ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

طرز تهیه انواع کرم مرطوب کننده خانگی

نویسنده: علی باستانی

طرز تهیه انواع کرم مرطوب کننده خانگی (1)

 

 

کرم مرطوب کننده پوست چرب,کرم مرطوب کننده پوست چرب بیودرما,کرم مرطوب کننده پوست چرب,کرم مرطوب کننده پوست چرب سینره,کرم مرطوب کننده پوست چرب مدیلن,کرم مرطوب کننده پوست چرب سی گل,کرم مرطوب کننده پوست چرب فیس دوکس,کرم مرطوب کننده پوست چرب آردن,کرم مرطوب کننده پوست چرب دکتر ژیلا,کرم مرطوب کننده پوست چرب هیدرودرم,کرم مرطوب کننده اوریاژ,کرم مرطوب کننده اوریاژ,کرم مرطوب کننده اوریاژ,قیمت کرم مرطوب کننده اوریاژ,کرم مرطوب کننده صورت اوریاژ,کرم مرطوب کننده فاقد چربی اوریاژ,کرم مرطوب کننده پوست چرب اوریاژ,کرم مرطوب کننده کیو وی,کرم مرطوب کننده کیو وی برای پوست چرب,کرم مرطوب کننده کیو وی,قیمت کرم مرطوب کننده کیو وی,کرم مرطوب کننده قوی کیو وی,قیمت کرم مرطوب کننده کیو وی,کرم مرطوب کننده ی کیو وی,کرم مرطوب کننده صورت کیو وی,خرید کرم مرطوب کننده کیو وی,کرم مرطوب کننده فاقد چربی کیو وی,کرم مرطوب کننده کلینیک,کرم مرطوب کننده خوب,کرم مرطوب کننده خوب,کرم مرطوب کننده خوب برای پوست خشک,کرم مرطوب کننده خوب برای صورت,کرم مرطوب کننده خوب برای پوست چرب,کرم مرطوب کننده خوب صورت,کرم مرطوب کننده خوب ایرانی,کرم مرطوب کننده خوب دست,کرم مرطوب کننده خوب دست و صورت,کرم مرطوب کننده خوب برای پوست صورت,کرم مرطوب کننده نیوا,کرم مرطوب کننده نیوا سافت,کرم مرطوب کننده نیوا,کرم مرطوب کننده nivea,قیمت کرم مرطوب کننده نیوا,کرم های مرطوب کننده نیوا,کرم مرطوب کننده فاقد چربی نیوا,کرم مرطوب کننده صورت نیوا,کرم مرطوب کننده معدنی نیوا,کرم مرطوب کننده ی نیوا,کرم مرطوب کننده فاقد چربی,کرم مرطوب کننده فاقد چربی مدیلن,کرم مرطوب کننده فاقد چربی دکتر ژیلا,کرم مرطوب کننده فاقد چربی خوب,کرم مرطوب کننده فاقد چربی سینره,کرم مرطوب کننده فاقد چربی هیدرودرم,کرم مرطوب کننده فاقد چربی مای,کرم مرطوب کننده فاقد چربی سی گل,کرم مرطوب کننده فاقد چربی هیمالیا,کرم مرطوب کننده فاقد چربی نیوا,کرم مرطوب کننده qv,کرم مرطوب کننده qv,کرم مرطوب کننده صورت qv,کرم مرطوب کننده قوی qv,قیمت کرم مرطوب کننده صورت qv,کرم مرطوب کننده ی qv,خواص کرم مرطوب کننده qv,کرم مرطوب کننده بچه qv,کرم های مرطوب کننده qv,کرم مرطوب کننده دست و صورت qv,کرم مرطوب کننده بیودرما,قیمت کرم مرطوب کننده بیودرما,کرم مرطوب کننده اتودرم بیودرما,کرم مرطوب کننده صورت بیودرما,کرم مرطوب کننده پوست چرب بیودرما,کرم مرطوب کننده رنگی بیودرما,کرم مرطوب کننده سبیوم بیودرما,خرید کرم مرطوب کننده بیودرما,فواید کرم مرطوب کننده بیودرما,کرم مرطوب کننده فاقد چربی بیودرما

طرز تهیه انواع کرم مرطوب کننده خانگی

اگر خوب دقت کرده باشید،خواهید دید که همان اندازه که متخصصین و مشاوران پوست در مورد اهمیت کرم ضد آفتاب گفته و تاکید کرده اند،کرم مرطوب کننده نیز به همان اندازه از اهمیت زیادی برای جوان ماندن و زیبایی پوست برخوردار است. ولی خیلی از شما به دلیل هزینه های سنگین این کرم ها یا به دلیل ترکیبات شیمیایی آن ها از خرید آن ها خودداری می کنید.
برای صرفه جویی در هزینه ها می توانید کرم های مرطوب کننده مورد نیاز خود را در خانه تهیه کنید.

طرز تهیه مرطوب کننده اول:

لوسیون مرطوب کننده سبک با روغن نارگیل و ژل آلوئه ورا
برای تهیه این لوسیون تنها کافیست روغن جامد نارگیل را با ژل آلوئه ورا هم بزنید و از آن به عنوان لوسیونی مرطوب کننده استفاده کنید. در مقایسه با روغن نارگیل ساده، این لوسیون بر روی پوست بسیار سبک خواهد بود.

مواد و وسایل لازم:
ژل آلوئه ورا تازه
روغن خالص نارگیل
روغن گیاهی معطر مثل روغن اسطوخودوس یا روغن نعناع( اختیاری)
کاسه برای مخلوط کردن
پیمانه و قاشق اندازه گیری
مخلوط کن یا میکسر
همزن دستی یا برقی
ظرف مناسبی برای نگهداری لوسیون

مراحل تهیه:
یک برگ کوچک آلوئه ورا را برداشته و با قاشق ژل داخل آن را خالی کنید و درون مخلوط کن بریزید و با دور تند چند دقیقه اجازه دهید تا به خوبی یکدست شود.نصف پیمانه روغن نارگیل جامد خالص را درون کاسه جداگانه ای بریزید. (طرز تهیه روغن نارگیل خانگی خالص این پست را بخوانید. )

آلوئه ورای همزده و یکدست شده را به روغن نارگیل اضافه کنید. با استفاده از یک همزن دستی یا برقی این دو را به مدت 5 تا 10 دقیقه یا تا وقتی که مخلوطی نرم و پفی و با غلظتی شبیه به خامه حاصل شد، هم بزنید.

بطور دلخواه چند قطره روغن گیاهی معطر مثل روغن نعناع را به مخلوط هم زده شده بیافزایید و دوباره هم بزنید. در انتها لوسیون نارگیل آماده شده را درون ظرف مناسبی مثل ظرف قدیمی و تمیز یک کرم یا لوسیون ریخته و آن را در یخچال نگهداری کنید. این لوسیون برای چندین هفته قابل نگهداری می باشد.

می توانید این لوسیون را مانند لوسیون ها و کرم های دیگر برای پوست تمام نقاط بدن استفاده کنید. برای افزایش میزان تاثیر این لوسیون، سعی کنید همیشه بعد از حمام، زمانی که پوست بدنتان کمی مرطوب است از این لوسیون استفاده کنید تا رطوبت را در پوستتان ماندگار کنید. این لوسیون همچنین یک پاک کننده آرایش بسیار خوب به شمار می رود.

طرز تهیه مرطوب کننده دوم:

مرطوب کننده ای برای انواع پوست ها
مواد لازم :
۲ قاشق غذاخوری ماست، یک ونیم قاشق چای خوری عسل، نصف لیموترش، یک سفیده تخم مرغ

روش تهیه :
آب لیموترش را بگیرید، سپس سفیده تخم مرغ را آنقدر بزنید تا کاملا پف کند، حالا تمام این مواد را به خوبی مخلوط کنید و آنقدر هم بزنید که به شکل کرم در بیاید، سپس این کرم را به صورت و گردن تان بمالید و حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر کنید و بعد با آب گرم صورت تان را بشویید.

 

طرز تهیه انواع کرم مرطوب کننده خانگی (2)

طرز تهیه مرطوب کننده سوم:

ساخت قویترین مرطوب کننده پوست در منزل
یک شیشه لوسیون خانگی که با الیاف رافیا تزیین شده باشد، هدیه ای ارزان و در عین حال شیک است.ممکن است از اینکه بفهمید چقدر درست کردن یک لوسیون مرطوب کننده قوی و عمقی در خانه راحت است، تعجب کنید. بعضی از مواد لازم برای این کار در آشپزخانه پیدا می شوند و باقی را می توان از یک فروشگاه مواد غذایی آلی تهیه کنید. لوسیون را می توانید به دلخواه خود با اسانس های مختلف مانند اسطوخودوس برای تمدد اعصاب یا نعناع برای انرژی گرفتن درست کنید.

مواد و وسایل لازم
– دو قابلمه که بتوان آنها را روی هم گذاشت (برای ایجاد حرارت بن ماری)
– ۰۱۷ گرم روغن مایع (زیتون، بادام، جوجوبا)
– ۸۵ گرم روغن جامد (روغن نارگیل، کره کاکائو یا کره روغن درخت قلم)

طرز تهیه:
مقداری آب را روی حرارت متوسط در یکی از قابلمه ها گرم کنید. در قابلمه دوم که آن را روی قابلمه اول قرار داده اید روغن های مایع و جامد را با موم رنده شده مخلوط کنید. مواد را هم بزنید تا همه ذوب شوند و با هم ترکیب شوند. اطمینان حاصل کنید که آب در تماس با قابلمه بالایی نباشد چون مخلوط تان بیش از حد گرم می شود.

قابلمه بالایی را بردارید و اجازه دهید محتویات آن خنک شود و حدوداً به دمای بدن برسد. مرتب آن را هم بزنید تا صاف و یکدست شود. از یک دماسنج استفاده کنید تا ببینید کی دمای آن بین ۹۵ تا ۱۰۰ درجه است.تا زمانی که مخلوط روغن ها سرد شود، آب مقطر را گرم کنید تا به دمای بدن برسد.

آب مقطر گرم را در یک کاسه بریزید، سپس از یک مخلوط کن استفاده کنید و در حالی که به آرامی مخلوط روغن ها را داخل آب مقطر می ریزید، آن را هم بزنید. بعد از چند دقیقه مخلوط کردن، آب و روغن باید به حالت پایداری در بیایند و ظاهر مخلوط باید شبیه لوسیون شود. اگر به نظر می رسد دلمه بسته اند، قابلمه را مجدداً روی قابلمه پر آب قرار دهید تا چند درجه گرم شود و مخلوط کردن را ادامه دهید.

بعد از اینکه مخلوط شبیه لوسیون شد، اسانس مورد نظرتان را به آن اضافه کنید. هر دفعه چند قطره اضافه کنید و هم بزنید تا به میزانی که می خواهید معطر شود.
لوسیون را در یک ظرف دردار تمیز بریزید و در مکانی خنک و تاریک نگه دارید.

طرز تهیه مرطوب کننده چهارم:
مرطوب کننده لب
مواد لازم :
موم عسل، روغن نارگیل، اسانس های معطر، یک کپسول ویتامین E و عسل
روش تهیه :
استفاده از این مرطوب کننده می تواند باعث براق شدن لب های شما شود و رطوبت مورد نیاز آنها را نیز تامین کند. در یک کاسه کوچک یک قاشق غذاخوری موم عسل بریزید و سپس مواد درون یک کپسول ویتامین E و ۲ قاشق غذاخوری روغن نارگیل را به آن اضافه کنید و ابتدا حدود ۲۵ تا ۳۰ ثانیه در مایکروفر حرارت دهید تا ذوب شود، اگر در این مدت ذوب نشد می توانید یک بار دیگر ۲۵ تا ۳۰ ثانیه درون مایکروفر بگذارید، بعد از ذوب و یکدست شدن این مخلوط ۲ قطره از اسانس مورد علاقه تان مثل اسانس نعناع یا لیموی ترش یا اسطوخودوس را به آن اضافه کنید و در نهایت یک قاشق غذاخوری هم عسل افزوده و خوب مخلوط را به هم بزنید تا کاملا خنک شود. حالا مرطوب کننده شما آماده است و می توانید در یک ظرف دربسته آن را نگهداری کنید.

طرز تهیه مرطوب کننده پنجم:

نرم کننده و مرطوب کننده پاها
مواد لازم :
روغن کنجد، موم عسل، اسانس نعناع، اسانس لیموترش

روش تهیه :
درون یک قابلمه آب بریزید و روی اجاق بگذارید تا گرم شود سپس در یک قابلمه یا ظرف کوچک تر ۳ قاشق غذاخوری روغن کنجد بریزید و داخل این آب بگذارید تا به طور غیرمستقیم حرارت ببیند، بعد از چند دقیقه که روغن گرم شد، کمتر از ۲ قاشق غذاخوری موم عسل به آن اضافه کنید و همچنان به طور ملایم به این مخلوط حرارت دهید. صبر کنید تا موم کاملا درون روغن ذوب شود، سپس از روی حرارت بردارید و چند دقیقه زمان دهید تا مخلوط کمی خنک شود سپس در یک ظرف دربسته یک قطره اسانس لیموترش و ۱۰قطره اسانس نعناع بریزید و بعد رویش این مخلوط را افزوده و شیشه را تکان دهید تا حسابی با هم مخلوط شوند. اگر پوست شما نرمال است توصیه می کنیم مقدار کمی از این مخلوط را قبل از خواب شبانه به پاهای تان بمالید و بگذارید تا صبح بماند، اگر پوست شما خیلی خشک است یک لایه ضخیم از این مخلوط را روی پاها بمالید، جوراب بپوشید و بگذارید تمام طول شب روی پاهای تان بماند.

برچسب ها : خرید کرم مرطوب کننده بیودرما،خرید کرم مرطوب کننده کیو وی،خواص کرم مرطوب کننده qv،روش تهیه کرم مرطوب کننده،طرز تهيه ماسك مرطوب كننده،طرز تهیه کرم مرطوب کننده،طرز تهیه کرم مرطوب کننده خانگی،طرز تهیه کرم مرطوب کننده در منزل،طرز تهیه کرم مرطوب کننده صورت،طرز تهیه ماسک سفت کننده پوست،طرز تهیه ماسک سفت کننده صورت،طرز تهیه مرطوب کننده،طرز تهیه مرطوب کننده خانگی،طرزتهیه کرم مرطوب کننده گیاهی،فواید کرم مرطوب کننده بیودرما،قيمت كرم مرطوب كننده كيو وي،قیمت کرم مرطوب کننده اوریاژ،قیمت کرم مرطوب کننده بیودرما،قیمت کرم مرطوب کننده صورت qv،قیمت کرم مرطوب کننده کیو وی،قیمت کرم مرطوب کننده نیوا،كرم مرطوب كننده qv،كرم مرطوب كننده اورياژ،كرم مرطوب كننده پوست چرب،كرم مرطوب كننده خوب،كرم مرطوب كننده كيو وي،كرم مرطوب كننده نيوا،کرم مرطوب کننده nivea،کرم مرطوب کننده qv،کرم مرطوب کننده اتودرم بیودرما،کرم مرطوب کننده اورياژ،کرم مرطوب کننده اوریاژ،کرم مرطوب کننده بچه qv،کرم مرطوب کننده بیودرما،کرم مرطوب کننده پوست چرب،کرم مرطوب کننده پوست چرب آردن،کرم مرطوب کننده پوست چرب اوریاژ،کرم مرطوب کننده پوست چرب بیودرما،کرم مرطوب کننده پوست چرب دکتر ژیلا،کرم مرطوب کننده پوست چرب سی گل،کرم مرطوب کننده پوست چرب سینره،کرم مرطوب کننده پوست چرب فیس دوکس،کرم مرطوب کننده پوست چرب مدیلن،کرم مرطوب کننده پوست چرب هیدرودرم،کرم مرطوب کننده خوب،کرم مرطوب کننده خوب ایرانی،کرم مرطوب کننده خوب برای پوست چرب،کرم مرطوب کننده خوب برای پوست خشک،کرم مرطوب کننده خوب برای پوست صورت،کرم مرطوب کننده خوب برای صورت،کرم مرطوب کننده خوب دست،کرم مرطوب کننده خوب دست و صورت،کرم مرطوب کننده خوب صورت،کرم مرطوب کننده دست و صورت qv،کرم مرطوب کننده رنگی بیودرما،کرم مرطوب کننده سبیوم بیودرما،کرم مرطوب کننده صورت qv،کرم مرطوب کننده صورت اوریاژ،کرم مرطوب کننده صورت بیودرما،کرم مرطوب کننده صورت کیو وی،کرم مرطوب کننده صورت نیوا،کرم مرطوب کننده فاقد چربی،کرم مرطوب کننده فاقد چربی اوریاژ،کرم مرطوب کننده فاقد چربی بیودرما،کرم مرطوب کننده فاقد چربی خوب،کرم مرطوب کننده فاقد چربی دکتر ژیلا،کرم مرطوب کننده فاقد چربی سی گل،کرم مرطوب کننده فاقد چربی سینره،کرم مرطوب کننده فاقد چربی کیو وی،کرم مرطوب کننده فاقد چربی مای،کرم مرطوب کننده فاقد چربی مدیلن،کرم مرطوب کننده فاقد چربی نیوا،کرم مرطوب کننده فاقد چربی هیدرودرم،کرم مرطوب کننده فاقد چربی هیمالیا،کرم مرطوب کننده قوی qv،کرم مرطوب کننده قوی کیو وی،کرم مرطوب کننده کلینیک،کرم مرطوب کننده کیو وی،کرم مرطوب کننده کیو وی برای پوست چرب،کرم مرطوب کننده معدنی نیوا،کرم مرطوب کننده نیوا،کرم مرطوب کننده نیوا سافت،کرم مرطوب کننده ی qv،کرم مرطوب کننده ی کیو وی،کرم مرطوب کننده ی نیوا،کرم های مرطوب کننده qv،کرم های مرطوب کننده نیوا

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت