ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

طرز تهیه ترشی بامیه

نویسنده: علی باستانی

%d8%b7%d8%b1%d8%b2-%d8%aa%d9%87%db%8c%d9%87-%d8%aa%d8%b1%d8%b4%db%8c-%d8%a8%d8%a7%d9%85%db%8c%d9%87

 

,طرز تهیه ترشی بامیه,طرز تهیه ترشی بامیه با گوجه فرنگی,طرز تهیه ترشی بامیه با تمر هندی,طرز تهیه ترشی بامیه با تمبر هندی,طرز تهیه ترشی بامیه خوشمزه,طرز تهیه ترشی بامیه مامی سایت,طرز تهیه شور بامیه,نحوه تهیه ترشی بامیه,طرز تهیه ترشی بامیه,طرز تهیه انواع ترشی بامیه,طرز تهیه شوری بامیه,طرز تهیه ی شور بامیه,طرز تهیه شوری بامیه,طرز تهیه ترشی و شور بامیه,روش تهیه ترشی بامیه,طرز تهیه ترشی بامیه سبز,آموزش تهیه ترشی بامیه,طرز تهیه ترشی بامیه,طرز تهیه شور بامیه,طرز تهیه ی ترشی بامیه,ترشی بامیه,ترشی بامیه با تمر هندی,ترشی بامیه با گوجه,ترشی بامیه مامی سایت,ترشی بامیه و بادمجان,خواص ترشی بامیه,دستور ترشی بامیه,انواع ترشی بامیه,ترشی شور بامیه,ترشی لیته بامیه,طرز تهیه ترشی بامیه با تمبر هندی,طرز تهیه ترشی بامیه با گوجه فرنگی,طرز تهیه ترشی بامیه مامی سایت,ترشی بامیه بادمجان,خاصیت ترشی بامیه,دستور ترشی بامیه,دستور تهیه ترشی بامیه,طرز تهیه انواع ترشی بامیه,ترشی و شور بامیه,طرز تهیه ترشی شور بامیه

 

برای تهیه این ترشی، بهتر است از بامیه‌های ریز استفاده کنید که سالم و سبز هستند. اگر ساقه بامیه بلند باشد، باید کمی آن را کوتاه کنید. در انجام این کار باید دقت شود. چون که اگر مقدار زیادی از ساقه آن را بگیرید، ماده لیز درون آن بیرون می‌آید و به کیفیت ترشی آسیب می‌زند.
 مواد مورد نیاز:

  • بامیه یک کیلوگرم
  • سیر یک بوته
  • موسیر  50 گرم
  • ادویه 1 قاشق چایخوری
  • نمک 1 قاشق چایخوری
  • سرکه سفید به میزان لازم

طرز تهیه:

1. بامیه‌ها را بشوئید و درون صافی بریزید تا آب آن گرفته شود. سپس درون ظرف مخصوص ترشی بریزید. پوست سیرها را بگیرید و لابه‌لای بامیه‌ها قرار دهید.

2. موسیر را بخیسانید. پس از نرم شدن و گرفتن دور ریزشان، آن‌ها را بشوئید و در صافی بریزید تا آب خود را پس دهد. سپس آن‌ها را لابه‌لای بامیه‌ها قرار دهید.

3. اکنون ادویه و نمک را به بامیه بیفزائید و سرکه، به اندازه‌ای بریزید که روی بامیه را بپوشاند. بعد درِ ظرف را ببندید و در جای خنک نگهداری کنید.

یادآوری 1: مقدار نمک را، بنا به دلخواه می‌توان کم یا زیاد کرد.

یادآوری 2: پس از حدود 15 روز، ترشی قابل مصرف است.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت