ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

طرز تهیه ته چین مرغ و بادمجان

نویسنده: احمد اعجازی

طرز تهیه ته چین مرغ و بادمجان

طرز تهیه ته چین مرغ و بادمجان,طرز تهیه ته چین مرغ برای 4 نفر,طرز تهیه ته چین مرغ با فر,طرز تهیه ته چین مرغ در فر,طرز تهیه ته چین مرغ در قابلمه,طرز تهیه ته چین مرغ برای 2 نفر,طرز تهیه ته چین مرغ ساده,طرز تهیه ته چین مرغ و بادمجان برای 4 نفر,طرز تهیه ته چین مرغ برای 6 نفر,طرز تهیه ته چین مرغ در پلوپز,طرز تهیه ته چین مرغ و بادمجان,طرز تهیه ته چین مرغ و بادمجان برای 4 نفر,طرز تهیه ته چین مرغ و بادمجان در فر,طرز تهیه ته چین مرغ و بادمجان برای 2 نفر,طرز تهیه ته چین مرغ و بادمجان مجلسی,طرز تهیه ته چین مرغ و بادمجان قالبی,طرز تهیه ته چین مرغ و بادمجان با عکس,طرز تهیه ته چین گوشت و بادمجان,طرز تهیه ته چین گوشت و بادمجان,طرز پخت ته چین مرغ و بادمجان,

طرز تهیه ته چین مرغ و بادمجان

مواد لازم برای ته چین مرغ و بادمجان :

 برنج  چهار پیمانه (۶۴۰ گرم)
 بادمجان پوست کنده و حلقه شده  پنج عدد (۵۵۰ گرم)
 نمک و روغن مایع به میزان لازم
 سینه مرغ خرد شده ۴۰۰ گرم
فلفل سیاه پودر شده به میزان لازم
زعفران حل شده ۱/۴ پیمانه (۴۰ میلی‌لیتر)
تخم مرغ دو عدد (۱۱۰ الی ۱۲۰ گرم)
ماست چکیده ترش ۱ و ۱/۴پیمانه (۲۵۰ گرم)
کره یا روغن جامد ذوب شده نصف پیمانه (۸۰ میلی‌لیتر)

طرز تهیه ته چین مرغ و بادمجان :
برنج را از هفت الی هشت ساعت قبل با مقداری آب و نمک خیس کرده بادمجان‌ها را نیز به مدت یک ساعت در مقداری آب و نمک قرار می دهیم تا تلخی آن گرفته شود. سپس بادمجان ها را شسته و در آبکش ریخته و با دستمال تمیز خشک می کنیم.

یک طرف آنها را در روغن سرخ کرده، روی حوله کاغذی گذاشته تا روغن اضافی آن گرفته شود. سینه مرغ را با نمک، فلفل و نیمی از زعفران مزه دار کرده و در روغن تفت می دهیم. در این فاصله، در قابلمه مناسبی آب را جوش آورده برنج خیس شده را داخل آن می ریزیم. در فاصله ای که برنج پخته می‌شود، تخم مرغ ها را با همزن دستی زده، با ماست، نمک، بقیه زعفران و نیمی از کره مخلوط می کنیم. مقداری از مایه را برای کف قابلمه کنار می گذاریم.

سپس برنج را در آبکش ریخته، نیمی از برنج را با مایه ته چین مخلوط می کنیم. کف و دیواره ظرف مناسبی را با روغن مایع چرب کرده و روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا داغ شود. سپس از روی حرارت برداشته، از مایه ته چینی که کنار گذاشته بودیم، کف ظرف ریخته و بادمجان ها را طوری می چینیم که طرف سرخ نشده آن زیر باشد و روی آن یک ردیف مرغ قرار می دهیم.

دوباره مقداری از مایه ته چین ریخته، پس از آن بادمجان و مرغ را می گذاریم. روی آن را با مایه ته چین و برنج پر کرده و روی حرارت قرار می دهیم. زمانی که بخار برنج بلند شد بقیه کره را با حرارت ملایم داغ کرده، روی آن می ریزیم و می گذاریم با حرارت ملایم دم بکشد.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت