ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

طرز تهیه برگ زردآلو در منزل

نویسنده: احمد اعجازی

طرز تهیه برگ زردآلو در منزل

برگ زردآلو و خواص آن,برگ زردآلو خواص,برگ زردآلو,خاصیت برگ زردآلو,خواص برگ زردآلو خشک,برگ درخت زردآلو,کالری برگ زردآلو,خاصیت برگ زردآلو,فروش برگ زردآلو,طرز تهیه برگ زردآلو,طرز تهیه برگ زردآلو در منزل,طرز تهیه برگ زردآلو,طرز تهیه برگه زردآلو,طرز تهیه برگه زردآلو,طرز تهیه ترشی برگه زردآلو,طرز تهیه مربای برگه زردآلو,طرز تهیه خورش برگه زردآلو,طرز تهیه ترشک برگه زردالو,روش تهیه برگه زردآلو,طرز تهیه مربا برگه زردآلو,

بهترین خوبی که برگ زردآلو خشک خانگی دارد نداشتن نگهدارنده می باشد
همانطور که در عکس می بینید کیفیت و بهداشت زردآلویی که در منزل تهیه می شود به مراتب خیلی بهتر از حاضری آن می باشد و بهترین خوبی آن نداشتن نگهدارنده می باشد که بیشترین ضرر را برای بدن دارد.

 

قدیم ها تمام خوراکی هایی را که مصرف می کردند نصف آن را هم برای فصلهایی که موجود نبود خشک می کردند. از فلفل و گوجه، زردآلو انواع و اقسام میوه ها گرفته تازهوقتی هم که به نوه ها می دادند چه طعم و مزه ایی می داد.

 

طرز تهیه قیسی یا همان زردآلوی خشک خیلی آسان هستش فقط لازم است چند روز کاملا هوشیار باشید که خوب خشک بشود و برای شبهای زمستان بهترین خوراکی هست.در ابتدا زردآلو را از وسط نصف کنید و هسته آن را خارج کنید.

در یک سبد که کاملا هوا از زیر آن خارج شود دستمال سفید تمیزی بیندازید و زردآلوها را روی دستمال بچینید سپس دستمال دیگری روی آنها بگذارید و سبد را یکی دو روز جلوی آفتاب قرار دهید.

 

نکته مهم این است که هر چند ساعت یکبار زردآلوها را پشت و رو کنید تا آب آن کاملا خشک شود .بعد از حدود دو تا سه روز می توانید آن را در سایه خشک نمایید دیگر لازم نیست که در جلوی آفتاب باشد پس از، از دست دادن آب و خشک شدن آن کافیست درون پلاستیک گذاشته و درون یخچال جای سرد قرار بدهید.

مطمئن باشید از طعم شگفت انگیز و تازگی آن لذت می برید.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت