ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

صدور ویزای اربعین در ۱۶استان/ آمار نام نویسی در سامانه سماح

نویسنده: احمد اعجازی

صدور ویزای اربعین در ۱۶استان/ آمار نام نویسی در سامانه سماح

,صدور ویزای اربعین,صدور ویزای اربعین 95,صدور ویزا برای اربعین,صدور ویزا اربعین,صدور ویزای عراق اربعین,صدور ویزا برای اربعین 93,صدور ویزای عراق برای اربعین,صدور ویزا اربعین 95,اخذ ویزای عراق برای اربعین,اخذ ویزای عراق برای اربعین 95,سامانه سماح,سامانه سماح حج,سامانه سماح حج و زیارت

تاریخ انتشار : پنج شنبه, 22 مهر 1395

معاون سازمان حج و زیارت گفت: از روز شنبه ۲۴ مهرماه، ۱۲ استان دیگر به جمع چهار استان صادرکننده ویزای زائران اربعین حسینی اضافه می شوند.

به گزارش مهر، حمید محمدی معاون سازمان حج و زیارت گفت: از روز شنبه ۲۴ مهرماه جاری ، ۱۲ استان دیگر به جمع چهار استان صادر کننده ویزای زائران اربعین حسینی اضافه می شوند.

 

وی افزود: اکنون صدور روادید اربعین حسینی از طریق کنسولگری چهار استان تهران، کرمانشاه، مشهد و اهواز انجام می گیرد که با شروع فعالیت دفاتر ۱۲ استان دیگر از روز شنبه این تعداد به ۱۶ دفتر خواهد رسید.

 

وی با بیان اینکه اکنون ۲۳۰۰ دفتر خدماتی دارای مجوز در سراسر کشور امور مربوط به زائران عتبات عالیات را به انجام می رسانند، گفت: متقاضیان سفر به عتبات عالیات به خصوص زائران اربعین حسینی باید با هوشیاری، مراقب ترفندهای سودجویان و کلاهبرداران فرصت طلب باشند.

 

محمدی تصریح کرد: با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته و به منظور جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده و کلاهبرداری، از هیچ زائری وجه نقد دریافت نخواهد شد و این مهم فقط از طریق سیستم مجاز بانکی در سامانه سماح (سامانه ثبت نام زائران عتبات عالیات) به انجام می رسد.

 

وی با تاکید بر اینکه تاکنون بیش از ۲۶۰ هزار نفر برای حضور در آیین اربعین حسینی در سامانه سماح سازمان حج و زیارت نام نویسی کرده اند، گفت: فقط به زائران اربعین حسینی که در سامانه «سماح» ثبت نام و مراحل قانونی را طی کرده اند، اجازه ورود به عراق داده خواهد شد.

 

وی خاطرنشان کرد: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته، امسال نیز مرز شلمچه برای اتباع غیر ایرانی و مهران و چزابه برای زائران ایرانی برای تردد به عتبات در نظر گرفته شده است.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت