ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

طرز تهیه سوپ های مقوی برای ماه رمضان

نویسنده: احمد اعجازی

fo3924

طرز تهیه سوپ های مقوی,طرز تهیه سوپ جو,طرز تهیه سوپ قارچ,طرز تهیه سوپ شیر,طرز تهیه سوپ مرغ,طرز تهیه سوپ جو قرمز,طرز تهیه سوپ ورمیشل,طرز تهیه سوپ رشته,طرز تهیه سوپ سبزیجات,طرز تهیه سوپ عدس,طرز تهیه سوپ بروکلی,طرز تهیه سوپ برای ماه رمضان,طرز تهیه انواع سوپ برای ماه رمضان,طرز تهیه سوپ مخصوص ماه رمضان,طرز تهیه انواع سوپ و آش برای ماه رمضان,طرز تهیه سوپ جو مخصوص ماه رمضان,طرز تهیه انواع سوپ برای ماه رمضان,طرز پخت سوپ برای ماه رمضان,طرز تهیه سوپ برای ماه مبارک رمضان,طرز تهیه سوپ ساده برای ماه رمضان,طرز تهیه سوپ جو برای ماه رمضان,سوپ برای ماه رمضان,انواع سوپ برای ماه رمضان,بهترین سوپ برای ماه رمضان,تهیه سوپ برای ماه رمضان,سوپ ماه رمضان,طرز تهیه سوپ برای ماه رمضان,دستور پخت سوپ برای ماه رمضان,سوپ مخصوص ماه رمضان,سوپ مناسب ماه رمضان,سوپ جو ماه رمضان,دسر برای ماه رمضان,غذا برای ماه رمضان,عکس برای ماه رمضان,متن برای ماه رمضان,شعر برای ماه رمضان,پیامک برای ماه رمضان,پیام برای ماه رمضان,تصاویر برای ماه رمضان,رژیم برای ماه رمضان,انواع دسر برای ماه رمضان,

از آنجا که سوپ ترکیبی سبک تر و آبکی تر از آش است و امسال ماه رمضان هم همچنان در تابستان با روزهای بلند و شب های کوتاه قرار داریم، که قرار است با فاصله کمی بعد از افطار شام هم بخوریم، پیشنهاد می کنیم به جای آش سوپ بخورید.
خیلی از افراد عادت دارند روزه شان را باسوپ یا آش باز کنند حالا خیلی فرق نمی کند نوع آن چی باشد فقط یک ترکیب آبکی برایشان کافی است. از آنجا که سوپ ترکیبی سبک تر و آبکی تر از آش است و امسال  ماه رمضان هم همچنان در تابستان با روزهای بلند و شب های کوتاه قرار داریم، که قرار است با فاصله کمی  بعد از افطار شام هم بخوریم ،پیشنهاد می کنیم به جای آش سوپ بخورید.

سوپ دال عدس
قابلمه مناسبی آماده کنید، کره را در آن بریزید و روی شعله اجاق گاز قرار دهید تا آب شود. سپس به نوبت 1 عددپیازخرد شده ،3 ساقه کرفس خرد شده، 2 عدد هویج خرد شده و 4 حبه سیرخرد شده را به 2 قاشق سوپ خوری کره اضافه کنید و تفت دهید. تفت دادن سبزیجات را تا زمانی ادامه دهید که نرم شوند. 2 عدد قرص‌ عصاره را هم در آب‌جوش حل کنید و کناری بگذارید. ادویه ها شامل 1 قاشق چایخوری زیره، نوک قاشق چای خوری  فلفل، کمی پودر گشنیز و کاری را به سبزیجات تفت داده شده اضافه کنید و هم بزنید و چند دقیقه هم حرارت دهید تا سبزیجات طعم دار شود. 500 گرم گوجه فرنگی خرد شده را همراه با مخلوط قرص عصاره و آب جوش به مواد اضافه کنید.

حالا فقط نوبت به پختن دال عدس می‌رسد.2 پیمانه دال عدس را به بقیه مواد بیفزایید. در قابلمه را بگذارید و صبر کنید تا عدس‌ پخته و جا بیفتد. اگر بافت سوپ را به صورت یکنواخت دوست دارید، بعد از اینکه همه مواد سوپ پخت، قابلمه را کناری بگذارید تا از حرارت بیفتد، سپس در دستگاه غذاساز یا مخلوط کن بریزید تا سوپ بافتی صاف و یکنواخت پیدا کند. سپس دوباره سوپ را به قابلمه برگردانید و حرارت دهید. در پایان سوپ را در کاسه بریزید و روی آن را با مقداری گندم بوداده، خامه و پیازچه تزئین کنید.

طرز تهیه سوپ دال عدس برای ماه رمضان,سوپ جو با سس سفید مخصوص افطار

طرز تهیه سوپ دال عدس مخصوص ماه رمضان

 

سوپ جو  با سس سفید
2 پیمانه بلغور جو را با مقدار مناسبی آب جوش روی حرارت بگذارید تا بپزد. 2 عدد هویج متوسط را پوست گرفته و درشت رنده کنید. آن را به همراه 1 پیمانه قارچ ورقه‌ای خردشده به بلغور پخته بیفزایید. وقتی مواد پختند، سس سفید را آماده کنید. 3 قاشق سوپخوری آرد را با کمی شیر حل کنید. حدود 1 پیمانه شیر به آن بیفزایید و روی حرارت بگذارید تا آرام آرام بجوشد. دائم هم بزنید تا یکنواخت و غلیظ شود. وقتی سس کمی غلیظ شد، آن را از روی حرارت بردارید. 25 گرم کره، کمی نمک و فلفل سیاه به سس بیفزایید. سس آماده را به سوپ اضافه  و خوب مخلوط کنید. کمی صبر کنید تا سوپ با سس هم مدتی بجوشد. سوپ آماده را با کمی برگ جعفری خردشده و آبلیمو سرو کنید.

نکته: به جای بلغور جو از پرک آن هم می‌توانید استفاده کنید که سرعت کار بیشتر می‌شود.

 

طرز تهیه سوپ های ماه رمضان,پخت سوپ های مقوی ماه رمضان

سوپ جو  با سس سفید مناسب افطار ماه رمضان
سوپ ذرت و کاری تایلندی‌
1 پیمانه پیاز خردشده را در قابلمه ای بریزید و روی حرارت تفت دهید. وقتی پیاز سبک شد، 1 قاشق چایخوری پودر سیر یا دو حبه سیر له شده را به همراه 2 پیمانه دانه ذرت به آن اضافه کنید. 1 عدد فلفل دلمه ای قرمز را خلالی خرد کنید و به مواد دیگر بیفزایید. 4 پیمانه شیر نارگیل و 3 تا 5 قاشق چایخوری پودرکاری را هم به مواد داخل قابلمه اضافه کنید. 1 عدد قرص عصاره سبزیجات را در قابلمه پودر کنید. 1 پیمانه برگ اسفناج ریز و تازه را هم خرد کنید و به مواد درحال جوشیدن بیفزایید. در قابلمه را ببندید تا ذرت‌ها بپزند و سوپ جا بیفتد. در آخر 1 عدد لیموی درشت را هم آب بگیرید و به همراه کمی نمک و فلفل به سوپ بیفزایید و آن را سرو کنید.

 

طرز تهیه سوپ ذرت و کاری تایلندی‌,طرز تهیه سوپ های ماه رمضان

سوپ ذرت و کاری تایلندی‌ مناسب وعده افطار
سوپ سبز نخود و نعنا
1 عدد پیاز متوسط را خرد کنید و به همراه 2 قاشق سوپخوری روغن زیتون روی حرارت تفت دهید. 2 عدد تره فرنگی را هم خرد کنید و به پیاز بیفزایید و هم بزنید. 700 گرم نخود را هم افزوده و بعد از پودر کردن 2 عدد قرص عصاره سبزیجات به قابلمه،‌ 3/5 پیمانه آب هم بیفزایید و در قابلمه را بگذارید تا سبزیجات خوب بپزند. 1/4 پیمانه برگ نعنا را هم با کمی فلفل به سوپ اضافه کنید. بعد از پخت کامل نخود‌ها، سوپ را در مخلوط کن بریزید و پوره کنید. برای سرو روی آن را با تکه های نان برشته تزیین کنید.

 

نحوه پخت انواع سوپ,پخت انواع سوپ در ماه رمضان

سوپ سبز نخود و نعنا مناسب ترین غذای افطار ماه رمضان
سوپ مرغ و نودل
2 ساقه کرفس را حلقه حلقه خرد کنید. 2 عدد هویج را هم ورقه‌ای ببرید. در قابلمه‌ای 1 قاشق سوپخوری کره بریزید و روی حرارت قرار دهید. کرفس و هویج را در کره آب شده تفت دهید. 1 تکه سینه مرغ را هم نگینی درشت خرد کنید و به قابلمه بیفزایید. 4 پیمانه آب مرغ را هم بیفزایید و در ظرف را ببندید. بعد از پخت کامل مواد، یک بسته نودل به سوپ اضافه کنید و حدود 8 دقیقه صبر کنید تا سوپ جا بیفتد. برای سرو کمی نمک و نصف قاشق چایخوری فلفل سیاه به همراه 2 قاشق سوپخوری جعفری خرد شده به سوپ بیفزایید.

 

طرز تهیه سوپ های ماه رمضان,پخت انواع سوپ در ماه رمضان

سوپ مرغ و نودل مناسب افطار ماه رمضان

 

برچسب ها : انواع دسر برای ماه رمضان،انواع سوپ برای ماه رمضان،بهترین سوپ برای ماه رمضان،پیام برای ماه رمضان،پیامک برای ماه رمضان،تصاویر برای ماه رمضان،تهیه سوپ برای ماه رمضان،دستور پخت سوپ برای ماه رمضان،دسر برای ماه رمضان،رژیم برای ماه رمضان،سوپ برای ماه رمضان،سوپ جو ماه رمضان،سوپ ماه رمضان،سوپ مخصوص ماه رمضان،سوپ مناسب ماه رمضان،شعر برای ماه رمضان،طرز پخت سوپ برای ماه رمضان،طرز تهيه انواع سوپ براي ماه رمضان،طرز تهیه انواع سوپ برای ماه رمضان،طرز تهیه انواع سوپ و آش برای ماه رمضان،طرز تهیه سوپ برای ماه رمضان،طرز تهیه سوپ برای ماه مبارک رمضان،طرز تهیه سوپ بروکلی،طرز تهیه سوپ جو،طرز تهیه سوپ جو برای ماه رمضان،طرز تهیه سوپ جو قرمز،طرز تهیه سوپ جو مخصوص ماه رمضان،طرز تهیه سوپ رشته،طرز تهیه سوپ ساده برای ماه رمضان،طرز تهیه سوپ سبزیجات،طرز تهیه سوپ شیر،طرز تهیه سوپ عدس،طرز تهیه سوپ قارچ،طرز تهیه سوپ مخصوص ماه رمضان،طرز تهیه سوپ مرغ،طرز تهیه سوپ های مقوی،طرز تهیه سوپ ورمیشل،عکس برای ماه رمضان،غذا برای ماه رمضان،متن برای ماه رمضان

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت