستید. بنده در تهیه شیرینی ذرت از مقدار مساوی زنجبیل تازه و پودر مغز هل استفاده می کنم که طعم تندی به شیرینی می دهد. شما  می توانید  فقط  از پودر مغز هل استفاده کنید.

برچسب ها : آموزش شیرینی با آرد ذرت،انواع شیرینی با آرد ذرت،انواع شیرینی با نشاسته ذرت،پخت شیرینی با آرد ذرت،تزیین کیک با نشاسته ذرت،تهیه شیرینی با آرد ذرت،تهیه شیرینی با نشاسته ذرت،تهیه کیک با نشاسته ذرت،دستور شیرینی با آرد ذرت،دستور شیرینی با نشاسته ذرت،شيريني با آرد ذرت،شیرینی آرد ذرت،شیرینی با آرد ذرت،شیرینی با نشاسته ذرت،شیرینی با نشاسته ی ذرت،شیرینی پزی با آرد ذرت،شیرینی ذرت،شیرینی ذرت با روکش شکلات،شیرینی کشمشی با آرد ذرت،شیرینی نشاسته ذرت،طرز پخت کیک با آرد ذرت،طرز تهيه شيريني ذرت،طرز تهيه كيك با ارد ذرت،طرز تهیه انواع شیرینی با آرد ذرت،طرز تهیه شیرینی با آرد ذرت،طرز تهیه شیرینی با ارد ذرت،طرز تهیه شیرینی با نشاسته ذرت،طرز تهیه کیک اسفنجی با ارد ذرت،طرز تهیه کیک با آرد ذرت،طرز تهیه کیک با نشاسته ذرت،طرز تهیه کیک ساده با ارد ذرت،طرز تهیه کیک شکلاتی با نشاسته ذرت،طرز تهیه کیک و شیرینی با آرد ذرت،طرز تهیه کیک یا شیرینی با ارد ذرت،طرز تهیه ی کیک با ارد ذرت،كيك با آرد ذرت،کیک اسفنجی با نشاسته ذرت،کیک با آرد ذرت،کیک با نشاسته ذرت

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت